AJGA Qualifier for the Stewart Cink Championship by Transamerica
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the Qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, June 16
Sunday, June 16
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Mason Dean*
75-75
Duluth, Ga. (2021)
Clay Tucker*
72-72
Jacksonville, Fla. (2021)
Aidan Goldstein*
76-76
Las Vegas, Nev. (2021)
Patrick Kahanek*
74-74
San Antonio, Texas (2021)
08:00 AM 1B
Craig Sanders*
76-76
Edmond, Okla. (2020)
Junwoo Park*
81-81
(South Korea) Lewisville, Texas (2020)
Greg Seo*
79-79
Carrollton, Texas (2021)
Kaelen Dulany*
75-75
Keller, Texas (2022)
08:00 AM 2
Audey Stein*
79-79
Vestavia Hills, Ala. (2022)
Ward Harris*
80-80
Vestavia Hills, Ala. (2023)
Rachata Winwon*
73-73
Bangkok, Thailand (2020)
Mark Brown*
75-75
Johns Creek, Ga. (2020)
08:00 AM 3A
Drew Wallace
76-76
Crestwood, Ky. (2022)
Jones Free
68-68
Marion Junction, Ala. (2021)
Hayden Warren
77-77
Owensboro, Ky. (2022)
Jack Hundley
83-83
Panama City Beach, Fla. (2022)
08:00 AM 3B
Cannon Anthony
74-74
Birmingham, Ala. (2021)
Luke Jasinski
73-73
Austin, Texas (2020)
Mitchell Campbell
89-89
Panama City Beach, Fla. (2020)
Stephen Warren
75-75
Owensboro, Ky. (2020)
08:00 AM 4
Avery Stansell
76-76
Homewood, Ala. (2020)
Colby Toner
74-74
Alachua, Fla. (2020)
William Beeker
82-82
Tuscaloosa, Ala. (2022)
Marcus Leonard Jr.
83-83
Atlanta, Ga. (2023)
08:00 AM 5
Jake Harbison
84-84
Panama City, Fla. (2022)
Justin Olive
72-72
Florence, Ala. (2021)
Sam Baral
79-79
Las Vegas, Nev. (2021)
Andrew Szymela
84-84
Birmingham, Ala. (2023)
08:00 AM 6
Merrick Rotolo
81-81
New Orleans, La. (2022)
Yuqi Zhou
79-79
(China) Orlando, Fla. (2020)
Chanc Willis
71-71
Cartersville, Ga. (2020)
Nathan Webb
81-81
Signal Mountain, Tenn. (2020)
08:00 AM 7A
Peter Meilunas
74-74
Fairhope, Ala. (2020)
Hayes Gibson
76-76
Watersound, Fla. (2022)
Aiden Ash
80-80
Tallahassee, Fla. (2022)
Kyle Bennett
81-81
Zachary, La. (2021)
08:00 AM 7B
Balthazar Duclos
72-72
Paris, France (2021)
Peyton Canter
88-88
St. Amant, La. (2021)
John Wilson Miller
75-75
Birmingham, Ala. (2021)
Kip Patterson
79-79
Wynne, Ark. (2020)
08:00 AM 8
Luke Beadles
77-77
Nolensville, Tenn. (2024)
Shane Lawler
86-86
Malvern, Pa. (2021)
Blayne Armstrong
82-82
Hamilton, Ala. (2020)
Sam Levine
79-79
Chattanooga, Tenn. (2022)
08:00 AM 9
Owen Doherty
73-73
Alpharetta, Ga. (2020)
Will Feagin
72-72
Birmingham, Ala. (2021)
Michael Mele
75-75
Johns Creek, Ga. (2020)
Luke Sienkiewicz
78-78
Germantown, Tenn. (2022)
08:00 AM 10A
Shelly Jang
80-80
Franklin, Tenn. (2022)
Abbie Lee
77-77
Glasgow, Ky. (2021)
Morgan Jones*
74-74
Auburn, Ala. (2021)
Sophia Burnett*
74-74
Bluffton, S.C. (2020)
08:00 AM 10B
Amy Kim*
79-79
Fullerton, Calif. (2020)
Alexsandra Lapple*
76-76
Ridgefield, Conn. (2023)
Camila Burnett
81-81
Bluffton, S.C. (2022)
08:00 AM 11
Loralie Cowart
73-73
Winston, Ga. (2021)
Yu Sun Sharon Kim
77-77
(South Korea) Jurupa Valley, Calif. (2021)
Vilda Westh Blanc
84-84
(Sweden) Wellington, Fla. (2022)
Brooke Gober
73-73
Jacksonville, Fla. (2022)
08:00 AM 12
Charlotte Ryoo*
77-77
Pleasanton, Calif. (2021)
Jordyn Arts
80-80
Trophy Club, Texas (2024)
Virginia Anne Holmes
77-77
Montgomery, Ala. (2023)
Melanie Bailes
83-83
Lake Forest, Ill. (2019)
08:00 AM 13A
Neysa Dechachutinan
90-90
Birmingham, Ala. (2022)
Emerson Blair
77-77
West Point, Miss. (2024)
Ying Xian "Handa" Liu
77-77
(China) Bradenton, Fla. (2021)
08:00 AM 13B
Anthony Chen
77-77
(Hong Kong) Guangzhou, China (2021)
Thomas Salanito
74-74
Palm Harbor, Fla. (2020)
George Burch
71-71
Mobile, Ala. (2020)
Allan Lockwood
82-82
Elizabethtown, Ky. (2021)
08:00 AM 14
Nathan Dechachutinan
80-80
Birmingham, Ala. (2023)
Jake Wiktor
73-73
River Forest, Ill. (2021)
Daniel Suter
76-76
Gaithersburg, Md. (2020)
George Garzon
77-77
Birmingham, Ala. (2021)
08:00 AM 15A
Jack Thomas
84-84
Louisville, Ky. (2020)
Wyatt Seilkop
74-74
Suwanee, Ga. (2022)
Bryce Sutterfield
78-78
Opelousas, La. (2022)
Joe Stover
75-75
Cockeysville, Md. (2022)
08:00 AM 15B
Will Jones
80-80
Alpharetta, Ga. (2022)
Kenneth Okins
78-78
Anniston, Ala. (2021)
Andrew Miller
85-85
Anniston, Ala. (2020)
Dillan Wade
79-79
Birmingham, Ala. (2023)
08:00 AM 16
Dylan Keopraseut
92-92
Winston, Ga. (2021)
Owen Stamper
69-69
Scottsville, Ky. (2020)
Eli Gonas
72-72
Nashville, Tenn. (2020)
Teagan Miller
Huntsville, Ala. (2021)
08:00 AM 17A
Taylor Boasberg
85-85
New Orleans, La. (2022)
Will McCowan
77-77
Birmingham, Ala. (2020)
Tom Fischer
80-80
Birmingham, Ala. (2022)
Vladimir Dieffenbach
82-82
(Kazakhstan) Jupiter, Fla. (2020)
08:00 AM 17B
Trent Trousdale
75-75
Huntsville, Ala. (2022)
Morgan Slaton II
79-79
Huntsville, Ala. (2023)
Palmer Kahren
81-81
Suwanee, Ga. (2020)
Tommy Pitts
91-91
Franklin, Tenn. (2020)
08:00 AM 18
Coe Murdock
69-69
Birmingham, Ala. (2022)
Owen Hayden*
75-75
Abita Springs, La. (2021)
Lucas Jinglov
86-86
Marietta, Ga. (2023)
Benjamin Burns
79-79
Signal Mtn, Tenn. (2021)