AJGA Qualifier for the AJGA Junior at Knollwood presented by Yoder Oil
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Sunday, July 28
Sunday, July 28
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Nikko Ganas
75-75
Schaumburg, Ill. (2021)
Alex Heck
76-76
Greenwood, Ind. (2020)
Shoji Fujita
83-83
Carmel, Ind. (2021)
Kash Bellar
77-77
Peru, Ind. (2021)
08:00 AM 1B
Dori Lee
82-82
Buffalo Grove, Ill. (2022)
Andrew Tan
76-76
Austin, Texas (2022)
Sam Mortell
80-80
Chicago, Ill. (2021)
08:00 AM 2
Davis Johnson
83-83
Winnetka, Ill. (2020)
John Wild
72-72
Glen Ellyn, Ill. (2022)
Spencer Olejniczak
73-73
Fulshear, Texas (2020)
08:00 AM 3
Gage Johnson
77-77
Winnetka, Ill. (2022)
Tommy Staruck
84-84
Downers Grove, Ill. (2021)
Ryan Parker
83-83
Fort Wayne, Ind. (2025)
Brock Dickson
83-83
Barrington, Ill. (2022)
08:00 AM 4A
Drew McMillin
75-75
Clarendon Hills, Ill. (2021)
Sam Brita
79-79
Fort Wayne, Ind. (2021)
Reece Yakubov
76-76
Columbus, Ohio (2021)
Jarred Bowser
78-78
Urbandale, Iowa (2021)
08:00 AM 4B
Scott Yoder
81-81
Sarasota, Fla. (2021)
Brandon Dorans
77-77
Hoffman Estates, Ill. (2019)
Davis Flannery
85-85
Wayne, Pa. (2020)
08:00 AM 5
Chris Li
90-90
Shanghai, China (2022)
Adam Bornstein
80-80
Deerfield, Ill. (2020)
Sawyer Kochan
77-77
Ortonville, Mich. (2022)
Shubham Nain
82-82
Westmont, Ill. (2021)
08:00 AM 6A
Arjun Vyas
79-79
Aurora, Ill. (2022)
Boyi (Barry) Zhang
76-76
Beijing, China (2024)
Drew Wallace
78-78
Crestwood, Ky. (2022)
Garrett Kuppler
75-75
Macomb, Mich. (2021)
08:00 AM 6B
Michael Rudnick
80-80
Glencoe, Ill. (2021)
Quinn Shanley
84-84
La Grange Park, Ill. (2021)
Jonathan Chu
82-82
Northbrook, Ill. (2021)
John Creamean
93-93
Winnetka, Ill. (2024)
08:00 AM 7
Mac Purcell
89-89
Winnetka, Ill. (2021)
Miles Miller
78-78
Dublin, Ohio (2019)
Jason Bannister
70-70
Laguna Niguel, Calif. (2021)
Alexander Creamean
83-83
Winnetka, Ill. (2023)
08:00 AM 8
Ian Zhu
87-87
Northville, Mich. (2020)
Clay Wells
88-88
Minonk, Ill. (2019)
Jaydan Morgan
80-80
Barberton, Ohio (2020)
Jadden Ousley
81-81
Monticello, Ind. (2020)
08:00 AM 9A
Miles Patterson
80-80
Wilmette, Ill. (2020)
Bryce Wheeler
80-80
Augusta, Mich. (2022)
Chisen Chen
75-75
(Taiwan) Wesley Chapel, Fla. (2021)
Andrew Spaulding*
73-73
Spring, Texas (2022)
08:00 AM 9B
Benjamin Wu
90-90
Troy, Mich. (2022)
Danny Keating
77-77
Libertyville, Ill. (2021)
Patrick Song
77-77
Yorba Linda, Calif. (2021)
Matthew Spaulding*
77-77
Spring, Texas (2022)
08:00 AM 10A
Jackie Feldman
74-74
Austin, Texas (2021)
Sophia Sulkar
78-78
Barrington Hills, Ill. (2022)
Rachel Hu
84-84
Northville, Mich. (2022)
Claire Ancevicius*
93-93
Homer Glen, Ill. (2021)
08:00 AM 10B
Joanna James
91-91
Orland Park, Ill. (2021)
Katie Kloska*
93-93
Granger, Ind. (2021)
Mara Janess
78-78
Barrington, Ill. (2022)
Allyson Duan
90-90
Buffalo Grove, Ill. (2025)
08:00 AM 11
Yufei Dai
76-76
Beijing, China (2024)
Kelly Dong
85-85
Buffalo Grove, Ill. (2021)
Sunbi Kwon
83-83
(South Korea) Orland Park, Ill. (2021)
Katherine Potter
97-97
South Lyon, Mich. (2021)
08:00 AM 12
Zoey Cho
79-79
Suwanee, Ga. (2025)
Lauren Kaltenmark
83-83
Zionsville, Ind. (2021)
Sophia Zhuang
79-79
Long Grove, Ill. (2021)
Phitchanaj Phongthammarug
80-80
Nonthaburi, Thailand (2023)
08:00 AM 13
Vincent Naccarato
82-82
Hinsdale, Ill. (2021)
Ethan Gao*
70-70
Alpharetta, Ga. (2023)
Trent Griessel
78-78
Redmond, Wash. (2021)
Jimmy Bunner
77-77
Ft. Wayne, Ind. (2021)
08:00 AM 14A
Michael Springer
76-76
La Grange, Ill. (2022)
Max Barr
81-81
Winnetka, Ill. (2021)
Jake Wiktor
81-81
River Forest, Ill. (2021)
Peyton Bonny
81-81
Prospect, Ky. (2022)
08:00 AM 14B
John Lishchynsky
88-88
Crystal Lake, Ill. (2020)
Spencer Kochan
78-78
Ortonville, Mich. (2019)
Jonathan Winters
77-77
Clarendon Hills, Ill. (2020)
Justin McCoy
84-84
Savoy, Ill. (2020)
08:00 AM 15
Troy Nason
81-81
Northbrook, Ill. (2023)
Dhruv Kumar
78-78
Novi, Mich. (2022)
Jake Putzel
87-87
Highland Park, Ill. (2021)
Parker Mullen
91-91
Naperville, Ill. (2020)
08:00 AM 16
Clark Davis
81-81
Elmhurst, Ill. (2020)
Jackson Schaeffer
85-85
La Grange, Ill. (2020)
Alec Patterson
77-77
South Bend, Ind. (2020)
Jack Mueller
90-90
Cincinnati, Ohio (2021)
08:00 AM 17A
Lyman Brackett
81-81
Goshen, Ky. (2020)
Broc Wilson
84-84
Grand Haven, Mich. (2020)
Matt Kelley
85-85
Tinley Park, Ill. (2021)
Connor Polomsky
82-82
Elmhurst, Ill. (2021)
08:00 AM 17B
Sam Booth
78-78
Carmel, Ind. (2021)
Eddie Zhang
76-76
Shanghai, China (2022)
Echo Wu
77-77
(Canada) Surrey, British Columbia (2020)
08:00 AM 18
Henry Wu
90-90
Troy, Mich. (2021)
Tualatai Chamberlain
89-89
Grand Haven, Mich. (2020)
Owen Kruschwitz
79-79
North Manchester, Ind. (2022)
Antonio Bodziony
76-76
Mentor, Ohio (2020)