AJGA Qualifier for the AJGA Junior at Knollwood presented by Yoder Oil
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 9
Girls -2

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jason Bannister Laguna Niguel, Calif. 2021
2 Max Barr Winnetka, Ill. 2021
3 Kash Bellar Peru, Ind. 2021
4 Antonio Bodziony Mentor, Ohio 2020
5 Peyton Bonny Prospect, Ky. 2022
6 Sam Booth Carmel, Ind. 2021
7 Adam Bornstein Deerfield, Ill. 2020
8 Jarred Bowser Urbandale, Iowa 2021
9 Lyman Brackett Goshen, Ky. 2020
10 Sam Brita Fort Wayne, Ind. 2021
11 Jimmy Bunner Ft. Wayne, Ind. 2021
12 Tualatai Chamberlain Grand Haven, Mich. 2020
13 Chisen Chen Hsinchu, Taiwan 2021
14 Jonathan Chu Northbrook, Ill. 2021
15 Alexander Creamean Winnetka, Ill. 2023
16 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
17 Clark Davis Elmhurst, Ill. 2020
18 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
19 Brandon Dorans Hoffman Estates, Ill. 2019
20 Davis Flannery Philadelphia, Pa. 2020
21 Shoji Fujita Carmel, Ind. 2021
22 Nikko Ganas Schaumburg, Ill. 2021
23 Trent Griessel Redmond, Wash. 2021
24 Alex Heck Greenwood, Ind. 2020
25 Davis Johnson Winnetka, Ill. 2020
26 Gage Johnson Winnetka, Ill. 2022
27 Danny Keating Libertyville, Ill. 2021
28 Matt Kelley Tinley Park, Ill. 2021
29 Sawyer Kochan Ortonville, Mich. 2022
30 Spencer Kochan Ortonville, Mich. 2019
31 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
32 Dhruv Kumar Novi, Mich. 2022
33 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
34 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
35 Chris Li Shanghai, China 2022
36 John Lishchynsky Crystal Lake, Ill. 2020
37 Justin McCoy Savoy, Ill. 2020
38 Drew McMillin Clarendon Hills, Ill. 2021
39 Miles Miller Dublin, Ohio 2019
40 Jaydan Morgan Barberton, Ohio 2020
41 Sam Mortell Chicago, Ill. 2021
42 Jack Mueller Cincinnati, Ohio 2021
43 Parker Mullen Naperville, Ill. 2020
44 Vincent Naccarato Hinsdale, Ill. 2021
45 Shubham Nain Westmont, Ill. 2021
46 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
47 Spencer Olejniczak Fulshear, Texas 2020
48 Jadden Ousley Monticello, Ind. 2020
49 Ryan Parker Fort Wayne, Ind. 2025
50 Alec Patterson South Bend, Ind. 2020
51 Miles Patterson Wilmette, Ill. 2020
52 Connor Polomsky Elmhurst, Ill. 2021
53 Mac Purcell Winnetka, Ill. 2021
54 Jake Putzel Highland Park, Ill. 2021
55 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
56 Jackson Schaeffer La Grange, Ill. 2020
57 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
58 Patrick Song Yorba Linda, Calif. 2021
59 Michael Springer La Grange, Ill. 2022
60 Tommy Staruck Downers Grove, Ill. 2021
61 Andrew Tan Austin, Texas 2022
62 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
63 Drew Wallace Crestwood, Ky. 2022
64 Clay Wells Minonk, Ill. 2019
65 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
66 Jake Wiktor River Forest, Ill. 2021
67 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
68 Broc Wilson Grand Haven, Mich. 2020
69 Jonathan Winters Clarendon Hills, Ill. 2020
70 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
71 Echo Wu (Canada) Surrey, British Columbia 2020
72 Henry Wu Troy, Mich. 2021
73 Reece Yakubov Columbus, Ohio 2021
74 Scott Yoder Sarasota, Fla. 2021
75 Boyi (Barry) Zhang (China) Lake Mary, Fla. 2024
76 Eddie Zhang Shanghai, China 2022
77 Ian Zhu Northville, Mich. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Zoey Cho Suwanee, Ga. 2025
2 Yufei Dai Beijing, China 2024
3 Kelly Dong Buffalo Grove, Ill. 2021
4 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
5 Jackie Feldman Austin, Texas 2021
6 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
7 Joanna James Orland Park, Ill. 2021
8 Mara Janess Barrington, Ill. 2022
9 Lauren Kaltenmark Zionsville, Ind. 2021
10 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
11 Phitchanaj Phongthammarug Nonthaburi, Thailand 2023
12 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
13 Sophia Sulkar Barrington Hills, Ill. 2022
14 Sophia Zhuang Long Grove, Ill. 2021
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Cody Donovan Cedar Lake, Ind. 2021
3 Paulius Malcius Lemont, Ill. 2022
4 Griffin Roscich Glen Ellyn, Ill. 2020
5 Brian Moran Wheaton, Ill. 2020
6 Connor Sullivan Portage, Mich. 2021
7 Jack Brenner Granger, Ind. 2020
8 Reeve Felner Vienna, Va. 2020
9 Aksel Moe Richville, Minn. 2023
10 Brett Reid Spicer, Minn. 2021
11 Hunter Thomson (Canada) Calgary, Alberta 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Chelsea She Buffalo Grove, Ill. 2024
2 Yulin Chen Guangzhou, China 2021
3 Katelyn Kuc Carmel, Ind. 2021
4 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
5 Zoe Newell Oro Valley, Ariz. 2023
6 Yiting Pan Shanghai, China 2021
7 Haili Moore Prosper, Texas 2021
8 Hailey Curry Grand Rapids, Mich. 2023
9 Christine Cho Eagle, Idaho 2021
10 MacKenzie Schmeltz Edwardsburg, Mich. 2022
11 Ananda Zhai Woodbury, Minn. 2022
12 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ethan Gao Alpharetta, Ga. 2023
2 Andrew Spaulding Spring, Texas 2022
3 Matthew Spaulding Spring, Texas 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Claire Ancevicius Homer Glen, Ill. 2021
2 Katie Kloska Granger, Ind. 2021