AJGA Qualifier for the Coca-Cola Junior Championship at Boyne Highlands
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the Qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Monday, July 1
Monday, July 1
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Ian Zhu*
83-83
Northville, Mich. (2020)
Tommy Sullivan*
77-77
Grosse Pointe, Mich. (2020)
Ethan Tran*
79-79
Washington, Mich. (2021)
08:00 AM 1B
Will Verduzco*
82-82
Kalamazoo, Mich. (2020)
Nathan Barton*
76-76
Rockford, Mich. (2020)
Jack Guerrera*
78-78
Northville, Mich. (2021)
Noah Koshi*
76-76
Pearl City, Hawaii (2021)
08:00 AM 2
Mac McClear
76-76
Hinsdale, Ill. (2019)
Cole Smaka
77-77
Clarkston, Mich. (2020)
Lucas Stedman
84-84
West Des Moines, Iowa (2020)
Henry Wu
86-86
Troy, Mich. (2021)
08:00 AM 3A
Colin O'Rourke
79-79
Troy, Mich. (2021)
Garrett Kuppler
84-84
Macomb, Mich. (2021)
Mathew Hawryluk
98-98
(Canada) Chatham, Ontario (2020)
Seth Winchell
81-81
Colona, Ill. (2020)
08:00 AM 3B
Jordan Garypie
88-88
Chelsea, Mich. (2021)
Evan McDermott
78-78
Spring Lake, Mich. (2022)
Alex Emerine
84-84
Ada, Mich. (2021)
Benjamin Wu
82-82
Troy, Mich. (2022)
08:00 AM 4
Evan Brzyski
81-81
Jackson, Mich. (2021)
Jackson Schaeffer
76-76
La Grange, Ill. (2020)
Mitch Benson
83-83
St. Charles, Mich. (2021)
Max O'Rourke
79-79
West Bloomfield, Mich. (2020)
08:00 AM 5
Zach Gildner
85-85
Cheboygan, Mich. (2019)
Tyler Gillespie
76-76
Grand Rapids, Mich. (2021)
Dylan Young
78-78
Flat Rock, Mich. (2021)
Ryan O'Rourke
80-80
West Bloomfield, Mich. (2023)
08:00 AM 6A
Tommy Gebeck
91-91
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
Ross Koerber
94-94
Royal Oak, Mich. (2020)
Ben Hirasawa
79-79
(Canada) Toronto, Ontario (2021)
Longyang Chen
85-85
(China) Plano, Texas (2020)
08:00 AM 6B
Jordan Stuart
79-79
Hartland, Mich. (2022)
Longfei Chen
89-89
(China) Plano, Texas (2020)
Kyle Lee
93-93
Lake Forest, Ill. (2024)
Josh Wein
92-92
Canton, Mich. (2020)
08:00 AM 7
Rory Myers
80-80
Wayland, Mich. (2019)
Gage Johnson
85-85
Winnetka, Ill. (2022)
Colin Flanders
80-80
Ann Arbor, Mich. (2020)
Tate Small
90-90
Stuart, Fla. (2021)
08:00 AM 8
Brayden Niemiec
98-98
Canton, Mich. (2022)
Zach Boorom
88-88
Hilton Head Island, S.C. (2022)
Ian Zweifel
85-85
Orlando, Fla. (2022)
Davis Johnson
85-85
Winnetka, Ill. (2020)
08:00 AM 9A
Sam Carollo
81-81
Ashburn, Va. (2021)
Tbone Codd
74-74
Brighton, Mich. (2021)
Jack Zubkus
79-79
Ada, Mich. (2022)
Edward Shen
82-82
Ann Arbor, Mich. (2020)
08:00 AM 9B
Mark Sulek
96-96
Delaware, Ohio (2022)
Bryce Brief
5-5
Hartland, Mich. (2020)
Eric Marx
83-83
Bloomfield Twp, Mich. (2019)
Quinn Shanley
84-84
La Grange Park, Ill. (2021)
08:00 AM 10A
Sufna Gill*
88-88
Northville, Mich. (2020)
Madeline Blum*
89-89
Port Huron, Mich. (2020)
Alyssa DiMarcantonio*
90-90
(Canada) Maple, Ontario (2021)
Isabella Galla*
80-80
Palm Beach Gardens, Fla. (2020)
08:00 AM 10B
Catherine Zhang*
85-85
(Canada) Toronto, Ontario (2020)
Katelyn Tokarz*
81-81
Northville, Mich. (2021)
Alejandra Galla*
81-81
Jupiter, Fla. (2020)
Sunbi Kwon*
82-82
(South Korea) Orland Park, Ill. (2021)
08:00 AM 11
Avi Gill*
98-98
Northville, Mich. (2023)
Maggie Knight*
89-89
Grand Blanc, Mich. (2020)
Anna Watson
85-85
Ashland, Ohio (2020)
Danielle Staskowski
79-79
Clarkston, Mich. (2019)
08:00 AM 12A
Katherine Potter
96-96
South Lyon, Mich. (2021)
Isabel Mabry
97-97
Davison, Mich. (2020)
Reagan Nolan
97-97
Columbus, Ohio (2021)
Kaitlin Ifkovits
85-85
Grosse Pointe, Mich. (2020)
08:00 AM 12B
Emily Chang
81-81
Chicago, Ill. (2021)
Carly Ortwine
90-90
Oakland, Mich. (2021)
Catherine Fennelly
102-102
East Hampton, N.Y. (2023)
Jessica Lan
79-79
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
08:00 AM 13
Braden Falk
76-76
Portage, Mich. (2021)
Alex Kasper
84-84
Ottawa Hills, Ohio (2020)
Joshua Lavely
80-80
Kewadin, Mich. (2022)
Chase Knowlton
84-84
Norton Shores, Mich. (2022)
08:00 AM 14
Vimal Alokam
77-77
Ypsilanti, Mich. (2021)
Murphy Kehoe
83-83
Traverse City, Mich. (2021)
Jiseung Choi
79-79
Houghton, Mich. (2020)
Stephen Liu
72-72
Auckland, New Zealand (2023)
08:00 AM 15
Carter Housler
78-78
Lansing, Mich. (2022)
Brockton English
80-80
Shelby Township, Mich. (2021)
Drew McMillin
77-77
Clarendon Hills, Ill. (2021)
Maxwell Brown
85-85
Bloomfield, Mich. (2021)
08:00 AM 16
Landon Wanless
84-84
Caledonia, Mich. (2022)
Alex Oda
83-83
Clarkston, Mich. (2021)
Mason Cooper
82-82
Lapeer, Mich. (2021)
Keenan Donze
73-73
Granger, Ind. (2021)
08:00 AM 17
Broc Wilson
90-90
Grand Haven, Mich. (2020)
Harry Moody
84-84
Boyne City, Mich. (2020)
Shayne Beaufait
77-77
Wolverine Lake, Mich. (2021)
Ieuan Jones
81-81
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
08:00 AM 18A
Boston Price
83-83
Adelaide, Australia (2023)
Max White
79-79
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
Oliver Haeberle
75-75
Rockford, Mich. (2021)
Kaleb Wiesner
83-83
Northville, Mich. (2019)
08:00 AM 18B
Sam Yono II
83-83
West Bloomfield, Mich. (2021)
Patrick Fennelly*
79-79
East Hampton, N.Y. (2021)
Vince Naccarato
82-82
Hinsdale, Ill. (2021)
Hudson Pace
79-79
Richmond, Va. (2023)