AJGA Qualifier for the Greenwood Junior Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -2

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Reece Anderson Baxter, Tenn. 2020
2 Jace Arko Cornelius, N.C. 2019
3 Chapman Barnett Duluth, Ga. 2023
4 Harris Barth Atlanta, Ga. 2022
5 Bryce Beard Louisville, Ky. 2020
6 Wes Beard Louisville, Ky. 2023
7 Colin Browning Charlotte, N.C. 2020
8 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
9 Cason Cavalier St Simons Island, Ga. 2021
10 Phillip Clifton Winston Salem, N.C. 2020
11 Will Coffman Palmetto, Ga. 2024
12 Drew Cohen Wellesley, Mass. 2020
13 Alexander Colligan Evans, Ga. 2020
14 Samir Davidov Roanoke, Va. 2022
15 Mason Dean Duluth, Ga. 2021
16 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
17 Max DuPree Eatonton, Ga. 2020
18 Miles Eubanks Warrenville, S.C. 2023
19 Jacob Ezell Clearwater, Fla. 2020
20 Charlie Fetter Charlotte, N.C. 2022
21 Sean Finan Winston Salem, N.C. 2022
22 Pavel Foubík Prague, Czech Republic 2021
23 Timmy Gannon Charlotte, N.C. 2021
24 Eduardo Garcia Cepeda Mexico City, Mexico 2022
25 Baylor Geer Johnston, S.C. 2022
26 Billy Gussler Ashland, Ky. 2021
27 Andrew Hastings Grand Cayman, Cayman Islands 2023
28 Justin Hastings Grand Cayman, Cayman Islands 2021
29 Joe Hemsley Bethesda, Md. 2021
30 Chad Homan Knoxville, Tenn. 2019
31 Lucas Jinglov Marietta, Ga. 2023
32 Dallas Johnson Mount Pleasant, S.C. 2024
33 Daniel Jones Greensboro, N.C. 2021
34 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
35 Jake Kephart Atlanta, Ga. 2020
36 Julian Krone Alpharetta, Ga. 2021
37 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
38 Zau Seng Maw Lahpai Yangon, Myanmar 2020
39 Kevin Li Chong qing, China 2021
40 Stephen Liu Auckland, New Zealand 2023
41 John Logan Wilmington, N.C. 2023
42 Reed Lotter Savannah, Ga. 2022
43 Jake Maggert The Woodlands, Texas 2023
44 John Meadows Knoxville, Tenn. 2021
45 Jason Meng Johns Creek, Ga. 2019
46 Trey Mixon Macon, Ga. 2021
47 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
48 Kevin Park (South Korea) Johns Creek, Ga. 2021
49 Luis Park (South Korea) Virginia Beach, Va. 2021
50 Bradley Parker (Canada) Toronto, Ontario 2022
51 Jake Peacock Milton, Ga. 2021
52 Clay Pendergrass Richmond, Ky. 2023
53 Carlo Pizzano College Park, Md. 2019
54 Ryan Porterfield Cumming, Ga. 2022
55 Tip Price Greenville, S.C. 2025
56 Anish Reddy Duluth, Ga. 2021
57 Jack Rotermund Charleston , S.C. 2019
58 Max Rotermund Charleston , S.C. 2023
59 Chris Salamah Owensboro, Ky. 2020
60 Jack Shade Marietta, Ga. 2021
61 Aaryan Singh (India) Bluffton, S.C. 2020
62 Brandon Spinks Huntersville, N.C. 2021
63 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
64 Langtai Tyrone Sun (China) Orlando, Fla. 2024
65 Langting Tymon Sun (China) Orlando, Fla. 2024
66 Nathan Thornton Elberton, Ga. 2020
67 Brenden Tigert Savannah, Ga. 2021
68 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
69 Charles Warren Huntsville, Ala. 2023
70 Nathan Webb Signal Mountain, Tenn. 2020
71 Oscar Wen (China) Irvine, Calif. 2021
72 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
73 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Rachel Burrell Suwanee, Ga. 2020
2 Autumn Carey (Bahamas) Manning, S.C. 2022
3 Aly Francis Stockbridge, Ga. 2022
4 Meghna Grover Duluth, Ga. 2020
5 Madison Harwell Evans, Ga. 2019
6 Yedam Lee (South Korea) Lawrenceville, Ga. 2021
7 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
8 Mary Hunt Murray Augusta, Ga. 2020
9 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
10 Sophie Thai Los Altos, Calif. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 John Brady Knight Kennesaw, Ga. 2024
2 AJ Ford Atlanta, Ga. 2020
3 Ralph Kho Belmont, Calif. 2020
4 Will McCowan Birmingham, Ala. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jordan Salisbury San Antonio, Texas 2021
2 Jenny Hua Boyds, Md. 2020
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jackson Buchanan Dacula, Ga. 2021
2 Jackson Cross Sugar Hill, Ga. 2020
3 Ryan Dupuy Baton Rouge, La. 2021
4 Andrew Kim Alpharetta, Ga. 2022
5 Ryan Smith Eatonton, Ga. 2020
6 Jack Tickle Bristol, Tenn. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mikayla Dubnik Gainesville, Ga. 2021
2 Brooke Gober Hoover, Ala. 2022
3 Sara Im Duluth, Ga. 2023
4 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
5 Fabienne van Kleef Starnberg, Germany 2020