AJGA Qualifier for the Stewart Cink Championship by Transamerica
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
72 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cannon Anthony Birmingham, Ala. 2021
2 Blayne Armstrong Hamilton, Ala. 2020
3 Aiden Ash Tallahassee, Fla. 2022
4 Sam Baral Las Vegas, Nev. 2021
5 Jackson Barrilleaux Dallas, Texas 2020
6 Luke Beadles Nolensville, Tenn. 2024
7 William Beeker Tuscaloosa, Ala. 2022
8 Kyle Bennett Zachary, La. 2021
9 Taylor Boasberg New Orleans, La. 2022
10 George Burch Mobile, Ala. 2020
11 Benjamin Burns Signal Mtn, Tenn. 2021
12 Mitchell Campbell Panama City Beach, Fla. 2020
13 Peyton Canter St. Amant, La. 2021
14 Anthony Chen (Hong Kong) Guangzhou, China 2021
15 Nathan Dechachutinan Birmingham, Ala. 2023
16 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
17 Owen Doherty Alpharetta, Ga. 2020
18 Balthazar Duclos Paris, France 2021
19 Will Feagin Birmingham, Ala. 2021
20 Tom Fischer Birmingham, Ala. 2022
21 Jones Free Marion Junction, Ala. 2021
22 Harrison Freeze Howey in the Hills, Fla. 2022
23 George Garzon Birmingham, Ala. 2021
24 Hayes Gibson Watersound, Fla. 2022
25 Eli Gonas Nashville, Tenn. 2020
26 Jake Harbison Panama City, Fla. 2022
27 Jack Hundley Panama City Beach, Fla. 2022
28 Luke Jasinski Austin, Texas 2020
29 Lucas Jinglov Marietta, Ga. 2023
30 Will Jones Alpharetta, Ga. 2022
31 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
32 Dylan Keopraseut Winston, Ga. 2021
33 Britton Khalaf Metairie, La. 2019
34 Shane Lawler Malvern, Pa. 2021
35 Marcus Leonard Jr. Atlanta, Ga. 2023
36 Sam Levine Chattanooga, Tenn. 2022
37 Allan Lockwood Elizabethtown, Ky. 2021
38 Will McCowan Birmingham, Ala. 2020
39 Peter Meilunas Fairhope, Ala. 2020
40 Michael Mele Johns Creek, Ga. 2020
41 Andrew Miller Anniston, Ala. 2020
42 John Wilson Miller Birmingham, Ala. 2021
43 Teagan Miller Huntsville, Ala. 2021
44 Coe Murdock Birmingham, Ala. 2022
45 Kenneth Okins Anniston, Ala. 2021
46 Justin Olive Florence, Ala. 2021
47 Kip Patterson Wynne, Ark. 2020
48 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
49 Merrick Rotolo New Orleans, La. 2022
50 Thomas Salanito Palm Harbor, Fla. 2020
51 Wyatt Seilkop Suwanee, Ga. 2022
52 Jack Shade Marietta, Ga. 2021
53 Luke Sienkiewicz Germantown, Tenn. 2022
54 Morgan Slaton II Huntsville, Ala. 2023
55 Owen Stamper Scottsville, Ky. 2020
56 Avery Stansell Homewood, Ala. 2020
57 Joe Stover Cockeysville, Md. 2022
58 Daniel Suter Gaithersburg, Md. 2020
59 Bryce Sutterfield Opelousas, La. 2022
60 Andrew Szymela Birmingham, Ala. 2023
61 Jack Thomas Louisville, Ky. 2020
62 Colby Toner Alachua, Fla. 2020
63 Collins Trolio West Point, Miss. 2023
64 Trent Trousdale Huntsville, Ala. 2022
65 Dillan Wade Birmingham, Ala. 2023
66 Drew Wallace Crestwood, Ky. 2022
67 Hayden Warren Owensboro, Ky. 2022
68 Stephen Warren Owensboro, Ky. 2020
69 Nathan Webb Signal Mountain, Tenn. 2020
70 Jake Wiktor River Forest, Ill. 2021
71 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
72 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
Girls
13 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jordyn Arts Trophy Club, Texas 2024
2 Melanie Bailes Lake Forest, Ill. 2019
3 Emerson Blair West Point, Miss. 2024
4 Camila Burnett Bluffton, S.C. 2022
5 Loralie Cowart Winston, Ga. 2021
6 Neysa Dechachutinan Birmingham, Ala. 2022
7 Brooke Gober Jacksonville, Fla. 2022
8 Virginia Anne Holmes Montgomery, Ala. 2023
9 Shelly Jang Franklin, Tenn. 2022
10 Yu Sun Sharon Kim (South Korea) Jurupa Valley, Calif. 2021
11 Abbie Lee Glasgow, Ky. 2021
12 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
13 Vilda Westh Blanc (Sweden) Wellington, Fla. 2022
Qualifier Applications from the Tournament Field
Qualifier Applications from the Tournament Field
Boys
13 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mark Brown Johns Creek, Ga. 2020
2 Mason Dean Duluth, Ga. 2021
3 Kaelen Dulany Keller, Texas 2022
4 Aidan Goldstein Las Vegas, Nev. 2021
5 Ward Harris Vestavia Hills, Ala. 2023
6 Owen Hayden Abita Springs, La. 2021
7 Patrick Kahanek San Antonio, Texas 2021
8 Junwoo Park (South Korea) Lewisville, Texas 2020
9 Craig Sanders Edmond, Okla. 2020
10 Greg Seo Carrollton, Texas 2021
11 Audey Stein Vestavia Hills, Ala. 2022
12 Clay Tucker Jacksonville, Fla. 2021
13 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
Girls
5 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sophia Burnett Bluffton, S.C. 2020
2 Morgan Jones Auburn, Ala. 2021
3 Amy Kim Fullerton, Calif. 2020
4 Alexsandra Lapple Ridgefield, Conn. 2023
5 Charlotte Ryoo Pleasanton, Calif. 2021