AJGA Qualifier for the Greenwood Junior Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Applications Received Qualifier Field
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
90 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Reece Anderson Baxter, Tenn. 2020
2 Jace Arko Cornelius, N.C. 2019
3 Kush Arora Pleasanton, Calif. 2023
4 Kyle Bachkosky Peachtree City, Ga. 2022
5 Chapman Barnett Duluth, Ga. 2023
6 Roy Barrera IV Boerne, Texas 2022
7 Harris Barth Atlanta, Ga. 2022
8 Bryce Beard Louisville, Ky. 2020
9 Wes Beard Louisville, Ky. 2023
10 Colin Browning Charlotte, N.C. 2020
11 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
12 Cason Cavalier St Simons Island, Ga. 2021
13 Phillip Clifton Winston Salem, N.C. 2020
14 Gavin Clutts Hazard, Ky. 2023
15 Will Coffman Palmetto, Ga. 2024
16 Drew Cohen Wellesley, Mass. 2020
17 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
18 Samir Davidov Roanoke, Va. 2022
19 Mason Dean Duluth, Ga. 2021
20 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
21 Max DuPree Eatonton, Ga. 2020
22 Miles Eubanks Warrenville, S.C. 2023
23 Jacob Ezell Clearwater, Fla. 2020
24 Charlie Fetter Charlotte, N.C. 2022
25 Sean Finan Winston Salem, N.C. 2022
26 Pavel Foubík Prague, Czech Republic 2021
27 Timmy Gannon Charlotte, N.C. 2021
28 Eduardo Garcia Cepeda Mexico City, Mexico 2022
29 Baylor Geer Johnston, S.C. 2022
30 Billy Gussler Ashland, Ky. 2021
31 Andrew Hastings Grand Cayman, Cayman Islands 2023
32 Justin Hastings Grand Cayman, Cayman Islands 2021
33 Joe Hemsley Bethesda, Md. 2021
34 Ryan Hogan Northbrook, Ill. 2021
35 Chad Homan Knoxville, Tenn. 2019
36 Nathan Jackson St. Petersburg, Fla. 2021
37 Dallas Johnson Mount Pleasant, S.C. 2024
38 Daniel Jones Greensboro, N.C. 2021
39 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
40 Trey Kelly Thomaston, Ga. 2021
41 Jake Kephart Atlanta, Ga. 2020
42 Andrew Kim Alpharetta, Ga. 2022
43 Tyler Kowack San Diego, Calif. 2021
44 Julian Krone Roswell, Ga. 2021
45 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
46 Zau Seng Maw Lahpai Yangon, Myanmar 2020
47 Stephen Liu Auckland, New Zealand 2023
48 John Logan Wilmington, N.C. 2023
49 Jake Maggert The Woodlands, Texas 2023
50 Douglas Markovitz Rockville, Md. 2021
51 John Meadows Knoxville, Tenn. 2021
52 Jason Meng Johns Creek, Ga. 2019
53 Trey Mixon Macon, Ga. 2021
54 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
55 Kevin Park (South Korea) Johns Creek, Ga. 2021
56 Luis Park (South Korea) Virginia Beach, Va. 2021
57 Bradley Parker (Canada) Toronto, Ontario 2022
58 Blake Parkman Cumming, Ga. 2021
59 Ty Patterson Suwanee, Ga. 2021
60 Jake Peacock Milton, Ga. 2021
61 Clay Pendergrass Richmond, Ky. 2023
62 Carlo Pizzano College Park, Md. 2019
63 Ian Podziewski Waxhaw, N.C. 2022
64 Cayden Pope Lexington, Ky. 2023
65 Ryan Porterfield Cumming, Ga. 2022
66 Tip Price Greenville, S.C. 2025
67 Anish Reddy Duluth, Ga. 2021
68 Jack Rotermund Charleston , S.C. 2019
69 Max Rotermund Charleston , S.C. 2023
70 Oliver Rotermund Charleston , S.C. 2021
71 Chris Salamah Owensboro, Ky. 2020
72 Jack Shade Marietta, Ga. 2021
73 Aaryan Singh (India) Bluffton, S.C. 2020
74 Brandon Spinks Huntersville, N.C. 2021
75 Nick Srinivasan Spartanburg, S.C. 2020
76 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
77 Langtai Tyrone Sun (China) Orlando, Fla. 2024
78 Langting Tymon Sun (China) Orlando, Fla. 2024
79 Nathan Thornton Elberton, Ga. 2020
80 Brenden Tigert Savannah, Ga. 2021
81 Brion Tinsley Louisville, Ky. 2020
82 Clay Tucker Jacksonville, Fla. 2021
83 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
84 Charles Warren Huntsville, Ala. 2022
85 Nathan Webb Signal Mountain, Tenn. 2020
86 Oscar Wen (China) Irvine, Calif. 2021
87 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
88 Shaun Wixson Fayetteville, N.C. 2019
89 Lucas Wright The Woodlands, Texas 2020
90 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
Girls
13 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Rachel Burrell Suwanee, Ga. 2020
2 Autumn Carey (Bahamas) Manning, S.C. 2022
3 Meghna Grover Duluth, Ga. 2020
4 Madison Harwell Evans, Ga. 2019
5 Yedam Lee (South Korea) Lawrenceville, Ga. 2021
6 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
7 Mary Hunt Murray Augusta, Ga. 2020
8 Jada Richardson Suwanee, Ga. 2021
9 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
10 Emily Song (China) Waxhaw, N.C. 2019
11 Sophie Thai Los Altos, Calif. 2022
12 Vasundhara Thiara Chandigarh, India 2021
13 Vilda Westh Blanc (Sweden) Wartrace, Tenn. 2022
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Boys
7 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jackson Buchanan Dacula, Ga. 2021
2 Jackson Cross Sugar Hill, Ga. 2020
3 Ryan Dupuy Baton Rouge, La. 2021
4 Ian Glanton Metter, Ga. 2021
5 William Love Atlanta, Ga. 2022
6 Ryan Smith Eatonton, Ga. 2020
7 Jack Tickle Bristol, Tenn. 2021
Girls
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mikayla Dubnik Gainesville, Ga. 2021
2 Brooke Gober Jacksonville, Fla. 2022
3 Sara Im Duluth, Ga. 2023
4 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
5 Fabienne van Kleef Starnberg, Germany 2020