AJGA Qualifier for the Stewart Cink Championship by Transamerica
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 7
Girls - 2

Click to view the Open Qualifier Entry Criteria


Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cannon Anthony Birmingham, Ala. 2021
2 Blayne Armstrong Hamilton, Ala. 2020
3 Aiden Ash Tallahassee, Fla. 2022
4 Sam Baral Las Vegas, Nev. 2021
5 Luke Beadles Nolensville, Tenn. 2024
6 William Beeker Tuscaloosa, Ala. 2022
7 Kyle Bennett Zachary, La. 2021
8 Taylor Boasberg New Orleans, La. 2022
9 George Burch Mobile, Ala. 2020
10 Benjamin Burns Signal Mtn, Tenn. 2021
11 Mitchell Campbell Panama City Beach, Fla. 2020
12 Peyton Canter St. Amant, La. 2021
13 Anthony Chen (Hong Kong) Guangzhou, China 2021
14 Nathan Dechachutinan Birmingham, Ala. 2023
15 Vladimir Dieffenbach (Kazakhstan) Jupiter, Fla. 2020
16 Owen Doherty Alpharetta, Ga. 2020
17 Balthazar Duclos Paris, France 2021
18 Will Feagin Birmingham, Ala. 2021
19 Tom Fischer Birmingham, Ala. 2022
20 Jones Free Marion Junction, Ala. 2021
21 George Garzon Birmingham, Ala. 2021
22 Hayes Gibson Watersound, Fla. 2022
23 Eli Gonas Nashville, Tenn. 2020
24 Jake Harbison Panama City, Fla. 2022
25 Jack Hundley Panama City Beach, Fla. 2022
26 Luke Jasinski Austin, Texas 2020
27 Lucas Jinglov Marietta, Ga. 2023
28 Will Jones Alpharetta, Ga. 2022
29 Palmer Kahren Suwanee, Ga. 2020
30 Dylan Keopraseut Winston, Ga. 2021
31 Shane Lawler Malvern, Pa. 2021
32 Marcus Leonard Jr. Atlanta, Ga. 2023
33 Sam Levine Chattanooga, Tenn. 2022
34 Allan Lockwood Elizabethtown, Ky. 2021
35 Will McCowan Birmingham, Ala. 2020
36 Peter Meilunas Fairhope, Ala. 2020
37 Michael Mele Johns Creek, Ga. 2020
38 Andrew Miller Anniston, Ala. 2020
39 John Wilson Miller Birmingham, Ala. 2021
40 Teagan Miller Huntsville, Ala. 2021
41 Coe Murdock Birmingham, Ala. 2022
42 Kenneth Okins Anniston, Ala. 2021
43 Justin Olive Florence, Ala. 2021
44 Kip Patterson Wynne, Ark. 2020
45 Tommy Pitts Franklin, Tenn. 2020
46 Merrick Rotolo New Orleans, La. 2022
47 Thomas Salanito Palm Harbor, Fla. 2020
48 Wyatt Seilkop Suwanee, Ga. 2022
49 Luke Sienkiewicz Memphis, Tenn. 2022
50 Morgan Slaton II Huntsville, Ala. 2023
51 Owen Stamper Scottsville, Ky. 2020
52 Avery Stansell Homewood, Ala. 2020
53 Joe Stover Cockeysville, Md. 2022
54 Daniel Suter Gaithersburg, Md. 2020
55 Bryce Sutterfield Opelousas, La. 2022
56 Andrew Szymela Birmingham, Ala. 2023
57 Jack Thomas Louisville, Ky. 2020
58 Colby Toner Alachua, Fla. 2020
59 Trent Trousdale Huntsville, Ala. 2022
60 Dillan Wade Birmingham, Ala. 2023
61 Drew Wallace Crestwood, Ky. 2022
62 Hayden Warren Owensboro, Ky. 2022
63 Stephen Warren Owensboro, Ky. 2020
64 Nathan Webb Signal Mountain, Tenn. 2020
65 Jake Wiktor River Forest, Ill. 2021
66 Chanc Willis Cartersville, Ga. 2020
67 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jordyn Arts Trophy Club, Texas 2024
2 Melanie Bailes Lake Forest, Ill. 2019
3 Emerson Blair West Point, Miss. 2024
4 Loralie Cowart Winston, Ga. 2021
5 Neysa Dechachutinan Birmingham, Ala. 2022
6 Brooke Gober Hoover, Ala. 2022
7 Virginia Anne Holmes Montgomery, Ala. 2023
8 Shelly Jang Franklin, Tenn. 2022
9 Yu Sun Sharon Kim (South Korea) Jurupa Valley, Calif. 2021
10 Abbie Lee Glasgow, Ky. 2021
11 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
12 Vilda Westh Blanc (Sweden) Wartrace, Tenn. 2022
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Mark Brown Johns Creek, Ga. 2020
2 Mason Dean Duluth, Ga. 2021
3 Kaelen Dulany Keller, Texas 2022
4 Aidan Goldstein Las Vegas, Nev. 2021
5 Ward Harris Vestavia Hills, Ala. 2023
6 Owen Hayden Abita Springs, La. 2021
7 Patrick Kahanek San Antonio, Texas 2021
8 Junwoo Park (South Korea) Lewisville, Texas 2020
9 Craig Sanders Edmond, Okla. 2020
10 Greg Seo Carrollton, Texas 2021
11 Audey Stein Vestavia Hills, Ala. 2022
12 Clay Tucker Atlantic Beach, Fla. 2021
13 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Camila Burnett Bluffton, S.C. 2022
2 Sophia Burnett Bluffton, S.C. 2020
3 Morgan Jones Auburn, Ala. 2021
4 Amy Kim Fullerton, Calif. 2020
5 Alexsandra Lapple Pinehurst, N.C. 2023
6 Charlotte Ryoo Pleasanton, Calif. 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jack Shade Marietta, Ga. 2021
2 Britton Khalaf Metairie, La. 2019
3 Harrison Freeze Howey in the Hills, Fla. 2022
4 Jackson Barrilleaux Dallas, Texas 2020
5 Collins Trolio West Point, Miss. 2023