Qualifier for AJGA Junior at Southpointe presented by DICK’S Sporting Goods
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 7
Girls -2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Roy Anderson Chadds Ford, Pa. 2021
2 Justin Atkinson Brookfield, Ohio 2020
3 Nicholas Barros Bethesda, Md. 2021
4 Peter Barros Bethesda, Md. 2023
5 Jamison Boykins Reynoldsburg, Ohio 2021
6 Zach Brown Cranberry Township, Pa. 2019
7 Lewis Chaffin Al Ain, United Arab Emirates 2020
8 Ethan Chelf North Potomac, Md. 2021
9 Chisen Chen (Taiwan) Wesley Chapel, Fla. 2021
10 Andrew Ciotto Washington, Pa. 2020
11 Seth Conway Elmira, N.Y. 2021
12 Donald Cox Bethesda, Md. 2021
13 Michael Crowley Hunt Valley, Md. 2020
14 James Dalzell Linwood, N.J. 2021
15 Amani Dambrosio Cheswick, Pa. 2020
16 Domenic De Luca (Canada) Woodbridge, Ontario 2021
17 Richard Dou (Canada) Calgary, Alberta 2020
18 Jonathan Glick Lancaster, Pa. 2021
19 Patrick Gogarty Dagsboro, Del. 2020
20 Hunter Holloway Tampa, Fla. 2020
21 Colby Hook Selbyville, Del. 2020
22 Ronnie Howard North Huntingdon, Pa. 2021
23 Jack Hritsko Washington, Pa. 2020
24 Andrew Inthavongsone Columbus, Ohio 2020
25 Neil Joon Pittsburgh, Pa. 2024
26 Cody Killian mars, Pa. 2020
27 Dylan Kochis Exton, Pa. 2022
28 Tucker Lee Park City, Utah 2021
29 Felix-Antoine Levasseur (Canada) Nicolet, Quebec 2022
30 Jeffrey Li Basking Ridge, N.J. 2020
31 Michael Li (Canada) Shanghai, China 2020
32 Stephen Liu Auckland, New Zealand 2023
33 Anthony Lobb Kittanning, Pa. 2021
34 Zachary Loninger Crosswicks, N.J. 2023
35 Gordon Lu (New Zealand) Guangzhou, China 2022
36 Anthony Maltony Pittsburgh, Pa. 2021
37 Colin McKinney Canonsburg, Pa. 2021
38 Daniel Milo Mentor, Ohio 2020
39 Joe Mollica Columbus, Ohio 2020
40 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
41 Bach Ngo Frederick, Md. 2022
42 Yutaka Nohdomi (Canada) Toronto, Ontario 2021
43 Bo Orecchio New Concord, Ohio 2020
44 Austin Outman Westfield, Pa. 2020
45 Pratisth Pandey Edison, N.J. 2020
46 Luis Park (South Korea) Virginia Beach, Va. 2021
47 Nolan Pierce (Canada) Whitby, Ontario 2020
48 Carter Pitcairn Pittsburgh, Pa. 2022
49 Andrew Poon Venetia, Pa. 2021
50 Robert Pozzuto New Wilmington, Pa. 2019
51 Owen Rossman Millington, N.J. 2021
52 Evan Rowane Erie, Pa. 2021
53 Cole Ruttinger Simpsonville, Ky. 2021
54 Matthew Ruzomberka Allison Park, Pa. 2021
55 Daniel Suter Gaithersburg, Md. 2020
56 Isaiah Swan North East, Pa. 2021
57 Mason Takacs McMurray, Pa. 2020
58 Cole Villa Leechburg, Pa. 2021
59 Matthew Vital Bethlehem, Pa. 2023
60 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
61 Michael Wareham Murrysville, Pa. 2021
62 Ben Wilson Lancaster, Pa. 2023
63 Matthew Wilson Lancaster, Pa. 2022
64 Ka Jun Yu Kowloon, Hong Kong 2020
65 Evan ZIto Fairport, N.Y. 2021
66 Rocco Zakutney Paducah, Ky. 2022
67 Jacob Zeng Downingtown, Pa. 2020
68 Kevin Zhao Buffalo, N.Y. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kiera Bartholomew Westatmpton, N.J. 2023
2 Natalie Brosig Erie, Pa. 2021
3 Ashley Ea Perkasie, Pa. 2021
4 AnPhi Le Frederick, Md. 2022
5 Mary Li Beijing, China 2020
6 Annika Manjunath Dublin, Ohio 2021
7 Ava O'Sullivan Exton, Pa. 2022
8 Lindsey Powanda Pittsburgh, Pa. 2022
9 Paige Scott Butler, Pa. 2022
10 Wenlu Su Guangzhou, China 2021
11 Anna Swan North East, Pa. 2024
12 Elizabeth Tucci New Market, Md. 2022
13 Sarah White Erie, Pa. 2020
14 Abigail Wiranatha West Covina, Calif. 2019
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alyssa DiMarcantonio (Canada) Maple, Ontario 2021
2 Mimi Guo Auckland, New Zealand 2023
3 Erin Kim (Canada) Toronto, Ontario 2020
4 Caroline McConnell South Fayette, Pa. 2022
5 Raesa Sheikh (Canada) Caledon, Ontario 2021
6 Naomi Wiranatha West Covina, Calif. 2020
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Andrew Lazor Westwood, Mass. 2021
2 Jiaxin Xue Qingdao, China 2021
3 Jake Maddaloni Newtown Square, Pa. 2021
4 Keller Mulhern Exton, Pa. 2022
5 Mason Rivera Rochester, N.Y. 2021
6 Sean Saw Cerritos, Calif. 2021
7 Austin Steckler Glen Arm, Md. 2020
8 Jonathan Zou Vienna, Va. 2020
9 Allan Lockwood Elizabethtown, Ky. 2021
10 David Luo Centreville, Va. 2020
11 Davis Lee San Diego, Calif. 2020
12 Ashton Lee Valencia, Calif. 2020
13 Zack Maloy Potomac, Md. 2021
14 Yida Wang Potomac, Md. 2020
15 Jean-Philippe Parr (Canada) St-Célestin, Quebec 2023
16 Abhinav Ramesh Scottsdale, Ariz. 2020
17 Jack Sonne Maineville, Ohio 2020
18 Jack Usner The Woodlands, Texas 2023
19 Christopher Lee Ijamsville, Md. 2021
20 Thomas Henderson Cincinnati, Ohio 2021
21 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
22 Anthony Chen (Hong Kong) Guangzhou, China 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Grace Lu Edison, N.J. 2022
2 Claire Lu Edison, N.J. 2024
3 Jade Gu Yardley, Pa. 2021