AJGA Qualifier for the Coca-Cola Junior Championship at Boyne Highlands
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Shayne Beaufait Wolverine Lake, Mich. 2021
3 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
4 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
5 Bryce Brief Hartland, Mich. 2020
6 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
7 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
8 Sam Carollo Ashburn, Va. 2021
9 Longfei Chen (China) Plano, Texas 2020
10 Longyang Chen (China) Plano, Texas 2020
11 Jiseung Choi Houghton, Mich. 2020
12 Tbone Codd Brighton, Mich. 2021
13 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
14 Keenan Donze Granger, Ind. 2021
15 Alex Emerine Ada, Mich. 2021
16 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
17 Braden Falk Portage, Mich. 2021
18 Colin Flanders Ann Arbor, Mich. 2020
19 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
20 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
21 Zach Gildner Cheboygan, Mich. 2019
22 Tyler Gillespie Grand Rapids, Mich. 2021
23 Oliver Haeberle Rockford, Mich. 2021
24 Mathew Hawryluk (Canada) Chatham, Ontario 2020
25 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
26 Carter Housler Lansing, Mich. 2022
27 Davis Johnson Winnetka, Ill. 2020
28 Gage Johnson Winnetka, Ill. 2022
29 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
30 Alex Kasper Ottawa Hills, Ohio 2020
31 Murphy Kehoe Traverse City, Mich. 2021
32 Chase Knowlton Norton Shores, Mich. 2022
33 Ross Koerber Royal Oak, Mich. 2020
34 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
35 Joshua Lavely Kewadin, Mich. 2022
36 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
37 Stephen Liu Auckland, New Zealand 2023
38 Eric Marx Bloomfield Twp, Mich. 2019
39 Mac McClear Hinsdale, Ill. 2019
40 Evan McDermott Spring Lake, Mich. 2022
41 Drew McMillin Clarendon Hills, Ill. 2021
42 Harry Moody Boyne City, Mich. 2020
43 Rory Myers Wayland, Mich. 2019
44 Vincent Naccarato Hinsdale, Ill. 2021
45 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
46 Colin O'Rourke Troy, Mich. 2021
47 Max O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2020
48 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
49 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
50 Hudson Pace Richmond, Va. 2023
51 Boston Price Adelaide, Australia 2023
52 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
53 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
54 Edward Shen Ann Arbor, Mich. 2020
55 Cole Smaka Clarkston, Mich. 2020
56 Tate Small Stuart, Fla. 2021
57 Lucas Stedman West Des Moines, Iowa 2020
58 Jordan Stuart Hartland, Mich. 2022
59 Mark Sulek Delaware, Ohio 2022
60 Landon Wanless Caledonia, Mich. 2022
61 Josh Wein Canton, Mich. 2020
62 Max White Bloomfield Hills, Mich. 2020
63 Kaleb Wiesner Northville, Mich. 2019
64 Broc Wilson Grand Haven, Mich. 2020
65 Seth Winchell Colona, Ill. 2020
66 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
67 Henry Wu Troy, Mich. 2021
68 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
69 Dylan Young Flat Rock, Mich. 2021
70 Jack Zubkus Ada, Mich. 2022
71 Ian Zweifel Orlando, Fla. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Chang Chicago, Ill. 2021
2 Catherine Fennelly East Hampton, N.Y. 2023
3 Kaitlin Ifkovits Grosse Pointe, Mich. 2020
4 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
5 Isabel Mabry Davison, Mich. 2020
6 Reagan Nolan Columbus, Ohio 2021
7 Carly Ortwine Oakland, Mich. 2021
8 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
9 Danielle Staskowski Clarkston, Mich. 2019
10 Anna Watson Ashland, Ohio 2020
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nathan Barton Rockford, Mich. 2020
2 Patrick Fennelly East Hampton, N.Y. 2021
3 Jack Guerrera Northville, Mich. 2021
4 Noah Koshi Pearl City, Hawaii 2021
5 Tommy Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2020
6 Ethan Tran Washington, Mich. 2021
7 Will Verduzco Kalamazoo, Mich. 2020
8 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Madeline Blum Port Huron, Mich. 2020
2 Alyssa DiMarcantonio (Canada) Maple, Ontario 2021
3 Alejandra Galla Jupiter, Fla. 2020
4 Isabella Galla Palm Beach Gardens, Fla. 2020
5 Avi Gill Northville, Mich. 2023
6 Sufna Gill Northville, Mich. 2020
7 Maggie Knight Grand Blanc, Mich. 2020
8 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
9 Katelyn Tokarz Northville, Mich. 2021
10 Catherine Zhang (Canada) Toronto, Ontario 2020
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sam Mortell Chicago, Ill. 2021
2 Jackson Bode Pinehurst, N.C. 2022
3 Jack Beauchamp Westlake, Texas 2022
4 Garrett Bartolec Ada, Mich. 2020
5 Matthew Cammeyer Bexley, Ohio 2020
6 Jeremy Yun Menlo Park, Calif. 2021
7 Carson Duffy (Canada) Toronto, Ontario 2020
8 Matthew Lee Barrington, Ill. 2021
9 Griffin Roscich Glen Ellyn, Ill. 2020
10 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
11 Ryan Nelson El Dorado Hills, Calif. 2020
12 Junwoo Park (South Korea) Lewisville, Texas 2020
13 Drew Wallace Crestwood, Ky. 2022
14 PJ Maybank Cheboygan, Mich. 2023
15 Joshua Spiess New Albany, Ohio 2019
16 Parker Mullen Naperville, Ill. 2020
17 Jack Roemer Bettendorf, Iowa 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allison Cui Okemos, Mich. 2022
2 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
3 Siya Khemka Chandler, Ariz. 2021
4 Madison Spiess New Albany, Ohio 2021
5 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
6 Audrey Tir Winnetka, Ill. 2021
7 Ananda Zhai Woodbury, Minn. 2022