AJGA Qualifier for the AJGA Junior at Chicopee presented by John D. Mineck Foundation
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Monday, July 22
Monday, July 22
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Tyler Zimmer
77-77
Bryn Mawr, Pa. (2021)
Calvin Smith
72-72
Darien, Conn. (2020)
Harry Dessel
74-74
Barrington, R.I. (2022)
Lucas McClintock
77-77
Clinton, N.J. (2020)
08:00 AM 1B
AJ Gilpin
68-68
Norwell, Mass. (2020)
Jeffrey Li
81-81
Basking Ridge, N.J. (2020)
Kaijun Ma
71-71
Macau, Macau (2022)
Davis Lee
77-77
Honolulu, Hawaii (2020)
08:00 AM 2
Charles Hanoian
77-77
Norwood, Mass. (2019)
Clark Saunders
80-80
Weston, Mass. (2021)
Adam MacMillan
84-84
Cranbury, N.J. (2021)
Conner MacDonald
85-85
Stuart, Fla. (2021)
08:00 AM 3A
ZhenYu Bai
73-73
Beijing, China (2021)
Conor Kennedy
80-80
Hingham, Mass. (2021)
Jack Bartuch
76-76
Clarendon Hills, Ill. (2020)
John Sun
83-83
(New Zealand) Oakland Gardens, N.Y. (2020)
08:00 AM 3B
Lewis Chaffin
85-85
Al Ain, United Arab Emirates (2020)
Jack Fitzgerald
91-91
Hollis, N.H. (2020)
Ryan Lundy
73-73
Hopkinton, Mass. (2021)
William Sun
78-78
(Canada) Beijing, China (2020)
08:00 AM 4
Phoenix Inouye
81-81
Brooklyn, N.Y. (2021)
Nolan Richards
86-86
Milford, Conn. (2021)
Henry Stone
78-78
Kennett Square, Pa. (2023)
Khai Buttner
83-83
Boston, Mass. (2020)
08:00 AM 5
Tommy Kantaros
80-80
Newton, Mass. (2020)
Aashan Potdar
82-82
New York, N.Y. (2020)
Zachary Stewart
71-71
Duxbury, Mass. (2020)
Aidan Stuart
80-80
Madison, Conn. (2020)
08:00 AM 6A
Matt Lukasevicz
74-74
Grafton, Mass. (2020)
CJ LaDue
87-87
Bedford, N.H. (2020)
Andrew Petraco
79-79
Setauket, N.Y. (2020)
Ben Fiske
76-76
Princeton, N.J. (2019)
08:00 AM 6B
Matthew Weber
72-72
Hingham, Mass. (2021)
Gordon Lu
73-73
(New Zealand) Guangzhou, China (2022)
Mong (Luke) Ning
78-78
Macau, Macau (2021)
Conor O'Holleran
85-85
South Hamilton, Mass. (2020)
08:00 AM 7
Colby Hook
74-74
Selbyville, Del. (2020)
Cade McLaughlin
77-77
Princeton, N.J. (2020)
Michael Li
84-84
(Canada) Shanghai, China (2020)
Peter Malia
78-78
Scarborough, Maine (2021)
08:00 AM 8A
Garrett Brown
84-84
West Hartford, Conn. (2021)
Colin McCaigue
78-78
Brookline, N.H. (2020)
Jack Daly
74-74
Hanover, Mass. (2021)
John Baldwin
82-82
Little Compton, R.I. (2020)
08:00 AM 8B
Yuta Amano
78-78
Tokyo, Japan (2020)
Charlie Bundy
72-72
Bethesda, Md. (2021)
Chris Huban
84-84
Cohoes, N.Y. (2021)
Dan Yoo
85-85
Hanover, Mass. (2022)
08:00 AM 9
Zhe Wang
79-79
Shanghai, China (2021)
Conner Paine
78-78
China, Maine (2020)
Andrew Lazor
90-90
Westwood, Mass. (2021)
Mike Ford
78-78
Brookline, Mass. (2021)
08:00 AM 10A
Makayla Chau
82-82
Parkland, Fla. (2020)
Nicole Chan
76-76
Hong Kong, Hong Kong (2021)
Fuge Zhang
76-76
Tianjin, China (2021)
Tina jing yi Tang
80-80
Beijing, China (2022)
08:00 AM 10B
Kaia Wu
73-73
Princeton, N.J. (2022)
Sydney Yermish
79-79
Wynnewood, Pa. (2023)
Sophie Chang
85-85
Basking Ridge, N.J. (2021)
Jenna Han
82-82
Mahwah, N.J. (2021)
08:00 AM 11
Tiffany Chan
83-83
Hong Kong, Hong Kong (2022)
Sufana Noorwez
82-82
Shrewsbury, Mass. (2020)
Hyeonji Kang
74-74
(South Korea) Dubai, United Arab Emirates (2021)
Chloe Tarkany
80-80
Scottsdale, Ariz. (2022)
08:00 AM 12
Ruhee Pandit
79-79
San Diego, Calif. (2021)
Sarah Shao
79-79
Green Brook, N.J. (2024)
Yue Xu
84-84
Green Township, N.J. (2021)
Jodie Yao*
78-78
Beijng, China (2020)
08:00 AM 13
Maria Carpenter
86-86
Wenham, Mass. (2021)
Christine Mandile
78-78
Winchester, Mass. (2021)
He Fang
87-87
Beijing, China (2021)
Phoebe Chamian
99-99
Belmont, Mass. (2022)
08:00 AM 14A
Aidan O'Donovan
83-83
Somerville, Mass. (2022)
James Newton
75-75
(Canada) Ottawa, Ontario (2021)
Patrick Daley
87-87
Niskayuna, N.Y. (2021)
Alec Mierzejewski
85-85
Kings Park, N.Y. (2021)
08:00 AM 14B
Pete Gillis
87-87
Oak Bluffs, Mass. (2021)
Colby Sanville
80-80
Wellesley, Mass. (2021)
Aidan Emmerich
71-71
Swampscott, Mass. (2022)
Jimmy King
78-78
Niskayuna, N.Y. (2022)
08:00 AM 15
Brian Glennon
80-80
Hingham, Mass. (2021)
Sam Ives
79-79
New Canaan, Conn. (2021)
Te-Lun Hsu
75-75
New Taipei City, Taiwan (2021)
Owen Ramee
89-89
Warren, Conn. (2021)
08:00 AM 16
Justin DeFina
79-79
Canton, Conn. (2020)
Nathan Dos Santos
72-72
Becket, Mass. (2020)
Matthew Bailey
80-80
Sterling, Mass. (2020)
Jack Hogan
73-73
Westfield, Mass. (2019)
08:00 AM 17A
Nikhil Pande
74-74
Milton, Mass. (2021)
Thomas Ostberg
79-79
Darien, Conn. (2021)
Brandon Carney
95-95
Fairfield, Conn. (2023)
Matthew Young
80-80
Atlanta, Ga. (2023)
08:00 AM 17B
Yun-Jui Yang
76-76
Kaohsiung, Taiwan (2021)
Ruitian Tian
74-74
chengdu, China (2021)
James Robbins
81-81
North Andover, Mass. (2022)
Ricky Angeli
78-78
South Kingstown, R.I. (2021)
08:00 AM 18
Ben Snyder
77-77
Newton, Mass. (2021)
Evan Rutherford
80-80
Amherst, Mass. (2020)
Jackson Lehner
75-75
Boston, Mass. (2021)
Alan Zhou
82-82
(Hong Kong) Beijing, China (2022)