AJGA Qualifier for the Natural Resource Partners Bluegrass Junior presented by BrickStreet Insurance
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier
Boys - 8
Girls - 3

Click to view the Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Russell Ahmed Blacklick, Ohio 2022
2 Connor Alfieri Smethport, Pa. 2020
3 Brandon Azzi (Canada) Laval, Quebec 2020
4 Ty Barbre Carmi, Ill. 2021
5 Peter Barros Bethesda, Md. 2023
6 Cameron Bassel Lexington, Ky. 2021
7 Bryce Beard Louisville, Ky. 2020
8 Riley Bender Louisville, Ky. 2022
9 Joe Benton Ravenna, Ky. 2020
10 Cole Bevis Dyersburg, Tenn. 2020
11 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
12 Lyman Brackett Goshen, Ky. 2020
13 Jonathan Bryant Pikeville, Ky. 2021
14 Charlie Bundy Bethesda, Md. 2021
15 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
16 Alec Cesare Westfield, Ind. 2023
17 Gavin Clutts Hazard, Ky. 2023
18 Maverick Conaway Tipton, Ind. 2023
19 Charlie Dahlem Louisville, Ky. 2022
20 Matt Daulton Cincinnati, Ohio 2021
21 Sam Duan Bangkok, Thailand 2019
22 Connor Gdovin Highland Heights, Ohio 2021
23 Boland Grayson Louisville, Ky. 2021
24 Tyler Hart Lexington, Ky. 2019
25 Alex Hewitt Cincinnati, Ohio 2021
26 Jack Hritsko Washington, Pa. 2020
27 Andrew Inthavongsone Columbus, Ohio 2020
28 Avery Irwin Belleville, Ill. 2021
29 Nicholas Johnson Gray, Ga. 2020
30 Connor Kirkham Paducah, Ky. 2020
31 Brooks Korfhage Louisville, Ky. 2019
32 Kevin Li Chong qing, China 2021
33 Andrew Lim Naperville, Ill. 2023
34 Derek Limberg Prospect, Ky. 2021
35 Shane Limberg Prospect, Ky. 2021
36 Michael Long Louisville, Ky. 2023
37 Jantai Malataev (Kyrgyzstan) Bluffton, S.C. 2020
38 Owen Mault Wheelersburg, Ohio 2025
39 Aryaman Mohan (India) Lusaka, Zambia 2020
40 Luca Monteverde Delray Beach, Fla. 2023
41 Charlie Morgan Louisville, Ky. 2021
42 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
43 Andreas Olsen Louisville, Ky. 2021
44 Aaron Pha Yangon, Myanmar 2020
45 Cameron Phillips Portsmouth, Ohio 2025
46 Gautam Potdukhe Delhi, India 2020
47 Daniel Ratliff Pikeville, Ky. 2020
48 Jordan Ratliff Pikeville, Ky. 2020
49 Joshua Reeder Falling Waters, W.Va. 2022
50 Evan Rowane Erie, Pa. 2021
51 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
52 Gehrig Sexton Monticello, Ky. 2022
53 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
54 Pierre Southibounnorath Westerville, Ohio 2019
55 Langtai Tyrone Sun (China) Orlando, Fla. 2024
56 Langting Tymon Sun (China) Orlando, Fla. 2024
57 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
58 Drew Wallace Crestwood, Ky. 2022
59 Charles Warren Huntsville, Ala. 2023
60 Carl Williams Crestwood, Ky. 2022
61 Bill Xu (China) Vancouver, British Columbia 2020
62 Yiwei (David) Xu Howey in the Hills, China 2020
63 Kazuki Yamauchi Osaka, Japan 2020
64 Rocco Zakutney Paducah, Ky. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Barth Flower Mound, Texas 2021
2 Katie Carman Lexington, Ky. 2023
3 Alyssa Cong Germantown, Md. 2020
4 Becca Gorman Pepper Pike, Ohio 2020
5 Savannah Howell Calvert City, Ky. 2022
6 Lauren Kaltenmark Zionsville, Ind. 2021
7 One Kashima Tochigi, Japan 2023
8 Maggie Knight Grand Blanc, Mich. 2020
9 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
10 Abbie Lee Glasgow, Ky. 2021
11 Emma Lim Naperville, Ill. 2020
12 Jona Angela Magcalayo Sta. Rosa, Philippines 2020
13 Annika Manjunath Dublin, Ohio 2021
14 Mary Keene Marrs Lexington, Ky. 2022
15 Janie Morgan Louisville, Ky. 2022
16 Hannah Ports Oro Valley, Ariz. 2022
17 Raina Ports Oro Valley, Ariz. 2022
18 Sae Saito Tokyo, Japan 2020
19 Celia Schrecker Tucson, Ariz. 2022
20 Simone Senk Fort Wayne, Ind. 2022
21 Reagan Sohn Evansville, Ind. 2022
22 Abigail Sutherland Glenview, Ky. 2022
23 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
24 Kylee Vaughan McLeansboro, Ill. 2021
25 Grace Walker Louisville, Ky. 2021
26 Wenyan Wang (China) Windermere, Fla. 2020
27 Yue Xu Green Township, N.J. 2021
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nicholas Barros Bethesda, Md. 2021
2 Sam Brummett Newnan, Ga. 2021
3 Luke Edwards Chapel Hill, N.C. 2021
4 Billy Gussler Ashland, Ky. 2021
5 Andrew Marrs Lexington, Ky. 2020
6 Junwoo Park (South Korea) Lewisville, Texas 2020
7 Kurtis Rodriguez Red Bluff, Calif. 2021
8 Brion Tinsley Louisville, Ky. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nicole Chan Hong Kong, Hong Kong 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Brock Snyder Ames, Iowa 2023
2 Jarred Bowser Urbandale, Iowa 2021
3 Andre Zhu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2024
4 Hayden Warren Owensboro, Ky. 2022
5 Alejandro Murakami (Mexico) Cincinnati, Ohio 2021
6 Yuefeng Ma (China) San Diego, Calif. 2021
7 Trevor Mierl Austin, Texas 2021
8 Nicholas Gross Downingtown, Pa. 2024
9 Ian Glanton Metter, Ga. 2021
10 Areen Aggarwal Columbia, Mo. 2023
11 Stephen Warren Owensboro, Ky. 2020
12 Justin Hand Ellwood City, Pa. 2020
13 Benjamin Burns Signal Mtn, Tenn. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Reagan Gray Missouri City, Texas 2021
2 Katie Dzialga Greenwich, Conn. 2021
3 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
4 Jordan Hamelsky Newton, Mass. 2020
5 Julia Kashimura Watertown, Conn. 2020
6 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
7 Jenny Hua Boyds, Md. 2020
8 Paola Rosario-Sauri Crestview, Fla. 2020
9 Ava Koukofikas (Canada) Pickering, Ontario 2021
10 Tianyi Zhuang (China) Windermere, Fla. 2020