Greenwood Junior Championship
Main Qualifier Schedule Field
Boys initial tournament field required a status of 15 Performance Stars or more to gain entry; 1 Boy with 13 Performance Stars, the next highest status level, gained entry via PBE Tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 6 Performance Stars or more to gain entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kyle Bachkosky Peachtree City, Ga. 2022
2 Brantley Baker Leesburg, Ga. 2021
3 Peyton Balent Cumming, Ga. 2020
4 Jay Beach Augusta, Ga. 2020
5 Jack Boltja Thomasville, Ga. 2021
6 Mark Brown Johns Creek, Ga. 2020
7 Jackson Buchanan Dacula, Ga. 2021
8 Jacob Calamaro Johns Creek, Ga. 2019
9 Matt Camel Greenwich, Conn. 2019
10 Jackson Cross Sugar Hill, Ga. 2020
11 Luke Dasher Macon, Ga. 2020
12 Ryan Dupuy Baton Rouge, La. 2021
13 Matthew Feste Marietta, Ga. 2020
14 Ian Glanton Metter, Ga. 2021
15 Ryan Gorman Greenville, S.C. 2019
16 Max Green Hilton Head Island, S.C. 2021
17 Jake Griffin Kensington, Md. 2021
18 Cooper Hayes Strawberry Plains, Tenn. 2021
19 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
20 Lucas Hopkins Thomson, Ga. 2020
21 Tarun Hoskere Jonesborough, Tenn. 2020
22 Anmol Jhangra Lawrenceville, Ga. 2020
23 Harry Jones Augusta, Ga. 2020
24 Myles Jones Suwanee, Ga. 2021
25 George Langham Peachtree City, Ga. 2020
26 William Love Atlanta, Ga. 2022
27 Daniel Maurer Puebla, Mexico 2020
28 Marshall Meisel Chevy Chase, Md. 2021
29 Ryan Moylan Vero Beach, Fla. 2020
30 Bruce Murphy Johns Creek, Ga. 2022
31 Deven Patel Johns Creek, Ga. 2021
32 Nick Rakes Evington, Va. 2020
33 William Rieck Franklin, Tenn. 2020
34 Parker Rostowsky Kennesaw, Ga. 2020
35 Reese Sexton Monticello, Ky. 2020
36 Liam Shinn Norcross, Ga. 2020
37 Lance Simpson Knoxville, Tenn. 2021
38 Colin Slater Austin, Texas 2020
39 Ryan Smith Eatonton, Ga. 2020
40 Gregory Solhaug (Norway) Bradenton, Fla. 2020
41 Will Stakel Peachtree Corners, Ga. 2020
42 Wanxi Sun (China) Danville, Calif. 2020
43 Jack Tickle Bristol, Tenn. 2021
44 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
45 Mason Witt Jamestown, Ohio 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sophia Burnett Bluffton, S.C. 2020
2 Iris Cao Duluth, Ga. 2022
3 Phoebe Carles Clinton, S.C. 2020
4 Ainsley Cowart Winston, Ga. 2019
5 Loralie Cowart Winston, Ga. 2021
6 Mikayla Dubnik Gainesville, Ga. 2021
7 Delia Gibbs Lexington, Ky. 2020
8 Brooke Gober Jacksonville, Fla. 2022
9 Aleks Golde Atlanta, Ga. 2019
10 Riley Hamilton Reidsville, N.C. 2020
11 Sara Im Duluth, Ga. 2023
12 Sophie Linder Carthage, Tenn. 2023
13 Macy Pate Boone, N.C. 2024
14 Isabella Rawl Lexington, S.C. 2022
15 Kimberly Shen Johns Creek, Ga. 2022
16 Cindy Song (China) Waxhaw, N.C. 2023
17 Emily Song (China) Waxhaw, N.C. 2019
18 Kate Song Alpharetta, Ga. 2021
19 Isabella Van der Biest Kingsport, Tenn. 2021
20 Yiyang Xu Shanghai, China 2021
21 Wen Qi Zhu Shanghai, China 2019
22 Fabienne van Kleef Starnberg, Germany 2020