AJGA Qualifier for the Randy Wise Junior Open
Qualifier Tournament Page Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, August 11
Sunday, August 11
Time Hole Players Time Hole Players
01:00 PM 1A
Chao Wei Hsu
74-74
Hsinchu, Taiwan (2020)
Gaige Keane
80-80
Temperance, Mich. (2021)
Ethan Chernow
80-80
Bloomfield Hills, Mich. (2022)
Jack Brockie
78-78
Jackson, Mich. (2020)
01:00 PM 1B
Grant Norman
77-77
Fort Wayne, Ind. (2021)
Vimal Alokam
71-71
Ypsilanti, Mich. (2021)
Jui-Tung Wu
69-69
Kaohsiung, Taiwan (2021)
Ieuan Jones
81-81
(United Kingdom) Ann Arbor, Mich. (2024)
01:00 PM 2
Edward Shen
86-86
Ann Arbor, Mich. (2020)
Justin Sui*
74-74
Lake Orion, Mich. (2020)
Drew Miller
82-82
East Lansing, Mich. (2024)
Sam Yono II
81-81
West Bloomfield, Mich. (2021)
01:00 PM 3A
Ryan O'Rourke
76-76
West Bloomfield, Mich. (2023)
Maxwell Skeel
75-75
Shepherd, Mich. (2019)
Haydon Chapman
81-81
Marshall, Mich. (2020)
Jordan Stuart
80-80
Hartland, Mich. (2022)
01:00 PM 3B
Ian Zhu
79-79
Northville, Mich. (2020)
Jack Neville
76-76
Cincinnati, Ohio (2020)
Alex Gold
77-77
West Bloomfield, Mich. (2019)
01:00 PM 4
Henry Wu
89-89
Troy, Mich. (2021)
Tommy Gebeck
87-87
Grosse Pointe Farms, Mich. (2021)
Lorenzo Pinili
77-77
Rochester Hills, Mich. (2023)
Max O'Rourke
72-72
West Bloomfield, Mich. (2020)
01:00 PM 5
Charles Freel
87-87
South Bend, Ind. (2020)
Zach Hay
82-82
Lake Orion, Mich. (2020)
David Kress Jr
80-80
Seattle, Wash. (2019)
Benjamin Wu
83-83
Troy, Mich. (2022)
01:00 PM 6
Ross Koerber
82-82
Royal Oak, Mich. (2020)
Tyler Klimas
80-80
Farmington Hills, Mich. (2021)
Jordan Garypie
79-79
Chelsea, Mich. (2021)
Garrett Kuppler
79-79
Macomb, Mich. (2021)
01:00 PM 7A
Mason Cooper
82-82
Lapeer, Mich. (2021)
Dhruv Kumar
82-82
Novi, Mich. (2022)
Garrett Bartolec
77-77
Ada, Mich. (2020)
Flynn Bradley
79-79
Lake Bluff, Ill. (2021)
01:00 PM 7B
Brody Sigmon
85-85
Dewitt, Mich. (2020)
Danny Greenhill
83-83
Elmore, Ohio (2021)
Liam Casey
80-80
Northville, Mich. (2022)
Dylan Young
76-76
Flat Rock, Mich. (2021)
01:00 PM 8
John Barce
80-80
Fort Wayne, Ind. (2021)
Chris Comito
74-74
Macomb, Mich. (2020)
Ryan Waugh
85-85
(Canada) Bristol, Ill. (2022)
Carter Cojei
76-76
South Lyon, Mich. (2020)
01:00 PM 9
Max White
76-76
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
Adam Burghardt
76-76
Washington, Mich. (2021)
Tyler May
81-81
(Canada) Fergus, Ontario (2021)
Joey Per
83-83
South Lyon, Mich. (2021)
01:00 PM 10A
Savannah Haque
89-89
Rochester Hills, Mich. (2020)
