AJGA Qualifier UHY / Celadon Junior Championship hosted by Marina Alex
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vincent Apostolico Sparta, N.J. 2021
2 Cameron Besaw New Canaan, Conn. 2023
3 Will Braxton Saratoga Springs, N.Y. 2021
4 Liam Burtis Binghamton, N.Y. 2021
5 Khai Buttner Boston, Mass. 2020
6 Richard Calve Oceanport, N.J. 2020
7 Brandon Carney Fairfield, Conn. 2023
8 Max Cataldo Old Tappan, N.J. 2020
9 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
10 Bo Concannon Katonah, N.Y. 2020
11 Colin Coogan New Rochelle, N.Y. 2020
12 Philippe Couillard (Canada) Montreal, Quebec 2021
13 Patrick Daley Niskayuna, N.Y. 2021
14 Danny DeHimer Ava, N.Y. 2020
15 Matthew Dudek Mahwah, N.J. 2021
16 Matthew Durnan Garden City, N.Y. 2021
17 Alex Elia Wilton, Conn. 2022
18 Patrick Fennelly East Hampton, N.Y. 2021
19 Ben Fiske Princeton, N.J. 2019
20 Aidan Fitzgerald Albany, N.Y. 2020
21 Dylan Gallagher New York, N.Y. 2022
22 Jaden Han Mahwah, N.J. 2023
23 Charles Hanoian Norwood, Mass. 2019
24 Armen Haratunian Manhasset, N.Y. 2020
25 Henry Harrison Wellesley, Mass. 2021
26 Corey Haydu Doylestown, Pa. 2021
27 William Henderson New York, N.Y. 2022
28 Colin Hickey Bronxville, N.Y. 2021
29 John Hiller New York, N.Y. 2024
30 Charlie Howard New York, N.Y. 2021
31 Phoenix Inouye Brooklyn, N.Y. 2021
32 Declan Kilduff Rockville Centre, N.Y. 2021
33 Jimmy King Niskayuna, N.Y. 2022
34 Vikram Konanki Newton, Mass. 2021
35 Declan Ladd Saratoga Springs, N.Y. 2022
36 Matthew Law Yardley, Pa. 2019
37 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
38 Davis Lee Honolulu, Hawaii 2020
39 Zach Locke Horsheads, N.Y. 2021
40 Ryan Lovelass Galway, N.Y. 2020
41 Gordon Lu (New Zealand) Guangzhou, China 2022
42 Ryan Lundy Hopkinton, Mass. 2021
43 Adam MacMillan Cranbury, N.J. 2021
44 Tommy McKenzie (Canada) Calgary, Alberta 2021
45 Cade McLaughlin Princeton, N.J. 2020
46 Henry Mikula Saint Louis, Mo. 2021
47 John Mittiga Geneva, N.Y. 2021
48 Alex Moller New York, N.Y. 2023
49 Jack Murphy New Canaan, Conn. 2021
50 Jackson Murphy Bend, Ore. 2020
51 James Newton (Canada) Ottawa, Ontario 2021
52 Sam O'Hara Rye, N.Y. 2023
53 Thomas Ostberg Darien, Conn. 2021
54 Aashan Potdar New York, N.Y. 2020
55 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
56 Bryan Ruland Rockville Centre, N.Y. 2021
57 Matthew Schurin Island Park, N.Y. 2020
58 Mitchell Schwab Westport, Conn. 2020
59 Douglas Shirakura Somers, N.Y. 2020
60 Matthew Simon New York, N.Y. 2021
61 Landon Smith Vestal, N.Y. 2021
62 Ben Snyder Newton, Mass. 2021
63 Aaron Song Old Tappan, N.J. 2022
64 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
65 Pavol Spiska Jersey City, N.J. 2020
66 Colin Summers Westfield, N.J. 2021
67 John Sun (New Zealand) Oakland Gardens, N.Y. 2020
68 Christopher Talbot Cutchogue, N.Y. 2020
69 Ruitian Tian Chengdu, China 2021
70 Matthew Vital Bethlehem, Pa. 2023
71 Mark Vitels Garden City, N.Y. 2022
72 Elliot Wallace Bedford, N.H. 2022
73 Zhe Wang Shanghai, China 2021
74 John Webster Mashpee, Mass. 2021
75 Echo Wu (Canada) Surrey, British Columbia 2020
76 Yun-Jui Yang Kaohsiung, Taiwan 2021
77 Preston Yao Darien, Conn. 2022
78 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
79 Yuxuan Zou Shenzen, China 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Cheryl Chan Great Neck, N.Y. 2021
2 Jordyn Cline Mahwah, N.J. 2022
3 Sofia Ghorbel Greenwich, Conn. 2022
4 Sam Han Demarest, N.J. 2021
5 Zara Jacob Summit, N.J. 2021
6 Ava Lozito Fairfield, N.J. 2021
7 Sofia Nogalo Irvington, N.Y. 2023
8 Helen Park Plano, Texas 2023
9 Natalie Spiska Jersey City, N.J. 2023
10 Tina jing yi Tang Beijing, China 2022
11 Kassia Taylor New York, N.Y. 2021
12 Nalinda Wanikpun Bangkok, Thailand 2021
13 Inyoung Yoo (South Korea) Moca, Dominican Republic 2024
14 Madeleine Zang Larchmont, N.Y. 2023
15 Fuge Zhang Tianjin, China 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Colby Norton Harwinton, Conn. 2020
2 Braden Burke Croton on Hudson, N.Y. 2020
3 Ryan Liang (Canada) Vancouver, British Columbia 2024
4 Sean Shallat Dix Hills, N.Y. 2024
5 Jake Haberstumpf Bethlehem, Pa. 2021
6 Arnav Awasthi Short Hills, N.J. 2020
7 Anuj Awasthi Short Hills, N.J. 2024
8 Jack Catalano Mount Pleasant, S.C. 2020
9 Connor Koh Upper Saddle River, N.J. 2023
10 George Roessler New York, N.Y. 2021
11 Damon Vilkauskas Mesa, Ariz. 2020
12 Ziyi Pan Shanghai, China 2021
13 Charlie Berridge Scarsdale, N.Y. 2021
14 Zachary Ong (Singapore) Scarsdale, N.Y. 2022
15 Calen Sanderson Newtown, Pa. 2022
16 Darren Pang San Ramon, Calif. 2021
17 Will Lodge Darien, Conn. 2022
18 Jahan Bains Olympia, Wash. 2021
19 Ethan Fang Plano, Texas 2023
20 Thomas Henderson Cincinnati, Ohio 2021
21 Tony Li (Canada) Vancouver, British Columbia 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Hou San Ramon, Calif. 2022
2 Ashley Yen Houston, Texas 2022
3 Charlotte Ryoo Pleasanton, Calif. 2021
4 Avery Zweig McKinney, Texas 2025
5 Gabrielle Shieh Carlisle, Mass. 2020
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
2 Steffi Lin San Ramon, Calif. 2021
3 Mia Scarpati Norwalk, Conn. 2021
4 Catherine Zhang (Canada) Toronto, Ontario 2020