Qualifier - Arnold Palmer Invitational Junior honoring Jim Bell
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, July 26
Sunday, July 26
Print Tee Times
Time Hole Players Time Hole Players
07:30 AM 1
Alex Crafton
68-68
Lake Mary, Fla. (2021)
Rachel Carlson#
73-73
Bradenton, Fla. (2022)
Jordyn Hodgson
76-76
Orlando, Fla. (2021)
07:40 AM 1
Katelyn Huber
79-79
Gainesville, Fla. (2025)
Vivian Kuang
79-79
Lakewood Ranch, Fla. (2021)
Romina Villanueva
75-75
Howey In The Hills, Mexico (2021)
07:50 AM 1
Carla Alvarez Perez
76-76
Panama, Panama (2021)
Amelie Alcantara
75-75
Boca Raton, Fla. (2022)
Kelly Shanahan
84-84
Coral Springs, Fla. (2022)
08:00 AM 1
Sirui (Susan) Chen
72-72
(China) Lake Mary, Fla. (2022)
Paola Rosario-Sauri
79-79
Crestview, Fla. (2020)
Kaylee Ehret
79-79
Fort Lauderdale, Fla. (2022)
08:10 AM 1
Caroline Nemes
76-76
Orlando, Fla. (2021)
Analiese Raath
75-75
Lakeland, Fla. (2022)
Kaley Amuso
78-78
Orlando, Fla. (2022)
08:20 AM 1
Emma Conway
84-84
Saint Petersburg, Fla. (2021)
Xinyu Catherine Wang
79-79
(China) Howey-in-the-Hills, Fla. (2022)
Carolina Swain
79-79
Miami, Fla. (2021)
08:30 AM 1
Manuela Herrera
78-78
Wellington, Fla. (2021)
Victoria Hwang
73-73
Diamond Bar, Calif. (2021)
Jonna Hubbs#
77-77
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
08:40 AM 1
Luwei Zhu
79-79
(China) Windermere, Fla. (2021)
Tabitha Hanely#
82-82
Bradenton, Fla. (2022)
Tia Walker
81-81
Clearwater, Fla. (2021)
08:50 AM 1
Andrew Riley
72-72
St. Johns, Fla. (2021)
Zesen Hu
79-79
Hong Kong, Hong Kong (2021)
Chase Gullikson
68-68
Orlando, Fla. (2021)
09:00 AM 1
Te-Lun (Jason) Hsu
72-72
New Taipei City, Taiwan (2021)
Armand Loscalzo
77-77
Tampa, Fla. (2022)
Stephen Hickham
70-70
Orlando, Fla. (2021)
09:10 AM 1
Leo Goosen
69-69
(United Kingdom) Windermere, Fla. (2021)
Nicholas Prieto
73-73
Miami, Fla. (2023)
Jack Turner
71-71
Orlando, Fla. (2023)
09:20 AM 1
Max Barile
70-70
Land O Lakes, Fla. (2021)
Kyle Bachkosky
74-74
Senoia, Ga. (2022)
Aaron Jarvis
68-68
Grand Cayman, Cayman Islands (2021)
09:30 AM 1
Sebastian Nachilly
82-82
Jupiter, Fla. (2021)
Tiago Barni
76-76
Windermere, Fla. (2021)
Adam Walker
83-83
Clearwater, Fla. (2023)
09:40 AM 1
Harrison Freeze
77-77
Winter Garden, Fla. (2022)
Zhengxuan Liu
73-73
Qingdao, China (2021)
Jack Snedaker
71-71
Lake Mary, Fla. (2023)
09:50 AM 1
Michael Thomas
78-78
Lutz, Fla. (2022)
Juan Echeverri
71-71
(Colombia) Windermere, Fla. (2022)
Jose Gallegos
88-88
Howey in the hills, Mexico (2021)
10:00 AM 1
BK Kim
76-76
(South Korea) Winter Garden, Fla. (2022)
Aidan McDowell
81-81
Lakeland, Fla. (2021)
Charles Nguyen
94-94
Oviedo, Fla. (2021)
10:10 AM 1
Jake Springer
75-75
Tallahassee, Fla. (2021)
