AJGA Qualifier for the UHY Albany Junior
Tournament Page Qualifier Qualifier Applications Received Qualifier Field
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
117 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Daniel Abraha (Canada) Kingston, Ontario 2021
2 Regan Arnold Willsboro, N.Y. 2021
3 ZhenYu Bai Beijing, China 2021
4 Matthew Bailey Sterling, Mass. 2020
5 Luke Bakshandeh Manhasset, N.Y. 2020
6 Jack Bartuch Clarendon Hills, Ill. 2020
7 Madison Bentley Greenville, N.Y. 2020
8 Shawn Blandine Ringwood, N.J. 2020
9 Steven Bleck Williamsville, N.Y. 2022
10 Connor Bohm Point Lookout, N.Y. 2021
11 Jack Bosworth Simsbury, Conn. 2021
12 Cameron Bruan Scarsdale, N.Y. 2021
13 Charlie Bundy Bethesda, Md. 2021
14 Braden Burke Croton on Hudson, N.Y. 2020
15 Khai Buttner Boston, Mass. 2020
16 Richard Calve Oceanport, N.J. 2020
17 Clarkie Carroll Wilton, N.Y. 2021
18 Max Cataldo Old Tappan, N.J. 2020
19 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
20 Jack Cooley Chadds Ford, Pa. 2020
21 Patrick Daley Niskayuna, N.Y. 2021
22 James Dalzell Linwood, N.J. 2021
23 Mark DeCourcey Arlington, Mass. 2019
24 Raymond Dennehy IV Princeton, Mass. 2021
25 Harry Dessel Barrington, R.I. 2022
26 Harrison DiGangi Stratton Mountain, Vt. 2021
27 Nathan Dos Santos Becket, Mass. 2020
28 Justin Dougherty Wyndmoor, Pa. 2020
29 Matthew Dudek Mahwah, N.J. 2021
30 Alex Figura Piscataway, N.J. 2021
31 Aidan Fitzgerald Albany, N.Y. 2020
32 Burton Fricke Mendham, N.J. 2020
33 Jackson Gaynor Mamaroneck, N.Y. 2020
34 Gavin Giroux Washington, D.C. 2021
35 Hayden Greer Moorestown, N.J. 2020
36 Jack Hamilton (Canada) Wayne, Pa. 2020
37 Jaden Han Mahwah, N.J. 2023
38 Henry Harrison Wellesley, Mass. 2021
39 Ben Hirasawa (Canada) Toronto, Ontario 2021
40 Jack Hoblock Loudonville, N.Y. 2023
41 Graeme Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2021
42 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
43 Caden Holmes (Canada) Napanee, Ontario 2021
44 Colby Hook Selbyville, Del. 2020
45 Te-Lun Hsu New Taipei City, Taiwan 2021
46 Zesen Hu Hong Kong, Hong Kong 2021
47 Hayes Hutton Boerne, Texas 2021
48 Elian Infante (Canada) Mississauga, Ontario 2021
49 Brendan Joyce Saratoga Springs, N.Y. 2020
50 John Keba Emmaus, Pa. 2023
51 Conor Kennedy Hingham, Mass. 2021
52 Logan Kerr Niskayuna, N.Y. 2020
53 Jimmy King Niskayuna, N.Y. 2022
54 Hunter Kolm (Canada) Aurora, Ontario 2021
55 Yeetang Kwok (Canada) Toronto, Ontario 2020
56 Declan Ladd Saratoga Springs, N.Y. 2022
57 Ian Larson Far Hills, N.J. 2020
58 Andrew Lazor Westwood, Mass. 2021
59 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
60 Jason Lee Westfield, N.J. 2020
61 Tucker Lee Park City, Utah 2021
62 Will Lodge Darien, Conn. 2022
63 Zachary Loninger Crosswicks, N.J. 2023
64 Ryan Lovelass Galway, N.Y. 2020
65 Gordon Lu (New Zealand) Guangzhou, China 2022
66 Nick Lyons Albany, N.Y. 2021
67 Kaijun Ma Macau, Macau 2022
68 Dylan MacDonald (Canada) Markham, Ontario 2019
69 Adam MacMillan Cranbury, N.J. 2021
70 Davis Martin Gaithersburg, Md. 2021
71 Christian Matt Lower Gwynedd, Pa. 2022
72 Lucas McClintock Clinton, N.J. 2020
73 Alec Mierzejewski Kings Park, N.Y. 2021
74 Mong (Luke) Ning Macau, Macau 2021
75 Yutaka Nohdomi (Canada) Toronto, Ontario 2021
76 Sam O'Hara Rye, N.Y. 2023
77 Nikhil Pande Milton, Mass. 2021
78 Pratisth Pandey Edison, N.J. 2020
79 Aashan Potdar New York, N.Y. 2020
80 Stephen Randecker League City, Texas 2022
81 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
82 Sebastian Rojas (Canada) Mississuaga, Ontario 2021
83 Jack Ross Medford Lakes, N.J. 2022
84 Calen Sanderson Newtown, Pa. 2022
85 Bradley Sawka Ellington, Conn. 2023
