AJGA Qualifier for the AJGA Junior at Naples
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vincent Apostolico Sparta, N.J. 2021
2 Ethan Ashford Margate, Fla. 2020
3 Andres Atrio Coral Gables, Fla. 2023
4 Joshua Bai Auckland, New Zealand 2024
5 Benjamin Cai (Taiwan) Shanghai, China 2022
6 Alexander Casey Franklin, Tenn. 2020
7 Thomas Christensen III Coral Springs, Fla. 2019
8 Brett Cooper Hixson, Tenn. 2022
9 Matt Cooper Tampa, Fla. 2020
10 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
11 Sam Davis Jacksonville, Fla. 2022
12 Davis Dickinson Palm Beach Gardens, Fla. 2022
13 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
14 Trey Diehl Orlando, Fla. 2021
15 Cody Donovan Cedar Lake, Ind. 2021
16 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
17 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
18 Robert Greninger Orlando, Fla. 2021
19 Arjun Gupta (India) Dubai, United Arab Emirates 2021
20 Juleon Habib Tarpon Springs, Fla. 2023
21 Gabriel Hegerstrom Parkland, Fla. 2022
22 Victor Herrera Doral, Fla. 2024
23 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
24 Nathan Jackson St. Petersburg, Fla. 2021
25 Panachok Kaewrahan Saraburi, Thailand 2021
26 Graham Kalan Alexandria, Va. 2020
27 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2022
28 Alex Kim Port St. Lucie, Fla. 2021
29 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
30 Aaron Kresse Bonita Springs, Fla. 2020
31 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
32 Arthur(Xiaoyi) Li (China) Bradenton, Fla. 2024
33 Daniel Liao Shen Zhen, China 2022
34 Armand Loscalzo Tampa, Fla. 2022
35 Felix Luetke Meyring Shanghai, China 2023
36 Joey Maher Geneva, N.Y. 2021
37 Christian Marquardt Belleair, Fla. 2021
38 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
39 Mclean Morton Jupiter, Fla. 2021
40 Poonyapat Nantsupawat (Thailand) Boca Raton, Fla. 2022
41 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
42 Charles Nguyen Oviedo, Fla. 2021
43 Carson Parker Boca Raton, Fla. 2020
44 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
45 Yoshi Petersson Malmö, Sweden 2020
46 Timothy Picard Dracut, Mass. 2020
47 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
48 Connor Pope Tampa, Fla. 2022
49 Nicholas Prieto Miami, Fla. 2023
50 Corbin Pye Spartanburg, S.C. 2020
51 Felipe Ribadeneira Quito, Ecuador 2020
52 Adam Sabeur Orlando, Fla. 2020
53 Sebastian Sacristan Coral Springs, Fla. 2022
54 Joseph Scaturro Boca Raton, Fla. 2020
55 Nick Stachler Cincinnati, Ohio 2021
56 Zach Starkey North Port, Fla. 2021
57 Mason Stokes Spring, Texas 2020
58 Aidan Strzempka Sarasota, Fla. 2021
59 Langtai Tyrone Sun (China) Orlando, Fla. 2024
60 Langting Tymon Sun (China) Orlando, Fla. 2024
61 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
62 Colby Toner Alachua, Fla. 2020
63 Tommy Tyler Venice, Fla. 2024
64 James Ulsh Carlisle, Pa. 2022
65 Brandon Valvano Franklin Lakes, N.J. 2019
66 Colin Wade Round Lake, Ill. 2020
67 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
68 Jack Wehle Naples, Fla. 2020
69 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
70 Guoao (Leo) Xu (China) Windermere, Fla. 2022
71 Qilin Yu Guangdong, China 2022
72 Gabriel Zhang Lake Mary, Fla. 2022
73 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kavya Ajjarapu Lutz, Fla. 2023
2 Svarnika Bommakanti Tampa, Fla. 2020
3 Staci Pla Brown West Palm Beach, Fla. 2025
4 Katie Carman Lexington, Ky. 2023
5 Mei Chan Orlando, Fla. 2023
6 Ashlyn Einwachter Lakewood Ranch, Fla. 2020
7 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
8 Natalii Gupta (India) Dubai, United Arab Emirates 2022
9 Shuiyun He Taiyuan Shanxi, China 2022
10 Manuela Herrera Wellington, Fla. 2021
11 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
12 Loa Johannsson Championsgate, Fla. 2022
13 Anastacia Johnson Tacoma, Wash. 2021
14 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
15 Ka Yee Kwok (Hong Kong) Tianjin, China 2021
16 Rianne Li (Australia) Auckland, New Zealand 2025
17 Serina Li Lake Mary, Fla. 2022
18 Jessica Loera Tinley Park, Ill. 2020
19 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
20 Andie Smith Hobe Sound, Fla. 2022
21 Sritha Vemuri Lake Mary, Fla. 2022
22 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
23 Fengying Wang Guangzhou, China 2020
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Erick Perez caracas, Venezuela 2021
2 Ryan Feldman Rockville, Md. 2021
3 Max Jelinek (Czech Republic) Boynton Beach, Fla. 2024
4 Andres Rodriguez Santiago, Chile 2023
5 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
6 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
7 Shutaro Umeuchi (Japan) Port St Lucie, Fla. 2020
8 Min Jun Kim (South Korea) Port St. Lucie, Fla. 2020
9 Jacob Ezell Clearwater, Fla. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jordyn Hodgson Orlando, Fla. 2021
2 Amelie Alcantara Boca Raton, Fla. 2022
3 Tori Mouton Saint Johns, Fla. 2022
4 Amelia Novoa Coconut Creek, Fla. 2022
5 Emily McLatchey Winter Park, Fla. 2021
6 Addison Klonowski Naples, Fla. 2023
7 Jiayi Wang Shanghai, China 2022
8 Mackenzie Gallagher Hilton Head Island, S.C. 2021
9 Vivian Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jay Brooks Boca Raton, Fla. 2023
2 Matthew Doyle Madison, Conn. 2021
3 Sam Hogan (Canada) Burlington, Ontario 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Hina Matsui (Japan) Port St Lucie, Fla. 2021