AJGA Qualifier for Vaughn Taylor Championship presented by James Hardie
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee TImes Leaderboard
Note: Tee Times will appear 48 hours prior to the start of the tournament. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, June 2
Sunday, June 2
Time Hole Players Time Hole Players
10:00 AM 1A
Xuan Luo
80-80
GD, China (2021)
Aaron Pha
75-75
Yangon, Myanmar (2020)
Brock Hoover*
79-79
Woodstock, Ga. (2020)
Max DuPree
81-81
Eatonton, Ga. (2020)
10:00 AM 1B
Cannon Crane
75-75
Atlanta, Ga. (2020)
Ryan Smith
76-76
Eatonton, Ga. (2020)
Jackson Cross*
78-78
Sugar Hill, Ga. (2020)
Charlie Hanson
74-74
Richmond, Va. (2020)
10:00 AM 2
Richard Kruger
71-71
Pretoria, South Africa (2020)
Jantai Malataev
76-76
(Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. (2020)
Max Green
75-75
Hilton Head Island, S.C. (2021)
Gautam Potdukhe
76-76
Delhi, India (2020)
10:00 AM 3
Matthew Messenger
88-88
Raleigh, N.C. (2021)
Mark Brown
74-74
Johns Creek, Ga. (2020)
Andrew Swanson
Bluffton, S.C. (2021)
Kevin Park
75-75
(South Korea) Johns Creek, Ga. (2021)
10:00 AM 4A
Sam Brummett
81-81
Newnan, Ga. (2021)
Troy Ryan Propes
92-92
Charleston, S.C. (2024)
Todd Moyer
74-74
Cornelius, N.C. (2021)
William Masuhr
79-79
(Germany) Bradenton, Fla. (2021)
10:00 AM 4B
Rachata Winwon
81-81
Bangkok, Thailand (2020)
Jason Wang
85-85
Lexington, Ky. (2020)
Andrew Propes
80-80
Charleston, S.C. (2021)
10:00 AM 5
Jake Newman
80-80
Charlotte, N.C. (2020)
Theo Chronos
83-83
Eatonton, Ga. (2020)
Kazuki Yamauchi
76-76
Osaka, Japan (2020)
Kevin Li
73-73
Chong qing, China (2021)
10:00 AM 6
Josh Newman
81-81
Charlotte, N.C. (2021)
Jackson Buchanan
77-77
Dacula, Ga. (2021)
Trent Cade
87-87
Ocean Isle Beach, N.C. (2023)
Trey Tesiero
80-80
Saint Johns, Fla. (2020)
10:00 AM 7A
Logan Flores
76-76
St. Augustine, Fla. (2020)
Walker McPhail
76-76
Atlanta, Ga. (2020)
Avery Stansell
79-79
Homewood, Ala. (2020)
Ryan Moylan
78-78
Vero Beach, Fla. (2020)
10:00 AM 7B
Andrew Kaslick
79-79
Summerville, S.C. (2020)
Charles Kyle
84-84
Atlanta, Ga. (2021)
Ty Darsey
92-92
Sandersville, Ga. (2022)
Teagan Miller
71-71
Huntsville, Ala. (2021)
10:00 AM 8
William Phipps
75-75
Florence, S.C. (2020)
AJ Ford
80-80
Atlanta, Ga. (2020)
Evan Prickett
83-83
North Augusta, S.C. (2022)
Timmy Gannon
71-71
Charlotte, N.C. (2021)
10:00 AM 9A
Vaibhav Kaila
85-85
New Delhi, India (2020)
Yuqi Zhou
77-77
(China) Orlando, Fla. (2020)
Colt Ingram
83-83
Aiken, S.C. (2021)
Carter Nelson
83-83
Roswell, Ga. (2021)
10:00 AM 9B
Suneil Peruvemba
80-80
McLean, Va. (2022)
Nicholas Johnson
83-83
Gray, Ga. (2020)
Waymon Thomas
81-81
Mount Pleasant, S.C. (2023)
Collin Adams
86-86
Charlotte, N.C. (2021)
10:00 AM 10A
Tommy Pitts
86-86
Franklin, Tenn. (2020)
Alexander Colligan
77-77
Evans, Ga. (2020)
Palmer Kahren
79-79
Suwanee, Ga. (2020)
Kenneth Okins
86-86
Anniston, Ala. (2021)
10:00 AM 10B
Sara Im*
75-75
Duluth, Ga. (2023)
Melissa Meng*
83-83
Blacksburg, Va. (2020)
Thitaporn Saithip*
79-79
(Thailand) Bradenton, Fla. (2022)
Thienna Huynh*
72-72
Lilburn, Ga. (2022)
10:00 AM 11
Katherine Lu
82-82
Plainsboro, N.J. (2021)
Heather Appelson
81-81
Wake Forest, N.C. (2023)
Mackenzie Gallagher
74-74
Orlando, Fla. (2021)
10:00 AM 12
Caroline Nemes
88-88
Orlando, Fla. (2021)
Mary Hunt Murray
86-86
Augusta, Ga. (2020)
Braelyn Pippin
86-86
Waxhaw, N.C. (2020)
Rachel Burrell
77-77
Suwanee, Ga. (2020)
10:00 AM 13
Wenyan Wang
80-80
(China) Windermere, Fla. (2020)
Emily Song
82-82
(China) Waxhaw, N.C. (2019)
One Kashima
78-78
Tochigi, Japan (2023)
Alexia Siehl
80-80
Fort Mill, S.C. (2022)
10:00 AM 14
Marissa Cardenas
84-84
St. Augustine, Fla. (2021)
Kate Song
78-78
Alpharetta, Ga. (2021)
Vasundhara Thiara
74-74
Chandigarh, India (2021)
Sae Saito
81-81
Tokyo, Japan (2020)
10:00 AM 15A
Brady Bentley
92-92
Augusta, Ga. (2023)
Nick Rakes
73-73
Evington, Va. (2020)
Sumaer Dhalla
83-83
Princeton, N.J. (2022)
Andrew Riley
77-77
St. Johns, Fla. (2021)
10:00 AM 15B
Channing Blevins
74-74
Wytheville, Va. (2020)
Suviir Dhalla
88-88
Princeton, N.J. (2023)
Price Miller
81-81
Sandy Springs, Ga. (2022)
Ford Reynolds
87-87
Columbia, S.C. (2020)
10:00 AM 16
Zikang Zhan
74-74
Beijing, China (2021)
Gage Weeks
79-79
Evans, Ga. (2020)
Karsten Shields
77-77
Monroe, N.C. (2020)
Jackson Brimfield
70-70
Chapel Hill, N.C. (2021)
10:00 AM 17
Guogen(Lambert) Lan*
93-93
(China) Orlando, Fla. (2019)
JeongJoo Kim
77-77
(South Korea) Bluffton, S.C. (2021)
Payne Sells
75-75
Perry, Ga. (2020)
James Chong
83-83
Katy, Texas (2021)
10:00 AM 18A
Lucas Hopkins
82-82
Thomson, Ga. (2020)
Reece Massei
87-87
Warrenton, Va. (2020)
Matt Moloney
78-78
Vienna, Va. (2024)
Tommy Lamb
77-77
(United Kingdom) Cary, N.C. (2020)
10:00 AM 18B
Connor Sachewicz
80-80
Crystal River, Fla. (2020)
Matthew Feste
80-80
Marietta, Ga. (2020)
Rowan Sullivan
83-83
Charleston, S.C. (2023)
Joe Carter
79-79
Chattanooga, Tenn. (2021)