86 Matthew Schurin Island Park, N.Y. 2020
87 Mitchell Schwab Westport, Conn. 2020
88 Douglas Shirakura Somers, N.Y. 2020
89 Yuvi Singh Rockville, Md. 2020
90 Stephen Sloan New York City, N.Y. 2020
91 Calvin Smith Darien, Conn. 2020
92 Landon Smith Vestal, N.Y. 2021
93 Ben Snyder Newton, Mass. 2021
94 Zachary Stewart Duxbury, Mass. 2020
95 Aidan Stuart Madison, Conn. 2020
96 Bill Sun Beijing, China 2024
97 William Sun (Canada) Beijing, China 2020
98 Nicholas Tellone Niskayuna, N.Y. 2020
99 Trey Tesiero Saint Johns, Fla. 2020
100 Ruitian Tian chengdu, China 2021
101 Drew Trider Cockeysville, Md. 2022
102 Hayden Underhill (Canada) Amherstview, Ontario 2021
103 Adam Varela Tinton Falls, N.J. 2020
104 Yida Wang Potomac, Md. 2020
105 Zhe Wang Shanghai, China 2021
106 Ryan Warnick Albany, N.Y. 2019
107 Ethan Whitney Westmister, Mass. 2021
108 Andrew Wilf Livingston, N.J. 2020
109 Yun-Jui Yang Kaohsiung, Taiwan 2021
110 Preston Yao Darien, Conn. 2022
111 Evan ZIto Fairport, N.Y. 2021
112 Matthew Zerfass Macungie, Pa. 2022
113 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
114 Andre Zhu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2024
115 Franklin Zhu Warren, N.J. 2022
116 Tyler Zimmer Bryn Mawr, Pa. 2021
117 Yuxuan Zou Shenzen, China 2020
Girls
25 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Skye Bruan Scarsdale, N.Y. 2022
2 Cheryl Chan Great Neck, N.Y. 2021
3 Tiffany Chan Hong Kong, Hong Kong 2022
4 Sophie Chang Basking Ridge, N.J. 2021
5 Tiya Chowdary Montgomery, N.J. 2021
6 Nicole Criscone Clifton Park, N.Y. 2023
7 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
8 Jenna Han Mahwah, N.J. 2021
9 Jessica Huang Auckland, New Zealand 2020
10 Inseo Huh (South Korea) Closter, N.J. 2020
11 Zara Jacob Summit, N.J. 2021
12 Hyeonji Kang (South Korea) Dubai, United Arab Emirates 2021
13 Ashley Liu Clinton, N.J. 2021
14 Yuqi Liu Beijing, China 2023
15 Jiayang Lu Chengdu, China 2020
16 Margot Osterman Scituate, Mass. 2020
17 Meghan Paracuelles Folsom, Calif. 2023
18 Mikaela Paracuelles Folsom, Calif. 2020
19 Tina jing yi Tang Beijing, China 2022
20 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
21 Xinyi Wang Tianjin, China 2022
22 Season Wei Warren, N.J. 2025
23 Keena Yin Great Neck, N.Y. 2020
24 Claire Yioulos Honeoye Falls, N.Y. 2020
25 Fuge Zhang Tianjin, China 2021
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Qualifier Applicants In the Tournament Field
Boys
18 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Rohan Aerrabolu Plano, Texas 2021
2 Ricky Angeli South Kingstown, R.I. 2021
3 Will Braxton Saratoga Springs, N.Y. 2021
4 Andrew Chen Queens, N.Y. 2023
5 George Clark South Riding, Va. 2020
6 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
7 Ethan Fang Plano, Texas 2023
8 Paul Goetz III Clifton Park, N.Y. 2020
9 Bennett Knowles West Orange, N.J. 2020
10 Ashton Lee Valencia, Calif. 2020
11 Alex Long (Canada) Toronto, Ontario 2024
12 Beni Long (Canada) Toronto, Ontario 2023
13 Leo Lu Chino Hills, Calif. 2020
14 Jake Maddaloni Newtown Square, Pa. 2021
15 Bach Ngo Frederick, Md. 2022
16 Zachary Ong (Singapore) Scarsdale, N.Y. 2022
17 Andrew Wallace Narberth, Pa. 2020
18 Derek Weaver Hackettstown, N.J. 2022
Girls
11 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Priya Bakshi Palo Alto, Calif. 2020
2 Aishvarya Bedi San Jose, Calif. 2020
3 Lauren Chen Manhasset, N.Y. 2020
4 Mimi (Xiaoyi) Chen (China) Longwood, Fla. 2020
5 Jade Gu Yardley, Pa. 2021
6 Katherine Sung Palo Alto, Calif. 2020
7 Lauren Sung Palo Alto, Calif. 2022
8 Sydney Sung Palo Alto, Calif. 2022
9 Nalinda Wanikpun Bangkok, Thailand 2021
10 Kaia Wu Princeton, N.J. 2022
11 Jodie Yao Beijng, China 2020