Alexander Dalmau
73-73
Coral Gables, Fla. (2022)
Matthew DePinto
75-75
West Palm Beach, Fla. (2022)
10:20 AM 1
Neil Heinlein
75-75
Ocala, Fla. (2021)
Ian Lentz
70-70
Gainesville, Fla. (2023)
William Masuhr
81-81
(Germany) Bradenton, Fla. (2021)
10:30 AM 1
Drew Miller
75-75
Tallahassee, Fla. (2021)
Mohit Balaji
70-70
Kissimmee, Fla. (2022)
Anthony Amoroso
76-76
Homestead, Fla. (2020)
10:40 AM 1
Carson Baez
73-73
Windermere, Fla. (2024)
Diego Rojas
75-75
Port Saint Lucie, Fla. (2021)
Chase Carroll
78-78
Jacksonville, Fla. (2023)
10:50 AM 1
Kevin Li
79-79
Chong qing, China (2021)
JeongJoo Kim
80-80
Yongin, South Korea (2021)
Logan Eakins
79-79
Fort Myers, Fla. (2022)
11:00 AM 1
Christopher Lee
76-76
Loxahatchee, Fla. (2021)
Matt Cooper
76-76
Tampa, Fla. (2020)
Louis Giovacchini
73-73
Windermere, Fla. (2021)
11:10 AM 1
Jack Barned
75-75
Ponte Vedra Beach, Fla. (2022)
Jake Naese
73-73
Bradenton, Fla. (2021)
Davis Dickinson
84-84
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
11:20 AM 1
Doug Gugel
77-77
Winter Springs, Fla. (2023)
Willie Park
77-77
(South Korea) Winter Garden, Fla. (2021)
Connor Macmillan
78-78
Canton, Ga. (2022)
11:30 AM 1
Adam Rogers
73-73
Vero Beach, Fla. (2022)
Bill Bircher
78-78
Seminole, Fla. (2022)
James Pryor
82-82
Kenilworth, Ill. (2022)
11:40 AM 1
John Li
80-80
(China) Bradenton, Fla. (2021)
Gabriel Zhang
76-76
Lake Mary, Fla. (2022)
Taishi Shigaki
80-80
Tokyo, Japan (2022)

Time Hole Players Time Hole Players
07:30 AM 1
Alex Crafton
68-68
Lake Mary, Fla. (2021)
Rachel Carlson#
73-73
Bradenton, Fla. (2022)
Jordyn Hodgson
76-76
Orlando, Fla. (2021)
07:40 AM 1
Katelyn Huber
79-79
Gainesville, Fla. (2025)
Vivian Kuang
79-79
Lakewood Ranch, Fla. (2021)
Romina Villanueva
75-75
Howey In The Hills, Mexico (2021)
07:50 AM 1
Carla Alvarez Perez
76-76
Panama, Panama (2021)
Amelie Alcantara
75-75
Boca Raton, Fla. (2022)
Kelly Shanahan
84-84
Coral Springs, Fla. (2022)
08:00 AM 1
Sirui (Susan) Chen
72-72
(China) Lake Mary, Fla. (2022)
Paola Rosario-Sauri
79-79
Crestview, Fla. (2020)
Kaylee Ehret
79-79
Fort Lauderdale, Fla. (2022)
08:10 AM 1
Caroline Nemes
76-76
Orlando, Fla. (2021)
Analiese Raath
75-75
Lakeland, Fla. (2022)
Kaley Amuso
78-78
Orlando, Fla. (2022)
08:20 AM 1
Emma Conway
84-84
Saint Petersburg, Fla. (2021)
Xinyu Catherine Wang
79-79
(China) Howey-in-the-Hills, Fla. (2022)
Carolina Swain
79-79
Miami, Fla. (2021)
08:30 AM 1
Manuela Herrera
78-78
Wellington, Fla. (2021)
Victoria Hwang
73-73
Diamond Bar, Calif. (2021)
Jonna Hubbs#
77-77
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
08:40 AM 1
Luwei Zhu
79-79
(China) Windermere, Fla. (2021)
Tabitha Hanely#
82-82
Bradenton, Fla. (2022)
Tia Walker
