WEATHER UPDATE: The Second round of the AJGA Junior at The Mission Club was suspended because of darkness. Play will resume April 14 at 7:30 a.m.
Qualifier - Visit Tallahassee Junior All-Star
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
AJGA Member - Qualifier Application Window
(5/13 at 3pm ET, 5/17 at 12pm ET)
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Print
Boys
60 Applications Received
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Julius Arenkiel Pearland, Texas 2025
2 Luke Balaskiewicz Jacksonville, Fla. 2025
3 Andrea Birolini (Italy) Southlake, Texas 2026
4 Will Blankenship Dallas, Texas 2024
5 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
6 Ting-Wei Chang (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2024
7 Andrew Couey Peachtree Corners, Ga. 2026
8 Clayton Couey Peachtree Corners, Ga. 2024
9 Pablo del Rio (Mexico) Toluca, , Mexico 2024
10 Mateo Desmond Pompano, Fla. 2025
11 William Easterlin Americus, Ga. 2025
12 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
13 Raffaello Galiano Brentwood, Tenn. 2026
14 Takato Imoto (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
15 Matthew Javier (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2024
16 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
17 Christopher Kilkelly Tampa, Fla. 2024
18 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
19 Wang Wa Lai (Hong Kong) Honey-in-the-Hills, Fla. 2025
20 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
21 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
22 Alex Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2024
23 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
24 Akshay Mandadapu Sanford, Fla. 2023
25 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
26 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
27 Zachary Munno
Stamford, Conn. 2024
28 Ryo Murata (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2026
29 Henry Robards Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
30 Jackson Runquist Atlantic Beach, Fla. 2026
31 Daniel Shelley (Mexico) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
32 Jason Shwartz Wellington, Fla. 2024
33 Hunter Stetson
Newtown Square, Pa. 2024
34 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
35 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
36 Andrew Tsar
Palm Beach Gardens, Fla. 2027
37 Pavel Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2025
38 Jake Valentine (United Kingdom) Palm Beach Gardens, Fla. 2026
39 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
40 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
41 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
42 Jackson Bade New Braunfels, Texas 2024
43 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
44 Blake Burt
Austin, Texas 2024
45 Mason Crowder Dothan, Ala. 2024
46 Noah Hankinson Frisco, Texas 2025
47 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
48 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
49 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
50 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
51 Asher Joseph (Canada) Melbourne, Fla. 2024
52 Reese Knox Peyton, Colo. 2023
53 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
54 Connor McCann Tallahassee, Fla. 2024
55 Grant Roscich Glen Ellyn, Ill. 2024
56 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
57 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
58 Tommy Tyler Venice, Fla. 2024
59 Hill Wang Hacienda Heights, Calif. 2027
60 Jiacheng Xu (China) Winter Garden, Fla. 2025
Girls
15 Applications Received
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Islay Benoit Pensacola, Fla. 2024
2 Isabella Carter Pearland, Texas 2025
3 Yufei (Nancy) Dai (China) Lake Mary, Fla. 2024
4 Zoe Pinillos (Peru) Trujillo, , Peru 2023
5 Ariana Urrea (Peru) Lima, , Peru 2026
6 Angela Yiting Wang (Canada) Orlando, Fla. 2026
7 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
8 Brielle Burns Houston, Texas 2024
9 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
10 Netra Reddy Kotta Irving, Texas 2026
11 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
12 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2026
13 Varsha Ramachandran
San Jose, Calif. 2025
14 GaEun Athena Yoo Alpharetta, Ga. 2025
15 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024

Boys
60 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Julius Arenkiel Pearland, Texas 2025
2 Luke Balaskiewicz Jacksonville, Fla. 2025
3 Andrea Birolini (Italy) Southlake, Texas 2026
4 Will Blankenship Dallas, Texas 2024
5 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
6 Ting-Wei Chang (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2024
7 Andrew Couey Peachtree Corners, Ga. 2026
8 Clayton Couey Peachtree Corners, Ga. 2024
9 Pablo del Rio (Mexico) Toluca, , Mexico 2024
10 Mateo Desmond Pompano, Fla. 2025
11 William Easterlin Americus, Ga. 2025
12 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
13 Raffaello Galiano Brentwood, Tenn. 2026
14 Takato Imoto (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
15 Matthew Javier (Canada) Toronto, Ontario, Canada 2024
16 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
17 Christopher Kilkelly Tampa, Fla. 2024
18 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
19 Wang Wa Lai (Hong Kong) Honey-in-the-Hills, Fla. 2025
20 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
21 Michael Lee Suwanee, Ga. 2025
22 Alex Long (Canada) Lakewood Ranch, Fla. 2024
23 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
24 Akshay Mandadapu Sanford, Fla. 2023
25 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
26 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
27 Zachary Munno
Stamford, Conn. 2024
28 Ryo Murata (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2026
29 Henry Robards Ponte Vedra Beach, Fla. 2024
30 Jackson Runquist Atlantic Beach, Fla. 2026
31 Daniel Shelley (Mexico) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
32 Jason Shwartz Wellington, Fla. 2024
33 Hunter Stetson
Newtown Square, Pa. 2024
34 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
35 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
36 Andrew Tsar
Palm Beach Gardens, Fla. 2027
37 Pavel Tsar Palm Beach Gardens, Fla. 2025
38 Jake Valentine (United Kingdom) Palm Beach Gardens, Fla. 2026
39 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
40 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
41 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
42 Jackson Bade New Braunfels, Texas 2024
43 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
44 Blake Burt
Austin, Texas 2024
45 Mason Crowder Dothan, Ala. 2024
46 Noah Hankinson Frisco, Texas 2025
47 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
48 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
49 Lance Hollingshead Basking Ridge, N.J. 2024
50 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
51 Asher Joseph (Canada) Melbourne, Fla. 2024
52 Reese Knox Peyton, Colo. 2023
53 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
54 Connor McCann Tallahassee, Fla. 2024
55 Grant Roscich Glen Ellyn, Ill. 2024
56 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
57 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
58 Tommy Tyler Venice, Fla. 2024
59 Hill Wang Hacienda Heights, Calif. 2027
60 Jiacheng Xu (China) Winter Garden, Fla. 2025
Girls
15 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Islay Benoit Pensacola, Fla. 2024
2 Isabella Carter Pearland, Texas 2025
3 Yufei (Nancy) Dai (China) Lake Mary, Fla. 2024
4 Zoe Pinillos (Peru) Trujillo, , Peru 2023
5 Ariana Urrea (Peru) Lima, , Peru 2026
6 Angela Yiting Wang (Canada) Orlando, Fla. 2026
7 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
8 Brielle Burns Houston, Texas 2024
9 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
10 Netra Reddy Kotta Irving, Texas 2026
11 Mary Miller Savannah, Ga. 2024
12 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2026
13 Varsha Ramachandran
San Jose, Calif. 2025
14 GaEun Athena Yoo Alpharetta, Ga. 2025
15 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Print