AJGA Qualifier for the Greenwood Junior Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, July 28
Sunday, July 28
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Timmy Gannon
75-75
Charlotte, N.C. (2021)
Jake Kephart
80-80
Atlanta, Ga. (2020)
Chad Homan
77-77
Knoxville, Tenn. (2019)
Carlo Pizzano
73-73
College Park, Md. (2019)
08:00 AM 1B
Ryan Dupuy*
71-71
Baton Rouge, La. (2021)
Ryan Smith*
81-81
Eatonton, Ga. (2020)
Jackson Cross*
74-74
Sugar Hill, Ga. (2020)
Jackson Buchanan*
75-75
Dacula, Ga. (2021)
08:00 AM 2
Tip Price
77-77
Greenville, S.C. (2025)
Charles Warren
77-77
Huntsville, Ala. (2022)
Jace Arko
73-73
Cornelius, N.C. (2019)
Ian Glanton
81-81
Metter, Ga. (2021)
08:00 AM 3A
Jake Peacock
74-74
Milton, Ga. (2021)
Chapman Barnett
79-79
Duluth, Ga. (2023)
Stephen Liu
76-76
Auckland, New Zealand (2023)
Trey Mixon
72-72
Macon, Ga. (2021)
08:00 AM 3B
Drew Van Dyke
73-73
Charlotte, N.C. (2022)
Max DuPree
68-68
Eatonton, Ga. (2020)
Jack Tickle*
72-72
Bristol, Tenn. (2021)
Andrew Kim*
80-80
Alpharetta, Ga. (2022)
08:00 AM 4
Pavel Foubík
83-83
Prague, Czech Republic (2021)
Billy Gussler
75-75
Ashland, Ky. (2021)
Anish Reddy
Duluth, Ga. (2021)
Rowan Sullivan
84-84
Charleston, S.C. (2023)
08:00 AM 5
Nathan Thornton
79-79
Elberton, Ga. (2020)
Baylor Geer
88-88
Johnston, S.C. (2022)
Drew Cohen
80-80
Wellesley, Mass. (2020)
Jake Maggert
78-78
The Woodlands, Texas (2023)
08:00 AM 6
Joe Hemsley
70-70
Bethesda, Md. (2021)
Jack Rotermund
88-88
Charleston , S.C. (2019)
Nathan Webb
74-74
Signal Mountain, Tenn. (2020)
08:00 AM 7A
Wes Beard
88-88
Louisville, Ky. (2023)
Kevin Li
86-86
Chong qing, China (2021)
Andrew Hastings
84-84
Grand Cayman, Cayman Islands (2023)
Brandon Spinks
79-79
Huntersville, N.C. (2021)
08:00 AM 7B
Max Rotermund
87-87
Charleston , S.C. (2023)
Bryce Beard
79-79
Louisville, Ky. (2020)
Justin Hastings
75-75
Grand Cayman, Cayman Islands (2021)
Sean Finan
82-82
Winston Salem, N.C. (2022)
08:00 AM 8
Charlie Fetter
78-78
Charlotte, N.C. (2022)
Mason Dean
75-75
Duluth, Ga. (2021)
Phillip Clifton
84-84
Winston Salem, N.C. (2020)
Will Coffman
77-77
Palmetto, Ga. (2024)
08:00 AM 9
Taylor Kuehn
86-86
Asheville, N.C. (2023)
Chanc Willis
71-71
Cartersville, Ga. (2020)
Trent Cade
75-75
Ocean Isle Beach, N.C. (2023)
Vladimir Dieffenbach
83-83
(Kazakhstan) Jupiter, Fla. (2020)
08:00 AM 10
Sara Im*
74-74
Duluth, Ga. (2023)
Fabienne van Kleef*
78-78
Starnberg, Germany (2020)
Brooke Gober*
83-83
Jacksonville, Fla. (2022)
Mikayla Dubnik*
74-74
Gainesville, Ga. (2021)
08:00 AM 11A
Amaya Melendez
87-87
Ann Arbor, Mich. (2021)
Meghna Grover
81-81
Duluth, Ga. (2020)
Kimberly Shen*
73-73
Johns Creek, Ga. (2022)
Sophie Thai
76-76
Los Altos, Calif. (2022)
08:00 AM 11B
Yedam Lee
77-77
(South Korea) Lawrenceville, Ga. (2021)
Madison Harwell
76-76
Evans, Ga. (2019)
Autumn Carey
76-76
(Bahamas) Manning, S.C. (2022)
08:00 AM 12
Rachel Burrell
79-79
Suwanee, Ga. (2020)
Mary Hunt Murray
85-85
Augusta, Ga. (2020)
Sae Saito
92-92
Tokyo, Japan (2020)
Aly Francis
82-82
Stockbridge, Ga. (2022)
08:00 AM 13A
Brenden Tigert
85-85
Savannah, Ga. (2021)
Clay Pendergrass
77-77
Richmond, Ky. (2023)
Edward Nash
103-103
Asheville, N.C. (2022)
08:00 AM 13B
John Logan
82-82
Wilmington, N.C. (2023)
Julian Krone
82-82
Roswell, Ga. (2021)
Zau Seng Maw Lahpai
90-90
Yangon, Myanmar (2020)
Bradley Parker
73-73
(Canada) Toronto, Ontario (2022)
08:00 AM 14
Dallas Johnson
78-78
Mount Pleasant, S.C. (2024)
Kazuki Yamauchi
76-76
Osaka, Japan (2020)
Ryan Porterfield
81-81
Cumming, Ga. (2022)
Palmer Kahren
74-74
Suwanee, Ga. (2020)
08:00 AM 15A
Luis Park
77-77
(South Korea) Virginia Beach, Va. (2021)
Harris Barth
67-67
Atlanta, Ga. (2022)
Langtai Tyrone Sun
83-83
(China) Orlando, Fla. (2024)
Jack Shade
73-73
Marietta, Ga. (2021)
08:00 AM 15B
Cason Cavalier
74-74
St Simons Island, Ga. (2021)
Oscar Wen
76-76
(China) Irvine, Calif. (2021)
Reece Anderson
85-85
Baxter, Tenn. (2020)
08:00 AM 16
Jacob Ezell
74-74
Clearwater, Fla. (2020)
Eduardo Garcia Cepeda
75-75
Mexico City, Mexico (2022)
John Meadows
84-84
Knoxville, Tenn. (2021)
Langting Tymon Sun
80-80
(China) Orlando, Fla. (2024)
08:00 AM 17A
Miles Eubanks
83-83
Warrenville, S.C. (2023)
Jason Meng
81-81
Johns Creek, Ga. (2019)
Colin Browning
74-74
Charlotte, N.C. (2020)
Chris Salamah
81-81
Owensboro, Ky. (2020)
08:00 AM 17B
Alexander Colligan
75-75
Evans, Ga. (2020)
Reed Lotter
71-71
Savannah, Ga. (2022)
Aaryan Singh
80-80
(India) Bluffton, S.C. (2020)
08:00 AM 18
Daniel Jones
98-98
Greensboro, N.C. (2021)
Kevin Park
74-74
(South Korea) Johns Creek, Ga. (2021)
Samir Davidov
73-73
Roanoke, Va. (2022)
Lucas Jinglov
77-77
Marietta, Ga. (2023)