AJGA Qualifier for the Randy Wise Junior Open
Qualifier Tournament Page Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Joey Arslanian Bloomfield Hills, Mich. 2020
3 John Barce Fort Wayne, Ind. 2021
4 Garrett Bartolec Ada, Mich. 2020
5 Shaunak Bhagat Ann Arbor, Mich. 2020
6 Flynn Bradley Lake Bluff, Ill. 2021
7 Jack Brockie Jackson, Mich. 2020
8 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
9 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
10 Adam Burghardt Washington, Mich. 2021
11 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
12 Liam Casey Northville, Mich. 2022
13 Grant Cegielski Mahtomedi, Minn. 2021
14 Tualatai Chamberlain Grand Haven, Mich. 2020
15 Haydon Chapman Marshall, Mich. 2020
16 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
17 Carter Cojei South Lyon, Mich. 2020
18 Chris Comito Macomb, Mich. 2020
19 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
20 Tyler Frechette Traverse City, Mich. 2022
21 Charles Freel South Bend, Ind. 2020
22 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
23 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
24 Tyler Gillespie Grand Rapids, Mich. 2021
25 Alex Gold West Bloomfield, Mich. 2019
26 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
27 Scott Hanna Bloomfield Hills, Mich. 2021
28 Zach Hay Lake Orion, Mich. 2020
29 Carter Housler Lansing, Mich. 2022
30 Chao Wei Hsu Hsinchu, Taiwan 2020
31 Yu Jui Huang Yilan, Taiwan 2020
32 Perry Johnson Bloomfield Hills, Mich. 2022
33 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
34 Gaige Keane Temperance, Mich. 2021
35 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
36 Ross Koerber Royal Oak, Mich. 2020
37 David Kress Jr Seattle, Wash. 2019
38 Jeffrey Krotche Grosse Pointe, Mich. 2020
39 Charlie Kulwin Chicago, Ill. 2022
40 Dhruv Kumar Novi, Mich. 2022
41 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
42 Joshua Lavely Kewadin, Mich. 2022
43 Griffin Mawson Traverse City, Mich. 2024
44 Tyler May (Canada) Fergus, Ontario 2021
45 Alex Meyer San Juan Capistrano, Calif. 2021
46 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
47 Jack Neville Cincinnati, Ohio 2020
48 Grant Norman Fort Wayne, Ind. 2021
49 Max O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2020
50 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
51 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
52 Tyler Omness Wayland, Mich. 2021
53 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
54 Satchel Pierce Union, Mich. 2021
55 Lorenzo Pinili Rochester Hills, Mich. 2023
56 Alex Reith (Canada) St.Thomas, Ontario 2021
57 Edward Shen Ann Arbor, Mich. 2020
58 Brody Sigmon Dewitt, Mich. 2020
59 Maxwell Skeel Shepherd, Mich. 2019
60 Ian Smith Canton, Mich. 2020
61 Jack Snook Rochester Hills, Mich. 2020
62 Conor Spencer Jackson, Mich. 2020
63 Jordan Stuart Hartland, Mich. 2022
64 Will Verduzco Kalamazoo, Mich. 2020
65 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
66 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
67 Max White Bloomfield Hills, Mich. 2020
68 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
69 Henry Wu Troy, Mich. 2021
70 Jui-Tung Wu Kaohsiung, Taiwan 2021
71 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
72 Dylan Young Flat Rock, Mich. 2021
73 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
74 Jack Zubkus Ada, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Claire Ancevicius Homer Glen, Ill. 2021
2 Bridget Boczar Canton, Mich. 2022
3 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
4 Yulin Chen Guangzhou, China 2021
5 Adele Chun (Canada) Richmond Hill, Ontario 2021
6 Katie Cranston (Canada) Oakville, Ontario 2022
7 Hailey Curry Grand Rapids, Mich. 2023
8 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
9 Maria Fedorowycz Kyiv, Ukraine 2021
10 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
11 Savannah Haque Rochester Hills, Mich. 2020
12 Nateda Her Lansing, Mich. 2021
13 Hanana Kawada (Japan) Bradenton, Fla. 2022
14 Maggie Knight Grand Blanc, Mich. 2020
15 Jiayin(Joy) Liu (China) Waterloo, Ontario 2021
16 Isabel Mabry Davison, Mich. 2020
17 Grace Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2019
18 Kirsty Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2022
19 Carly Ortwine Oakland, Mich. 2021
20 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
21 Sophie Stevens Highland, Mich. 2023
22 Katelyn Tokarz Northville, Mich. 2021
23 Alyssa Yaggie Brighton, Mich. 2020
24 Ananda Zhai Woodbury, Minn. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Bill Xu (China) Vancouver, British Columbia 2020
2 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
3 Jack Kamsickas Northville, Mich. 2020
4 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
5 Braden Falk Portage, Mich. 2021
6 Jason Kolbas Lincoln, Neb. 2021
7 Matthew Kress Saratoga, Calif. 2021
8 Kevin Jiang San Diego, Calif. 2021
9 PJ Maybank Cheboygan, Mich. 2023
10 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
11 Hsiao Che Yang Tainan City, Taiwan 2021
12 Raymond Dennehy IV Princeton, Mass. 2021
13 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexandra Sexton Flint, Mich. 2022
2 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
3 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
4 Erin Kim (Canada) Toronto, Ontario 2020
5 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
6 Allyson Barth Flower Mound, Texas 2021
7 Ying Xian Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
8 Kyleigh Dull Fremont, Ohio 2021
9 Caroline Kent Frisco, Texas 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Justin Sui Lake Orion, Mich. 2020