Qualifier for the WinCraft / McArthur Towel & Sports Future Legends
Tournament Page Qualifier Qualifier Applications Received Qualifier Field
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls - 1

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ahern Winnetka, Ill. 2021
2 Nick Amtmann Nashotah, Wis. 2021
3 Ty Barbre Carmi, Ill. 2021
4 Cameron Bassel Lexington, Ky. 2021
5 Jacob Beckman Middleton, Wis. 2021
6 Adam Bornstein Deerfield, Ill. 2020
7 Ian Bouchard Barrington, Ill. 2021
8 Jarred Bowser Urbandale, Iowa 2021
9 Flynn Bradley Lake Bluff, Ill. 2021
10 Christopher Bridge Shaker Heights, Ohio 2022
11 Sam Carollo Ashburn, Va. 2021
12 Jiseung Choi Houghton, Mich. 2020
13 Jonathan Chu Northbrook, Ill. 2021
14 Tommy Clark Hinsdale, Ill. 2020
15 Alexander Creamean Winnetka, Ill. 2023
16 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
17 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
18 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2022
19 Jack Dumas Le Claire, Iowa 2021
20 Nikko Ganas Schaumburg, Ill. 2021
21 Matthew Grudzinski (Canada) Toronto, Ontario 2021
22 Charlie Haggerty Lake Forest, Ill. 2021
23 Sean Hoagland Wilmette, Ill. 2021
24 Ryan Hogan Northbrook, Ill. 2021
25 Brady Holland Elk River, Minn. 2021
26 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
27 Owen Hultman Belvidere, Ill. 2020
28 Bruce Jahncke Libertyville, Ill. 2020
29 Davis Johnson Winnetka, Ill. 2020
30 Gage Johnson Winnetka, Ill. 2022
31 Ben Kalinowski Atlanta, Ga. 2021
32 Danny Keating Libertyville, Ill. 2021
33 Eric Klutke Crystal Lake, Ill. 2022
34 Chieh Lun Kuo Hsinchu Zhubei, Taiwan 2022
35 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2021
36 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
37 Kyle Lee Lake Forest, Ill. 2024
38 Matthew Lee Barrington, Ill. 2021
39 Ryan Lingelbach Omaha, Neb. 2023
40 John Lishchynsky Crystal Lake, Ill. 2020
41 Paulius Malcius Lemont, Ill. 2022
42 Dayne Mann Cedar, Minn. 2020
43 Samuel Maylee Glenview, Ill. 2020
44 Brian Moran Wheaton, Ill. 2020
45 Maadhav Muralidharan Lincolnshire, Ill. 2022
46 Shubham Nain Westmont, Ill. 2021
47 Steffen Nerheim Wadsworth, Ill. 2020
48 Conan Pan Vernon Hills, Ill. 2021
49 Brian (Taehoon) Park Seoul, South Korea 2022
50 Easton Phillips Coronado, Calif. 2022
51 TJ Ptak Elmhurst, Ill. 2020
52 Mac Purcell Winnetka, Ill. 2021
53 Henry Quinn Arlington Heights, Ill. 2021
54 Braeden Resnick Rice Lake, Wis. 2021
55 Griffin Roscich Glen Ellyn, Ill. 2020
56 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
57 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
58 Shang-En Shen Taipei, Taiwan 2022
59 Sunnihith Sivarathri Elk Grove Village, Ill. 2020
60 Ian Smith Canton, Mich. 2020
61 Patrick Song Yorba Linda, Calif. 2021
62 Rex Soulliere Omaha, Neb. 2021
63 Sam Suppes Fargo, N.D. 2021
64 Zachary Sutter Elmhurst, Ill. 2021
65 Brady Thomas Lakeville, Minn. 2022
66 Will Verduzco Kalamazoo, Mich. 2020
67 Colin Wade Round Lake, Ill. 2020
68 Will Webb Lake Forest, Ill. 2021
69 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
70 John Yavari Wayne, Ill. 2021
71 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
72 Charles Zielinski Omaha, Neb. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sophie Dalfonsi Bend, Ore. 2021
2 Addison Klonowski Naples, Fla. 2023
3 Brianna Park Irvine, Calif. 2021
4 Lauren Peterson Hartland, Wis. 2022
5 Simone Senk Fort Wayne, Ind. 2022
6 Leica Shen (China) Bellevue, Wash. 2021
7 Sophia Sulkar Barrington Hills, Ill. 2022
8 Honghong Zhou Beijing, China 2021
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexander Bassel Lexington, Ky. 2020
2 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
3 Davis Johnson Chaska, Minn. 2021
4 Jack Johnson Chaska, Minn. 2020
5 Aaron Kuznik Orono, Minn. 2020
6 Hayden LeMonds Wauwatosa, Wis. 2022
7 Ian Meyer Deephaven, Minn. 2021
8 Yun-Jui Yang Kaohsiung, Taiwan 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allison Cui Okemos, Mich. 2022
2 Allie Kantor Milton, Ga. 2021
3 Katelyn Kuc Carmel, Ind. 2021
4 Kirsty Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2022
5 Zoe Newell Oro Valley, Ariz. 2023
6 Drew Nienhaus Saint Albans, Mo. 2021
7 Yiting Pan Shanghai, China 2021
8 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
9 Sydney Seigel Scottsdale, Ariz. 2021
10 Stephanie Su South Barrington, Ill. 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Henry Poston Los Alamos, N.M. 2020
2 Ben DeLaRosa Dallas, Texas 2023
3 Oscar Wen (China) Irvine, Calif. 2021
4 Graham Head Glen Ellyn, Ill. 2022
5 Max Barr Winnetka, Ill. 2021
6 Ben Pendleton Hudson, Wis. 2021
7 Stanford Swid Mosinee, Wis. 2020
8 Miles Patterson Wilmette, Ill. 2020
9 Robby O'Regan Northbook, Ill. 2023
10 Joe Wilson West Chester, Ohio 2022
11 Jai Mukraj Clive, Iowa 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Grace Mitchell (Canada) Ingersoll, Ontario 2019