AJGA Qualifier for Vaughn Taylor Championship presented by James Hardie
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee TImes Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier
Boys - 8
Girls - 2

Click to view the Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Collin Adams Charlotte, N.C. 2021
2 Brady Bentley Augusta, Ga. 2023
3 Channing Blevins Wytheville, Va. 2020
4 Jackson Brimfield Chapel Hill, N.C. 2021
5 Mark Brown Johns Creek, Ga. 2020
6 Sam Brummett Newnan, Ga. 2021
7 Jackson Buchanan Dacula, Ga. 2021
8 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
9 Joe Carter Chattanooga, Tenn. 2021
10 James Chong Katy, Texas 2021
11 Theo Chronos Eatonton, Ga. 2020
12 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
13 Cannon Crane Atlanta, Ga. 2020
14 Ty Darsey Sandersville, Ga. 2022
15 Sumaer Dhalla Princeton, N.J. 2022
16 Suviir Dhalla Princeton, N.J. 2023
17 Max DuPree Eatonton, Ga. 2020
18 Matthew Feste Marietta, Ga. 2020
19 Logan Flores St. Augustine, Fla. 2020
20 AJ Ford Atlanta, Ga. 2020
21 Timmy Gannon Charlotte, N.C. 2021
22 Max Green Hilton Head Island, S.C. 2021
23 Charlie Hanson Richmond, Va. 2020
24 Lucas Hopkins Thomson, Ga. 2020
25 Colt Ingram Aiken, S.C. 2021
26 Nicholas Johnson Gray, Ga. 2020
27 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
28 Vaibhav Kaila New Delhi, India 2020
29 Andrew Kaslick Summerville, S.C. 2020
30 JeongJoo Kim (South Korea) Bluffton, S.C. 2021
31 Richard Kruger Pretoria, South Africa 2020
32 Charles Kyle Atlanta, Ga. 2021
33 Tommy Lamb (United Kingdom) Cary, N.C. 2020
34 Kevin Li Chong qing, China 2021
35 Xuan Luo GD, China 2021
36 Jantai Malataev (Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. 2020
37 Reece Massei Warrenton, Va. 2020
38 William Masuhr (Germany) Bradenton, Fla. 2021
39 Walker McPhail Atlanta, Ga. 2020
40 Matthew Messenger Raleigh, N.C. 2021
41 Price Miller Sandy Springs, Ga. 2022
42 Teagan Miller Huntsville, Ala. 2021
43 Matt Moloney Vienna, Va. 2024
44 Todd Moyer Cornelius, N.C. 2021
45 Ryan Moylan Vero Beach, Fla. 2020
46 Carter Nelson Roswell, Ga. 2021
47 Jake Newman Charlotte, N.C. 2020
48 Josh Newman Charlotte, N.C. 2021
49 Kenneth Okins Anniston, Ala. 2021
50 Kevin Park (South Korea) Johns Creek, Ga. 2021
51 Suneil Peruvemba McLean, Va. 2022
52 Aaron Pha Yangon, Myanmar 2020
53 William Phipps Florence, S.C. 2020
54 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
55 Gautam Potdukhe Delhi, India 2020
56 Evan Prickett North Augusta, S.C. 2022
57 Andrew Propes Charleston, S.C. 2021
58 Troy Ryan Propes Charleston, S.C. 2024
59 Nick Rakes Evington, Va. 2020
60 Ford Reynolds Columbia, S.C. 2020
61 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
62 Connor Sachewicz Crystal River, Fla. 2020
63 Payne Sells Perry, Ga. 2020
64 Karsten Shields Monroe, N.C. 2020
65 Ryan Smith Eatonton, Ga. 2020
66 Avery Stansell Homewood, Ala. 2020
67 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
68 Andrew Swanson Bluffton, S.C. 2021
69 Trey Tesiero Saint Johns, Fla. 2020
70 Waymon Thomas Mount Pleasant, S.C. 2023
71 Jason Wang Lexington, Ky. 2020
72 Gage Weeks Evans, Ga. 2020
73 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
74 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
75 Zikang Zhan Beijing, China 2021
76 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Heather Appelson Wake Forest, N.C. 2023
2 Rachel Burrell Suwanee, Ga. 2020
3 Marissa Cardenas St. Augustine, Fla. 2021
4 Mackenzie Gallagher Orlando, Fla. 2021
5 One Kashima Tochigi, Japan 2023
6 Katherine Lu Plainsboro, N.J. 2021
7 Mary Hunt Murray Augusta, Ga. 2020
8 Caroline Nemes Orlando, Fla. 2021
9 Braelyn Pippin Waxhaw, N.C. 2020
10 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
11 Alexia Siehl Fort Mill, S.C. 2022
12 Emily Song (China) Waxhaw, N.C. 2019
13 Kate Song Alpharetta, Ga. 2021
14 Vasundhara Thiara Chandigarh, India 2021
15 Wenyan Wang (China) Windermere, Fla. 2020
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jackson Cross Sugar Hill, Ga. 2020
2 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
3 Guogen(Lambert) Lan (China) Orlando, Fla. 2019
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Thienna Huynh Lilburn, Ga. 2022
2 Sara Im Duluth, Ga. 2023
3 Melissa Meng Blacksburg, Va. 2020
4 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
2 Edithe Lam Cary, N.C. 2023
3 Gabriella Tomanka Grapevine, Texas 2020