Qualifier for the AJGA Kansas Junior at Buffalo Dunes
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 7
Girls - 1

Click to view the Open Qualifier Entry Criteria


Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ackerman Leawood, Kan. 2024
2 Ty Adkins Hutchinson, Kan. 2023
3 Brandon Azzi (Canada) Laval, Quebec 2020
4 Grant Beichley Prairie Village, Kan. 2021
5 Michael Boer Cothen, Netherlands 2020
6 Jake Boor Omaha, Neb. 2021
7 Brock Buse Hereford, Texas 2020
8 Caden Cannon O'Fallon, Ill. 2022
9 Hudson Carper Lubbock, Texas 2020
10 Ryan Choe Columbia, Mo. 2020
11 Caden Conrad Amarillo, Texas 2021
12 Zach Doyle San Carlos, Calif. 2020
13 Sam Duan Bangkok, Thailand 2019
14 Zach Engelken Newton, Kan. 2020
15 Wesley Erling Colorado Springs, Colo. 2023
16 Giles Frederickson Overbrook, Kan. 2022
17 Lukas Freelove Salina, Kan. 2020
18 Austin Goodrum Andover, Kan. 2021
19 Tanner Griffith Broken Arrow, Okla. 2019
20 Thomas Hicks Greenwood Village, Colo. 2021
21 Leyton Hiebert Idalou, Texas 2022
22 Jake Hopper Norman, Okla. 2022
23 Cheng-Yu Hsu Taipei, Taiwan 2021
24 Avery Irwin Belleville, Ill. 2021
25 Kobe Jenkins Lake Lotawana, Mo. 2020
26 Kyle Kasitz Wichita, Kan. 2022
27 Joonil Kim (South Korea) Alajuela, Costa Rica 2020
28 Chase Knorr Columbia, Mo. 2022
29 Greg Lewis Monument, Colo. 2022
30 Ian McCrary Overland Park, Kan. 2021
31 Conner Meehan Coweta, Okla. 2020
32 Gabe Post Southlake, Texas 2022
33 Grant Proctor Norman, Okla. 2021
34 Easton Reynolds Yates Center, Kan. 2021
35 Jack Roemer Bettendorf, Iowa 2021
36 Blake Saffell Wellington, Kan. 2021
37 Lucas Scheufler Wellington, Kan. 2021
38 Carter Surofchek Colorado Springs, Colo. 2023
39 Jonah Swartz Rapid City, S.D. 2021
40 Ben Thionnet Edmond, Okla. 2020
41 Cooper Ward Wichita, Kan. 2021
42 Brayden Weiss Superior, Colo. 2020
43 Clay Wells Minonk, Ill. 2019
44 Brennan Welsh Olathe, Kan. 2021
45 Asher Whitaker Wichita, Kan. 2024
46 Logan Wiske Pittsburg, Kan. 2020
47 Yiwei (David) Xu Howey in the Hills, China 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lois Deeter Topeka, Kan. 2023
2 Alena Kasanicky Longmont, Colo. 2025
3 Brooke King Lenexa, Kan. 2021
4 Emma Lim Naperville, Ill. 2020
5 Madison Phung Frisco, Texas 2021
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Rohan Aerrabolu Plano, Texas 2021
2 Daniel An Carrollton, Texas 2020
3 Jack Carroll McKinney, Texas 2020
4 Austin Dolan Arcadia, Okla. 2021
5 Daniel Duffin Kansas City, Mo. 2020
6 Elliott Horton Edmond, Okla. 2020
7 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
8 Jordan Jennings Montrose, Colo. 2021
9 Adam Kasitz Wichita, Kan. 2020
10 Jason Kolbas Lincoln, Neb. 2021
11 Guogen(Lambert) Lan (China) Orlando, Fla. 2019
12 Jackson Lee Menlo Park, Calif. 2020
13 Matthew Lee Barrington, Ill. 2021
14 Hunter McDonough Spicewood, Texas 2020
15 Palmer McSpadden Fayetteville, Ark. 2020
16 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
17 Jai Mukraj Clive, Iowa 2020
18 James Perry Salado, Texas 2020
19 Andrew Petruzzelli Dallas, Texas 2023
20 Henry Poston Los Alamos, N.M. 2020
21 Arman Rahgozar San Diego, Calif. 2021
22 Bo Robbins Guthrie, Okla. 2020
23 Michael Senn III Rogers, Ark. 2021
24 Clayton Smith Round Rock, Texas 2021
25 Dominic Wade Scottsdale, Ariz. 2020
26 Jeremy Yun Menlo Park, Calif. 2021
27 Charlie Zielinski Omaha, Neb. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Chang Chicago, Ill. 2021
2 Sophie Chang Basking Ridge, N.J. 2021
3 Mary Beth Doss Litchfield Park, Ariz. 2021
4 Reagan Gray Missouri City, Texas 2021
5 Faith Hedges Lawrence, Kan. 2020
6 Kiona Hsiu Missouri City, Texas 2020
7 Yoonjeong Huh (South Korea) Kailua-Kona, Hawaii 2023
8 Sydney Kuo Edison, N.J. 2020
9 Brooke McDonough Spicewood, Texas 2022
10 Aidan McLachlan Dallas, Texas 2021
11 Emily McLatchey Winter Park, Fla. 2021
12 Morgan Miller Cedar Park, Texas 2022
13 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
14 Lindsey Thiele Wahoo, Neb. 2020
15 Gabriella Tomanka Grapevine, Texas 2020
16 Kaylynn Xia Greenwood Village, Colo. 2020
17 Annie Huaxin Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2021
18 Michelle Zhou Keller, Texas 2020
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sam Tandy Springdale, Ark. 2020
2 Drew McMillin Clarendon Hills, Ill. 2021
3 Nicholas Hance Irving, Texas 2021
4 John Gardner Overland Park, Kan. 2020
5 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
6 Jack Tarvin Olathe, Kan. 2021
7 Bill Xu (China) Vancouver, British Columbia 2020
8 Brodey Claborn Bethany, Okla. 2020
9 Kyle Wandel Phoenix, Ariz. 2022
10 Michael Bessenbacher Overland Park, Kan. 2020
11 Dillon Burr Marion, Iowa 2021