Qualifier - AJGA Junior Championship presented by Visit Tallahassee
Qualifier Tournament Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 5
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jaylen Abbas Fleming Island, Fla. 2024
2 Saketh Amble Alpharetta, Ga. 2024
3 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
4 Trey Caraker Palm Harbor, Fla. 2023
5 Jackson Cavanaugh Newnan, Ga. 2024
6 Chris Chung
Dacula, Ga. 2024
7 James Cohen III Valdosta, Ga. 2025
8 Andrew Couey Johns Creek, Ga. 2026
9 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
10 Raffaello Galiano Margate, Fla. 2026
11 Sean Grzebin Jr Ponte Vedra, Fla. 2025
12 Chase Guillot Gulf Breeze, Fla. 2023
13 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
14 Michael Hall Moultrie, Ga. 2026
15 Connor Hess Jacksonville, Fla. 2024
16 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
17 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
18 Thomas Kirby Alexandria, Va. 2024
19 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
20 Thomas Lyaudet (Chile) Santiago, , Chile 2024
21 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
22 Elliot Mehler Fleming Island, Fla. 2024
23 Carson Moore Fleming Island, Fla. 2025
24 Sachin Nallapaneni Canfield, Ohio 2024
25 Aarnav Nath (India) Saint Simon Island, Ga. 2024
26 Keanu S. Patel Tampa, Fla. 2023
27 Jake Pavlik Latrobe, Pa. 2023
28 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
29 Mark Piver Gulf Breeze, Fla. 2025
30 Braden Schnaible Savannah, Ga. 2025
31 Clayton Taylor Inman, S.C. 2024
32 Tripp Tuthill Frisco, Texas 2025
33 Jacob Vazquez Palm Harbor, Fla. 2024
34 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2026
35 Jason Xie (China) Lake Mary, Fla. 2023
36 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
37 Bingchen Yin (China) Bradenton, Fla. 2024
38 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Stephanie Barbaglia (South Africa) Johannessburg, , South Africa 2023
2 Anna Christian Beeker Tuscaloosa, Ala. 2027
3 Curstan Bunche
Wilmington, Del. 2024
4 Malena Castro (Argentina) General Pico, , Argentina 2025
5 Savannah Cherry Brentwood, Tenn. 2024
6 Savannah Goodman Bonifay, Fla. 2025
7 Gracie Grant Crestview, Fla. 2024
8 Sophie Han (Hong Kong) Guangzhou, , China 2025
9 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
10 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
11 Rebecca Luchs Merritt Island, Fla. 2023
12 Victoria Perotti Santamarina (Argentina) Buenos Aires, caba, , Argentina 2026
13 Ridah September Panama City Beach, Fla. 2023
14 Addison Vogt Jacksonville, Fla. 2025
15 Jinxue Zheng (China) Orlando, Fla. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jaylen Abbas Fleming Island, Fla. 2024
2 Saketh Amble Alpharetta, Ga. 2024
3 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
4 Trey Caraker Palm Harbor, Fla. 2023
5 Jackson Cavanaugh Newnan, Ga. 2024
6 Chris Chung
Dacula, Ga. 2024
7 James Cohen III Valdosta, Ga. 2025
8 Andrew Couey Johns Creek, Ga. 2026
9 Clayton Couey Johns Creek, Ga. 2024
10 Raffaello Galiano Margate, Fla. 2026
11 Sean Grzebin Jr Ponte Vedra, Fla. 2025
12 Chase Guillot Gulf Breeze, Fla. 2023
13 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
14 Michael Hall Moultrie, Ga. 2026
15 Connor Hess Jacksonville, Fla. 2024
16 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
17 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
18 Thomas Kirby Alexandria, Va. 2024
19 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
20 Thomas Lyaudet (Chile) Santiago, , Chile 2024
21 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
22 Elliot Mehler Fleming Island, Fla. 2024
23 Carson Moore Fleming Island, Fla. 2025
24 Sachin Nallapaneni Canfield, Ohio 2024
25 Aarnav Nath (India) Saint Simon Island, Ga. 2024
26 Keanu S. Patel Tampa, Fla. 2023
27 Jake Pavlik Latrobe, Pa. 2023
28 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
29 Mark Piver Gulf Breeze, Fla. 2025
30 Braden Schnaible Savannah, Ga. 2025
31 Clayton Taylor Inman, S.C. 2024
32 Tripp Tuthill Frisco, Texas 2025
33 Jacob Vazquez Palm Harbor, Fla. 2024
34 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2026
35 Jason Xie (China) Lake Mary, Fla. 2023
36 Richard Yang Suwanee, Ga. 2024
37 Bingchen Yin (China) Bradenton, Fla. 2024
38 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Stephanie Barbaglia (South Africa) Johannessburg, , South Africa 2023
2 Anna Christian Beeker Tuscaloosa, Ala. 2027
3 Curstan Bunche
Wilmington, Del. 2024
4 Malena Castro (Argentina) General Pico, , Argentina 2025
5 Savannah Cherry Brentwood, Tenn. 2024
6 Savannah Goodman Bonifay, Fla. 2025
7 Gracie Grant Crestview, Fla. 2024
8 Sophie Han (Hong Kong) Guangzhou, , China 2025
9 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
10 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
11 Rebecca Luchs Merritt Island, Fla. 2023
12 Victoria Perotti Santamarina (Argentina) Buenos Aires, caba, , Argentina 2026
13 Ridah September Panama City Beach, Fla. 2023
14 Addison Vogt Jacksonville, Fla. 2025
15 Jinxue Zheng (China) Orlando, Fla. 2024
Alternates
Alternates
Print

Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print

Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
2 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
3 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
4 YeXing Li (China) Wesley Chapel, Fla. 2024
5 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
6 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
7 Mitchell Maier Richmond, Texas 2025
8 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
9 Tommy Tyler Venice, Fla. 2024
10 Alex Veneziano Mount Dora, Fla. 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Narah Hope Kim Duluth, Ga. 2027
2 Melanie Maier Richmond, Texas 2024
3 Kelley Tu Marietta, Ga. 2023
4 Katie Yang Orlando, Fla. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Clarence Chapman Memphis, Tenn. 2023
2 Ryan Chung Suwanee, Ga. 2025
3 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
4 YeXing Li (China) Wesley Chapel, Fla. 2024
5 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
6 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
7 Mitchell Maier Richmond, Texas 2025
8 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
9 Tommy Tyler Venice, Fla. 2024
10 Alex Veneziano Mount Dora, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Narah Hope Kim Duluth, Ga. 2027
2 Melanie Maier Richmond, Texas 2024
3 Kelley Tu Marietta, Ga. 2023
4 Katie Yang Orlando, Fla. 2025