AJGA Qualifier UHY / Celadon Junior Championship hosted by Marina Alex
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Monday, August 5
Monday, August 5
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Christopher Lee
78-78
Ijamsville, Md. (2021)
Gordon Lu
88-88
(New Zealand) Guangzhou, China (2022)
Davis Lee
79-79
Honolulu, Hawaii (2020)
Will Braxton
77-77
Saratoga Springs, N.Y. (2021)
08:00 AM 1B
Alex Elia
86-86
Wilton, Conn. (2022)
Mark Vitels
79-79
Garden City, N.Y. (2022)
Khai Buttner
85-85
Boston, Mass. (2020)
Colin Coogan
80-80
New Rochelle, N.Y. (2020)
08:00 AM 2
Liam Burtis
94-94
Binghamton, N.Y. (2021)
John Hiller
83-83
New York, N.Y. (2024)
Patrick Fennelly
72-72
East Hampton, N.Y. (2021)
Matthew Simon
78-78
New York, N.Y. (2021)
08:00 AM 3
Armen Haratunian
87-87
Manhasset, N.Y. (2020)
Jaden Han
100-100
Mahwah, N.J. (2023)
William Henderson
82-82
New York, N.Y. (2022)
Echo Wu
74-74
(Canada) Surrey, British Columbia (2020)
08:00 AM 4A
Charlie Howard
101-101
New York, N.Y. (2021)
John Mittiga
78-78
Geneva, N.Y. (2021)
Aaron Song
91-91
Old Tappan, N.J. (2022)
Mitchell Schwab
Westport, Conn. (2020)
08:00 AM 4B
Charles Hanoian
90-90
Norwood, Mass. (2019)
James Newton
79-79
(Canada) Ottawa, Ontario (2021)
Philippe Couillard
83-83
(Canada) Montreal, Quebec (2021)
Brandon Carney
91-91
Fairfield, Conn. (2023)
08:00 AM 5
Ryan Lundy
74-74
Hopkinton, Mass. (2021)
Christopher Talbot
Cutchogue, N.Y. (2020)
Dylan Gallagher
83-83
New York, N.Y. (2022)
Henry Mikula
78-78
Saint Louis, Mo. (2021)
08:00 AM 6A
Sam O'Hara
85-85
Rye, N.Y. (2023)
Mason Rivera
86-86
Rochester, N.Y. (2021)
Vincent Apostolico
89-89
Sparta, N.J. (2021)
Vikram Konanki
74-74
Newton, Mass. (2021)
08:00 AM 6B
Ryan Lovelass
85-85
Galway, N.Y. (2020)
Elliot Wallace
85-85
Bedford, N.H. (2022)
Cameron Besaw
85-85
New Canaan, Conn. (2023)
08:00 AM 7
Pavol Spiska
90-90
Jersey City, N.J. (2020)
Henry Harrison
79-79
Wellesley, Mass. (2021)
Tommy McKenzie
79-79
(Canada) Calgary, Alberta (2021)
John Webster
88-88
Mashpee, Mass. (2021)
08:00 AM 8A
Colin Summers
82-82
Westfield, N.J. (2021)
Yun-Jui Yang
77-77
Kaohsiung, Taiwan (2021)
Yuqi Zhou
76-76
(China) Orlando, Fla. (2020)
Jack Murphy
82-82
New Canaan, Conn. (2021)
08:00 AM 8B
Richard Calve
82-82
Oceanport, N.J. (2020)
Declan Ladd
100-100
Saratoga Springs, N.Y. (2022)
Bo Concannon
81-81
Katonah, N.Y. (2020)
John Sun
84-84
(New Zealand) Oakland Gardens, N.Y. (2020)
08:00 AM 9
Mia Scarpati*
82-82
Norwalk, Conn. (2021)
Sofia Ghorbel
105-105
Greenwich, Conn. (2022)
Sofia Nogalo
79-79
Irvington, N.Y. (2023)
Natalie Spiska
92-92
Jersey City, N.J. (2023)
08:00 AM 10
Catherine Zhang*
76-76
(Canada) Toronto, Ontario (2020)
Sam Han
86-86
Demarest, N.J. (2021)
Tina jing yi Tang
85-85
Beijing, China (2022)
Ava Lozito
84-84
Fairfield, N.J. (2021)
08:00 AM 11A
Helen Park
89-89
Plano, Texas (2023)
Kassia Taylor
86-86
New York, N.Y. (2021)
Jordyn Cline
93-93
Mahwah, N.J. (2022)
08:00 AM 11B
Steffi Lin*
83-83
San Ramon, Calif. (2021)
Camila Yoo
95-95
(South Korea) Moca, Dominican Republic (2024)
Nalinda Wanikpun
81-81
Bangkok, Thailand (2021)
Cheryl Chan
104-104
Great Neck, N.Y. (2021)
08:00 AM 12
Sammie Dolce*
81-81
Florham Park, N.J. (2023)
Zara Jacob
79-79
Summit, N.J. (2021)
Fuge Zhang
84-84
Tianjin, China (2021)
Madeleine Zang
86-86
Larchmont, N.Y. (2023)
08:00 AM 13
Ruitian Tian
76-76
chengdu, China (2021)
Max Cataldo
86-86
Old Tappan, N.J. (2020)
Patrick Daley
86-86
Niskayuna, N.Y. (2021)
Matthew Schurin
38-38
Island Park, N.Y. (2020)
08:00 AM 14A
Landon Smith
106-106
Vestal, N.Y. (2021)
Yuxuan Zou
75-75
Shenzen, China (2020)
Jackson Murphy
83-83
Bend, Ore. (2020)
Aashan Potdar
101-101
New York, N.Y. (2020)
08:00 AM 14B
Matthew Vital
86-86
Bethlehem, Pa. (2023)
Phoenix Inouye
86-86
Brooklyn, N.Y. (2021)
Ben Fiske
83-83
Princeton, N.J. (2019)
Douglas Shirakura
87-87
Somers, N.Y. (2020)
08:00 AM 15
Declan Kilduff
83-83
Rockville Centre, N.Y. (2021)
Zach Locke
83-83
Horsheads, N.Y. (2021)
Jimmy King
86-86
Niskayuna, N.Y. (2022)
Preston Yao
80-80
Darien, Conn. (2022)
08:00 AM 16
Lewis Chaffin
91-91
Al Ain, United Arab Emirates (2020)
Corey Haydu
82-82
Doylestown, Pa. (2021)
Thomas Ostberg
78-78
Darien, Conn. (2021)
Colin Hickey
82-82
Bronxville, N.Y. (2021)
08:00 AM 17
Matthew Law
84-84
Yardley, Pa. (2019)
Zhe Wang
85-85
Shanghai, China (2021)
Adam MacMillan
80-80
Cranbury, N.J. (2021)
Danny DeHimer
79-79
Ava, N.Y. (2020)
08:00 AM 18A
Aidan Fitzgerald
83-83
Albany, N.Y. (2020)
Bryan Ruland
82-82
Rockville Centre, N.Y. (2021)
Alex Moller
78-78
New York, N.Y. (2023)
Jack Sonne
74-74
Maineville, Ohio (2020)
08:00 AM 18B
Matthew Dudek
74-74
Mahwah, N.J. (2021)
Matthew Durnan
84-84
Garden City, N.Y. (2021)
Ben Snyder
87-87
Newton, Mass. (2021)
Cade McLaughlin
79-79
Princeton, N.J (2020)