AJGA Preview at Château Élan
Main Schedule Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 48 hours prior to the start of the tournament. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Monday, May 27
Monday, May 27
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Jones Free
71-71
Marion Junction, Ala. (2021)
John Brady Knight
79-79
Kennesaw, Ga. (2024)
George Burch
71-71
Mobile, Ala. (2020)
08:00 AM 1B
Diego Prone
69-69
Buenos Aires, Argentina (2020)
Austin Mosher
74-74
Mt Pleasant, S.C. (2020)
Jackson Buchanan
77-77
Dacula, Ga. (2021)
08:00 AM 2
Gage Weeks
76-76
Evans, Ga. (2020)
Canyon Winters
75-75
Granbury, Texas (2019)
Matt Daulton
78-78
Cincinnati, Ohio (2021)
08:00 AM 3A
Miguel Ilas
82-82
Muntinlupa, Philippines (2022)
Levi Edkins
79-79
Palm Beach, Australia (2020)
Will Jones
73-73
Alpharetta, Ga. (2022)
08:00 AM 3B
Cooper Tate
73-73
Winter Garden, Fla. (2022)
Jung Woo Youn
74-74
Guatemala, Guatemala (2021)
Walker McPhail
73-73
Atlanta, Ga. (2020)
08:00 AM 4
Jack Shade
69-69
Marietta, Ga. (2021)
Benjamin Seay
79-79
Signal Mountain, Tenn. (2020)
AJ Ford
78-78
Atlanta, Ga. (2020)
08:00 AM 5
Beck Lewis
77-77
Signal Mountain, Tenn. (2021)
Sam Davis
73-73
Jacksonville, Fla. (2022)
Trey Melvin
80-80
Hartsville, Tenn. (2020)
08:00 AM 6
Jonathan Xoinis
72-72
Chattanooga, Tenn. (2020)
Rongzhi Fan Ji
79-79
Montevideo, Uruguay (2021)
Diego Saavedra-Dávila
70-70
San Juan, P.R. (2021)
08:00 AM 7A
Alexander Colligan
78-78
Evans, Ga. (2020)
Sean Minor
72-72
Columbia, Mo. (2021)
Riley Grindstaff
74-74
Franklin, Tenn. (2021)
08:00 AM 7B
Sam Patterson
75-75
Gainesville, Ga. (2021)
Jacob Hoyle
76-76
Simpsonville, S.C. (2021)
Andrew Kaslick
73-73
Summerville, S.C. (2020)
08:00 AM 8
Ryan Letterly
75-75
Anthony, Fla. (2022)
Julian Krone
81-81
Roswell, Ga. (2021)
Colin Dutton
74-74
Foxfire, N.C. (2021)
08:00 AM 9
Kenneth Okins
76-76
Anniston, Ala. (2021)
Jacob Blanton
81-81
West Point, Miss. (2024)
Ryan Mowry
78-78
Peachtree City, Ga. (2021)
08:00 AM 10A
Genevieve Wu
83-83
Alpharetta, Ga. (2022)
Wenyan Wang
83-83
(China) Windermere, Fla. (2020)
Mallorie Luitwieler
77-77
Katy, Texas (2022)
08:00 AM 10B
Morgan Ellison
74-74
Peachtree City, Ga. (2021)
Lily Bloodworth
79-79
Hendersonville, Tenn. (2021)
Kelli Scheck
78-78
Greensboro, Ga. (2022)
08:00 AM 11
Arlynn Spence
76-76
Lakeland, Fla. (2021)
Sarah Boteler
81-81
Greenville, S.C. (2021)
Isabela Cuisana Silva
74-74
Quito, Ecuador (2021)
08:00 AM 12
Fabienne van Kleef
75-75
Starnberg, Germany (2020)
Gloria Nip
78-78
(Hong Kong) Port St Lucie, Fla. (2024)
Meghna Grover
81-81
Duluth, Ga. (2020)
08:00 AM 13
Reagan Folk
79-79
Madison, Ga. (2024)
Christian Williams
75-75
Tallapoosa, Ga. (2021)
Ella Greenberg
77-77
Rockford, Ill. (2023)
08:00 AM 14
Hayley Dye
81-81
Delaware, Ohio (2022)
Bridget Ma
79-79
Naperville, Ill. (2022)
Haven Ward
77-77
Atlanta, Ga. (2023)
08:00 AM 15A
Harrison DiGangi
80-80
Stratton Mountain, Vt. (2021)
Peter Meilunas
82-82
Fairhope, Ala. (2020)
Duke Waldrop
77-77
Franklin, Tenn. (2020)
08:00 AM 15B
Ella Manley
91-91
Calhoun, Ga. (2023)
Sanders Hinds
74-74
Midland, Ga. (2020)
Wenna Zhang
74-74
Sammamish, Wash. (2022)
08:00 AM 16
James Baker
74-74
Johns Creek, Ga. (2023)
Grant Feldman
83-83
Austin, Texas (2022)
Matthew Vital
88-88
Bethlehem, Pa. (2023)
08:00 AM 17
Davis Dickinson
79-79
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
Jacob Godwin
74-74
Green Cove Springs, Fla. (2019)
Tripp Gassie
79-79
Old Hickory, Tenn. (2020)
08:00 AM 18
Will Ranieri
82-82
Snellville, Ga. (2021)
Jack Dool
85-85
(Canada) Georgetown, Ontario (2020)
Rocco Zakutney
79-79
Paducah, Ky. (2022)