Qualifier for AJGA Junior at Southpointe presented by DICK’S Sporting Goods
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Applicants who are not in the tournament field are listed below.

A link will display at the bottom of this page if applications are received from players who are in the field for this tournament or another with overlapping dates.
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Boys
65 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Roy Anderson Chadds Ford, Pa. 2021
2 Peter Barros Bethesda, Md. 2023
3 Jamison Boykins Reynoldsburg, Ohio 2021
4 Zach Brown Cranberry Township, Pa. 2019
5 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
6 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
7 Chisen Chen Hsinchu, Taiwan 2021
8 Andrew Ciotto Washington, Pa. 2020
9 Donald Cox Bethesda, Md. 2021
10 James Dalzell Linwood, N.J. 2021
11 Amani Dambrosio Cheswick, Pa. 2020
12 Domenic De Luca (Canada) Woodbridge, Ontario 2021
13 Richard Dou (Canada) Calgary, Alberta 2020
14 Jonathan Glick Lancaster, Pa. 2021
15 Patrick Gogarty Dagsboro, Del. 2020
16 Hunter Holloway Tampa, Fla. 2020
17 Colby Hook Selbyville, Del. 2020
18 Ronnie Howard North Huntingdon, Pa. 2021
19 Jack Hritsko Washington, Pa. 2020
20 Andrew Inthavongsone Columbus, Ohio 2020
21 Neil Joon Pittsburgh, Pa. 2024
22 Cody Killian mars, Pa. 2020
23 Dylan Kochis Exton, Pa. 2022
24 Andrew Lazor Westwood, Mass. 2021
25 Ashton Lee Valencia, Calif. 2020
26 Tucker Lee Park City, Utah 2021
27 Felix-Antoine Levasseur (Canada) Nicolet, Quebec 2022
28 Jeffrey Li Basking Ridge, N.J. 2020
29 Michael Li (Canada) Shanghai, China 2020
30 Stephen Liu Auckland, New Zealand 2023
31 Anthony Lobb Kittanning, Pa. 2021
32 Zachary Loninger Crosswicks, N.J. 2023
33 Jake Maddaloni Newtown Square, Pa. 2021
34 Anthony Maltony Pittsburgh, Pa. 2021
35 Colin McKinney Canonsburg, Pa. 2021
36 Joe Mollica Columbus, Ohio 2020
37 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
38 Keller Mulhern Exton, Pa. 2022
39 Bach Ngo Frederick, Md. 2022
40 Yutaka Nohdomi (Canada) Toronto, Ontario 2021
41 Bo Orecchio New Concord, Ohio 2020
42 Austin Outman Westfield, Pa. 2020
43 Pratisth Pandey Edison, N.J. 2020
44 Luis Park (South Korea) Virginia Beach, Va. 2021
45 Robert Pozzuto New Wilmington, Pa. 2019
46 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
47 Owen Rossman Millington, N.J. 2021
48 Evan Rowane Erie, Pa. 2021
49 Cole Ruttinger Simpsonville, Ky. 2021
50 Matthew Ruzomberka Allison Park, Pa. 2021
51 Daniel Suter Gaithersburg, Md. 2020
52 Isaiah Swan North East, Pa. 2021
53 Mason Takacs McMurray, Pa. 2020
54 Cole Villa Leechburg, Pa. 2021
55 Matthew Vital Bethlehem, Pa. 2023
56 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
57 Michael Wareham Murrysville, Pa. 2021
58 Ben Wilson Lancaster, Pa. 2023
59 Matthew Wilson Lancaster, Pa. 2022
60 Jiaxin Xue Qingdao, China 2021
61 Ka Jun Yu Kowloon, Hong Kong 2020
62 Evan ZIto Fairport, N.Y. 2021
63 Rocco Zakutney Paducah, Ky. 2022
64 Jacob Zeng Downingtown, Pa. 2020
65 Kevin Zhao Buffalo, N.Y. 2022
Girls
13 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kiera Bartholomew Westatmpton, N.J. 2023
2 Natalie Brosig Erie, Pa. 2021
3 Ashley Ea Perkasie, Pa. 2021
4 Jade Gu Yardley, Pa. 2021
5 AnPhi Le Frederick, Md. 2022
6 Claire Lu Edison, N.J. 2024
7 Grace Lu Edison, N.J. 2022
8 Ava O'Sullivan Exton, Pa. 2022
9 Paige Scott Butler, Pa. 2022
10 Wenlu Su Guangzhou, China 2021
11 Anna Swan North East, Pa. 2024
12 Sarah White Erie, Pa. 2020
13 Abigail Wiranatha West Covina, Calif. 2019
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Boys
16 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Anthony Chen (Hong Kong) Guangzhou, China 2021
2 Thomas Henderson Cincinnati, Ohio 2021
3 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
4 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
5 Davis Lee San Diego, Calif. 2020
6 Allan Lockwood Elizabethtown, Ky. 2021
7 David Luo Centreville, Va. 2020
8 Zack Maloy Potomac, Md. 2021
9 Jean-Philippe Parr (Canada) St-Célestin, Quebec 2023
10 Abhinav Ramesh Scottsdale, Ariz. 2020
11 Sean Saw Cerritos, Calif. 2021
12 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
13 Austin Steckler Glen Arm, Md. 2020
14 Jack Usner The Woodlands, Texas 2023
15 Yida Wang Potomac, Md. 2020
16 Jonathan Zou Vienna, Va. 2020
Girls
7 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alyssa DiMarcantonio (Canada) Maple, Ontario 2021
2 Mimi Guo Auckland, New Zealand 2023
3 Erin Kim (Canada) Toronto, Ontario 2020
4 Mary Li Beijing, China 2020
5 Caroline McConnell South Fayette, Pa. 2022
6 Raesa Sheikh (Canada) Caledon, Ontario 2021
7 Naomi Wiranatha West Covina, Calif. 2020