Maria Fedorowycz
74-74
Kyiv, Ukraine (2021)
Jiayin(Joy) Liu
86-86
(China) Waterloo, Ontario (2021)
Grace Mitchell
77-77
(Canada) Ingersoll, Ontario (2019)
01:00 PM 10B
Emily Duan
76-76
Buffalo Grove, Ill. (2022)
Yulin Chen
73-73
Guangzhou, China (2021)
Kirsty Mitchell
76-76
(Canada) Ingersoll, Ontario (2022)
Hanana Kawada
77-77
Toyama, Japan (2022)
01:00 PM 11
Maggie Knight
81-81
Grand Blanc, Mich. (2020)
Nateda Her
88-88
Lansing, Mich. (2021)
Sophie Stevens
79-79
Highland, Mich. (2023)
Hailey Curry
91-91
Grand Rapids, Mich. (2023)
01:00 PM 12A
Grace Boczar
84-84
Canton, Mich. (2022)
Ananda Zhai
82-82
Woodbury, Minn. (2022)
Alyssa Yaggie
39-39
Brighton, Mich. (2020)
Katie Cranston
81-81
(Canada) Oakville, Ontario (2022)
01:00 PM 12B
Katherine Potter
87-87
South Lyon, Mich. (2021)
Jessica Guiser
77-77
Hartland, Wis. (2024)
Carly Ortwine
94-94
Oakland, Mich. (2021)
Katelyn Tokarz
88-88
Northville, Mich. (2021)
01:00 PM 13
Claire Ancevicius
92-92
Homer Glen, Ill. (2021)
Isabel Mabry
93-93
Davison, Mich. (2020)
Bridget Boczar
80-80
Canton, Mich. (2022)
Adele Chun
79-79
(Canada) Richmond Hill, Ontario (2021)
01:00 PM 14
Tualatai Chamberlain
87-87
Grand Haven, Mich. (2020)
Jack Zubkus
78-78
Ada, Mich. (2022)
Maxwell Brown
80-80
Bloomfield, Mich. (2021)
Satchel Pierce
78-78
Union, Mich. (2021)
01:00 PM 15
Jack Snook
78-78
Rochester Hills, Mich. (2020)
Evan Brzyski
81-81
Jackson, Mich. (2021)
Alex Oda
81-81
Clarkston, Mich. (2021)
Tyler Gillespie
69-69
Grand Rapids, Mich. (2021)
01:00 PM 16A
Robert Burns
80-80
Grand Blanc, Mich. (2023)
Yu Jui Huang
73-73
Yilan, Taiwan (2020)
Griffin Mawson
80-80
Traverse City, Mich. (2024)
Perry Johnson
88-88
Bloomfield Hills, Mich. (2022)
01:00 PM 16B
Charlie Kulwin
86-86
Chicago, Ill. (2022)
Ian Smith
75-75
Canton, Mich. (2020)
Jeffrey Krotche
91-91
Grosse Pointe, Mich. (2020)
Joey Arslanian
77-77
Bloomfield Hills, Mich. (2020)
01:00 PM 17
Will Verduzco
80-80
Kalamazoo, Mich. (2020)
Alex Meyer
78-78
San Juan Capistrano, Calif. (2021)
Grant Cegielski
87-87
Mahtomedi, Minn. (2021)
Carter Housler
81-81
Lansing, Mich. (2022)
01:00 PM 18A
Shaunak Bhagat
79-79
Ann Arbor, Mich. (2020)
Conor Spencer
74-74
Jackson, Mich. (2020)
Scott Hanna
78-78
Bloomfield Hills, Mich. (2021)
Tyler Frechette
86-86
Traverse City, Mich. (2022)
01:00 PM 18B
Joshua Lavely
76-76
Kewadin, Mich. (2022)
Bryce Wheeler
20-20
Augusta, Mich. (2022)
Alex Reith
79-79
(Canada) St.Thomas, Ontario (2021)
Tyler Omness
82-82
Wayland, Mich. (2021)