AJGA Junior at Saddlebrook
Main Qualifier Schedule Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 20 Performance Stars or more to gain entry; 1 Boy with 19 Performance Stars gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 21 Performance Stars or more to gain entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Areen Aggarwal Columbia, Mo. 2023
2 James Allen Scarsdale, N.Y. 2020
3 Parker Bell Tallahassee, Fla. 2022
4 Anthony Burnham Scarborough, Maine 2019
5 Gage Carnes Winter Haven, Fla. 2019
6 Austin Cherichella Orlando, Fla. 2020
7 Andrew Clark Winter Park, Fla. 2021
8 Cooper Claycomb Orlando, Fla. 2023
9 John Daly II Clearwater, Fla. 2021
10 Jake Davis Gainesville, Fla. 2020
11 Shane DeVincenzo Port Jefferson, N.Y. 2019
12 Tyler Eedy West Branch, Mich. 2020
13 Yuya Eguchi Yachiyo City, Japan 2019
14 Will Ellegard Scottsdale, Ariz. 2019
15 Fynn Fenstermacher (Germany) Port St. Lucie, Fla. 2020
16 DJ Francey Weston, Fla. 2019
17 Alejandro Gonzalez Qro, Mexico 2021
18 Brock Hoover Woodstock, Ga. 2020
19 Logan Jerrells Windermere, Fla. 2020
20 Chris Kim Cary, N.C. 2019
21 Jude Kim Plantation, Fla. 2020
22 Min Jun Kim (South Korea) Port St. Lucie, Fla. 2020
23 Reece Kyle Fort Myers, Fla. 2020
24 Alessandro Lamarca (Switzerland) Bluffton, S.C. 2019
25 Jackson Lee Menlo Park, Calif. 2020
26 Beni Long (Canada) Toronto, Ontario 2023
27 Siyuan Lyu (China) Lake Mary, Fla. 2021
28 Grayson Maddox Tampa, Fla. 2019
29 Tiaan Mattiace Jacksonville, Fla. 2019
30 Michael Mays Winter Park, Fla. 2021
31 Kyo Morishita Amagasaki, Japan 2022
32 Sebastian Moss Houston, Texas 2021
33 Malin Muckenfuss Charlotte, N.C. 2020
34 Kotaro Murata Matsuyama, Japan 2019
35 Atsuya Oishi (Japan) Port St. Lucie, Fla. 2020
36 Yoshi Petersson Malmö, Sweden 2020
37 Brandon Robison Centerville, Utah 2020
38 Gregory Solhaug (Norway) Bradenton, Fla. 2020
39 Joshua Stewart Winter Springs, Fla. 2021
40 Stephen Sul Old Bridge, N.J. 2019
41 Hiroshi Tai Singapore, Singapore 2020
42 Colby Toner Alachua, Fla. 2020
43 Clay Tucker Atlantic Beach, Fla. 2021
44 James Tureskis Naples, Fla. 2020
45 Shutaro Umeuchi (Japan) Port St Lucie, Fla. 2020
46 Brandon Valvano Franklin Lakes, N.J. 2019
47 Bryce Walker Bartow, Fla. 2020
48 Tyler Wilkes Tampa, Fla. 2020
49 Justin Wingerter Olathe, Kan. 2020
50 Rachata Winwon Bangkok, Thailand 2020
51 Yuze Zhang (China) Windermere, Fla. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ashley Zi-Tong Au Westerville, Ohio 2019
2 Wyndom Burnett Citrus Springs, Fla. 2021
3 Juliana Camargo (Colombia) Winter Garden, Fla. 2021
4 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
5 Deborah Chang Seoul, South Korea 2020
6 Faith Choi Frederick, Md. 2021
7 Mariana Cristina Chong Leon Lima, Peru 2020
8 Lauren Clark Orlando, Fla. 2021
9 Viktoria Krnacova Zilina, Slovak Republic 2020
10 Ka Yee Kwok (Hong Kong) Tianjin, China 2021
11 Mi Li Beijing, China 2025
12 Ying Xian Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
13 Emily McLatchey Winter Park, Fla. 2021
14 Luisamariana Mesones (Peru) Wesley Chapel, Fla. 2022
15 Izzy M. Pellot Altamonte Springs, Fla. 2022
16 Jacqueline Putrino Sarasota, Fla. 2022
17 Taylor Roberts Parkland, Fla. 2020
18 Lisa Marie Rudometkin Wesley Chapel, Fla. 2021
19 Valentine Savioz (Switzerland) Port St. Lucie, Fla. 2020
20 Sophie Simon Potomac, Md. 2021
21 Yoko Tai Singapore, Singapore 2022
22 Cynthia Tu Vienna, Va. 2019
23 Aaron Whitley Sarasota, Fla. 2021
24 Amelia Williams Gainesville, Fla. 2020
25 Jinyu Wu (China) Bradenton, Fla. 2020
26 Meiyi Yan (China) Windermere, Fla. 2019
27 SiQin Yu (China) Winderemere, Fla. 2020