AJGA Qualifier for the Junior Golf Hub Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 7
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Yuta Amano Tokyo, Japan 2020
2 Samuel Barsh Blue Bell, Pa. 2020
3 Madison Bentley Greenville, N.Y. 2020
4 James Bradley East Hampton, N.Y. 2024
5 Garrett Brown West Hartford, Conn. 2021
6 Braden Burke Croton on Hudson, N.Y. 2020
7 Stephen Cain Yardley, Pa. 2022
8 Richard Calve Oceanport, N.J. 2020
9 Chi Chuen Jackson Chong Hong Kong, Hong Kong 2021
10 Jack Cornforth Summit, N.J. 2019
11 Patrick Daley Niskayuna, N.Y. 2021
12 Justin DeFina Canton, Conn. 2020
13 Ty Dupuis Grafton, Mass. 2020
14 Alex Elia Wilton, Conn. 2022
15 Matthew Epstein Hopkinton, Mass. 2020
16 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
17 Aidan Fitzgerald Albany, N.Y. 2020
18 Burton Fricke Mendham, N.J. 2020
19 Jackson Gaynor Mamaroneck, N.Y. 2020
20 Samuel Gerry Woburn, Mass. 2020
21 John Guerrera Farmington, Conn. 2021
22 Colby Hook Selbyville, Del. 2020
23 Fergus Jacobs London, United Kingdom 2020
24 Jimmy King Niskayuna, N.Y. 2022
25 Vasily Konachenkov (Canada) Wallingford, Conn. 2022
26 Vikram Konanki Newton, Mass. 2021
27 Henry Krieble West Hartford, Conn. 2021
28 Gavin Kvadus Glastonbury, Conn. 2024
29 Aidan LeBlanc Beverly, Mass. 2023
30 Jason Lee Westfield, N.J. 2020
31 Joseph Lenane Dedham, Mass. 2022
32 Gordon Lu (New Zealand) Guangzhou, China 2022
33 Matt Lukasevicz Grafton, Mass. 2020
34 Ryan Lundy Hopkinton, Mass. 2021
35 Sean Magarian Worcester, Mass. 2020
36 Angad Manaise Stamford, Conn. 2024
37 Finn McHugh West Hartford, Conn. 2022
38 Ryan Millevoi Syosset, N.Y. 2021
39 Kevin Morris Hamden, Conn. 2020
40 Mong (Luke) Ning Macau, Macau 2021
41 Colby Norton Harwinton, Conn. 2020
42 Conor O'Holleran South Hamilton, Mass. 2020
43 Thomas Ostberg Darien, Conn. 2021
44 Andrew Petraco Setauket, N.Y. 2020
45 Nolan Richards Milford, Conn. 2021
46 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
47 Thomas Rogalski Sturbridge, Mass. 2020
48 Leo Rosenstadt Mamaroneck, N.Y. 2021
49 Evan Rutherford Amherst, Mass. 2020
50 Bradley Sawka Ellington, Conn. 2023
51 Ethan Skelly Sharon, Mass. 2021
52 Isaac Slater New York, N.Y. 2020
53 Aidan Stuart Madison, Conn. 2020
54 William Sun (Canada) Beijing, China 2020
55 Nick Taylor Newtown, Pa. 2021
56 Matthew Weber Hingham, Mass. 2021
57 Yun-Jui Yang Kaohsiung, Taiwan 2021
58 Enrique Yen Iquique, Chile 2021
59 Ka Jun Yu Kowloon, Hong Kong 2020
60 Alan Zhou (Hong Kong) Beijing, China 2022
61 Tyler Zimmer Bryn Mawr, Pa. 2021
62 Jonathan Zou Vienna, Va. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mami Amano (Japan) Shanghai, China 2024
2 Julia Bazata New Canaan, Conn. 2021
3 Nicole Chan Hong Kong, Hong Kong 2021
4 Lauren Chen Manhasset, N.Y. 2020
5 Mary Chen Auckland, New Zealand 2021
6 Jordyn Cline Mahwah, N.J. 2022
7 Chia-Chian Irene Hsieh Taipei, Taiwan 2020
8 Jessica Huang Auckland, New Zealand 2020
9 Inseo Huh (South Korea) Closter, N.J. 2020
10 Sydney Kuo Edison, N.J. 2020
11 Yu-Tien Kuo Tainan, Taiwan 2021
12 Leslie Li West Hartford, Conn. 2021
13 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
14 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
15 Ava Lozito Fairfield, N.J. 2021
16 Kathleen Mark Media, Pa. 2021
17 Brianna Park Irvine, Calif. 2021
18 Emmy Sammons Rye, N.Y. 2019
19 Rebecca Schiffman Chevy Chase, Md. 2020
20 Sarah Shao Green Brook, N.J. 2024
21 Amelia Shen Tenafly, N.J. 2023
22 Tina jing yi Tang Beijing, China 2022
23 Bella Tushaj Bronxville, N.Y. 2020
24 Emma Wan Hong Kong, Hong Kong 2020
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jack Ross Medford Lakes, N.J. 2022
2 Michael Walsh Shelburne, Vt. 2020
3 Clark Saunders Weston, Mass. 2021
4 Graeme Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2021
5 Haoyu (Leo) Hsieh (Taiwan) Shen Zhen, China 2019
6 John Keba Emmaus, Pa. 2023
7 Ka Hin (Tank) Chen Hong Kong, Hong Kong 2022
8 Khai Buttner Boston, Mass. 2020
9 Davis Lee Honolulu, Hawaii 2020
10 Jeffrey Li Basking Ridge, N.J. 2020
11 Jack Bartuch Clarendon Hills, Ill. 2020
12 Will Braxton Saratoga Springs, N.Y. 2021
13 Tyler Clark West Babylon, N.Y. 2022
14 Calen Sanderson Newtown, Pa. 2022
15 Derek Weaver Hackettstown, N.J. 2022
16 Winston Kelenc-Blank Rumson, N.J. 2022
17 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
18 Andrew Chen Queens, N.Y. 2023
19 Ian Glanton Metter, Ga. 2021
20 Matthew Zerfass Macungie, Pa. 2022
21 Nikita Romanov Wilmington, Del. 2019
22 George Clark South Riding, Va. 2020
23 Te-Lun Hsu New Taipei City, Taiwan 2021
24 Un (Hope) Ning Macau, Macau 2020
25 David Luo Centreville, Va. 2020
26 Seth Conway Elmira, N.Y. 2021
27 Junfan Wang (China) Clermont, Fla. 2020
28 Abhinav Ramesh Scottsdale, Ariz. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kaia Wu Princeton, N.J. 2022
2 Jodie Yao Beijng, China 2020
3 Madison Pineda San Carlos, Calif. 2021
4 Madison Phung Frisco, Texas 2021
5 Irene Wang Beijing, China 2020
6 Jordan Hamelsky Newton, Mass. 2020
7 Ke(Coco) Yang (China) Irvine, Calif. 2020
8 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
9 Katie Dzialga Greenwich, Conn. 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field