81-81
Clearwater, Fla. (2021)
08:50 AM 1
Andrew Riley
72-72
St. Johns, Fla. (2021)
Zesen Hu
79-79
Hong Kong, Hong Kong (2021)
Chase Gullikson
68-68
Orlando, Fla. (2021)
09:00 AM 1
Te-Lun (Jason) Hsu
72-72
New Taipei City, Taiwan (2021)
Armand Loscalzo
77-77
Tampa, Fla. (2022)
Stephen Hickham
70-70
Orlando, Fla. (2021)
09:10 AM 1
Leo Goosen
69-69
(United Kingdom) Windermere, Fla. (2021)
Nicholas Prieto
73-73
Miami, Fla. (2023)
Jack Turner
71-71
Orlando, Fla. (2023)
09:20 AM 1
Max Barile
70-70
Land O Lakes, Fla. (2021)
Kyle Bachkosky
74-74
Senoia, Ga. (2022)
Aaron Jarvis
68-68
Grand Cayman, Cayman Islands (2021)
09:30 AM 1
Sebastian Nachilly
82-82
Jupiter, Fla. (2021)
Tiago Barni
76-76
Windermere, Fla. (2021)
Adam Walker
83-83
Clearwater, Fla. (2023)
09:40 AM 1
Harrison Freeze
77-77
Winter Garden, Fla. (2022)
Zhengxuan Liu
73-73
Qingdao, China (2021)
Jack Snedaker
71-71
Lake Mary, Fla. (2023)
09:50 AM 1
Michael Thomas
78-78
Lutz, Fla. (2022)
Juan Echeverri
71-71
(Colombia) Windermere, Fla. (2022)
Jose Gallegos
88-88
Howey in the hills, Mexico (2021)
10:00 AM 1
BK Kim
76-76
(South Korea) Winter Garden, Fla. (2022)
Aidan McDowell
81-81
Lakeland, Fla. (2021)
Charles Nguyen
94-94
Oviedo, Fla. (2021)
10:10 AM 1
Jake Springer
75-75
Tallahassee, Fla. (2021)
Alexander Dalmau
73-73
Coral Gables, Fla. (2022)
Matthew DePinto
75-75
West Palm Beach, Fla. (2022)
10:20 AM 1
Neil Heinlein
75-75
Ocala, Fla. (2021)
Ian Lentz
70-70
Gainesville, Fla. (2023)
William Masuhr
81-81
(Germany) Bradenton, Fla. (2021)
10:30 AM 1
Drew Miller
75-75
Tallahassee, Fla. (2021)
Mohit Balaji
70-70
Kissimmee, Fla. (2022)
Anthony Amoroso
76-76
Homestead, Fla. (2020)
10:40 AM 1
Carson Baez
73-73
Windermere, Fla. (2024)
Diego Rojas
75-75
Port Saint Lucie, Fla. (2021)
Chase Carroll
78-78
Jacksonville, Fla. (2023)
10:50 AM 1
Kevin Li
79-79
Chong qing, China (2021)
JeongJoo Kim
80-80
Yongin, South Korea (2021)
Logan Eakins
79-79
Fort Myers, Fla. (2022)
11:00 AM 1
Christopher Lee
76-76
Loxahatchee, Fla. (2021)
Matt Cooper
76-76
Tampa, Fla. (2020)
Louis Giovacchini
73-73
Windermere, Fla. (2021)
11:10 AM 1
Jack Barned
75-75
Ponte Vedra Beach, Fla. (2022)
Jake Naese
73-73
Bradenton, Fla. (2021)
Davis Dickinson
84-84
Palm Beach Gardens, Fla. (2022)
11:20 AM 1
Doug Gugel
77-77
Winter Springs, Fla. (2023)
Willie Park
77-77
(South Korea) Winter Garden, Fla. (2021)
Connor Macmillan
78-78
Canton, Ga. (2022)
11:30 AM 1
Adam Rogers
73-73
Vero Beach, Fla. (2022)
Bill Bircher
78-78
Seminole, Fla. (2022)
James Pryor
82-82
Kenilworth, Ill. (2022)
11:40 AM 1
John Li
80-80
(China) Bradenton, Fla. (2021)
Gabriel Zhang
76-76
Lake Mary, Fla. (2022)
Taishi Shigaki
80-80
Tokyo, Japan (2022)