Hunter Mahan Junior Championship presented by Baylor Scott & White Sports Performance Center at The Star
Main Qualifier Schedule Field Tee Times Leaderboard
Sunday, March 17
Sunday, March 17
Time Hole Players Time Hole Players
08:30 AM 1
Henry Frizzell
70-70
(United States) Frisco, TX (2020)
Brandon Massey
75-75
(United States) Fort Worth, TX (2020)
Ryan Ziegler
79-79
(United States) Granbury, TX (2019)
08:30 AM 10
Tyler Lee
76-76
(United States) Dallas, TX (2023)
Advait Chutke
72-72
(United States) Flower Mound, TX (2021)
Charlie Jackson
81-81
(United States) Norman, OK (2020)
08:40 AM 1
Luke Morgan
73-73
(United States) Guthrie, OK (2020)
Alejandro Gutierrez
74-74
(Mexico) Monterrey (2019)
T. Payne Johnson
37-37
(United States) Shreveport, LA (2020)
08:40 AM 10
Ethan Fang
73-73
(United States) Plano, TX (2023)
Ethan Ray
76-76
(United States) Collierville, TN (2020)
Jacob Borow
71-71
(United States) Lake Jackson, TX (2020)
08:50 AM 1
Crosby Guercio
81-81
(United States) Frisco, TX (2019)
Brandon Rogillio
74-74
(United States) Baton Rouge, LA (2020)
Jonathan Curran
74-74
(United States) Scottsdale, AZ (2019)
08:50 AM 10
Joshua Lim
75-75
(United States) San Antonio, TX (2019)
Kona Kashiwagi
77-77
(United States) San Antonio, TX (2020)
Will Livermore
75-75
(United States) Frisco, TX (2022)
09:00 AM 1
Brody Hanley
77-77
(United States) Lantana, TX (2020)
Rondarius Walters
73-73
(United States) Grand Prairie, TX (2019)
Julian Maxwell
76-76
(United States) Nashville, TN (2020)
09:00 AM 10
Jordan Wilson
82-82
(United States) Edmond, OK (2021)
Cameron Hubbard
80-80
(United States) Lufkin, TX (2021)
Jake Griffin
85-85
(United States) Kensington, MD (2021)
09:10 AM 1
Trinity King
74-74
(United States) Arlington, TX (2019)
Chelsea Romas
77-77
(United States) Coppell, TX (2021)
Meagan Winans
77-77
(United States) Richardson, TX (2021)
09:10 AM 10
Manhua Chen
68-68
(United States) Howey in the hills, FL (2019)
Delaney Martin
69-69
(United States) Boerne, TX (2020)
Bailey Shoemaker
71-71
(United States) West Edmeston, NY (2023)
09:20 AM 1
Rachel Kuehn
72-72
(United States) Asheville, NC (2019)
Yunxuan Zhang
71-71
(China) Shenzhen (2022)
YanJun(Victoria) Liu
72-72
(Canada) Vancouver, BC (2021)
09:20 AM 10
Leila Raines
71-71
(United States) Galena, OH (2020)
Leigh Chien
73-73
(United States) Irvine, CA (2024)
Anne Chen
76-76
(United States) Sugar Land, TX (2020)
09:30 AM 1
Hailey Jones
71-71
(United States) Dallas, TX (2019)
Elina Sinz
74-74
(United States) Katy, TX (2020)
Melena Barrientos
68-68
(United States) Plano, TX (2021)
09:30 AM 10
Eubin Shim
69-69
(United States) Waco, TX (2021)
Olivia Mitchell
77-77
(United States) Plano, TX (2020)
Ashley Liu
83-83
(United States) Plano, TX (2022)
09:40 AM 1
Avery Zweig
74-74
(United States) McKinney, TX (2025)
Bentley Cotton
70-70
(United States) Austin, TX (2020)
Christine Wang
70-70
(United States) Houston, TX (2020)
09:40 AM 10
Zoe Slaughter
73-73
(United States) Houston, TX (2020)
Rebecca Skoler
72-72
(United States) Needham, MA (2020)
Maddi Olson
75-75
(United States) Abilene, TX (2020)
09:50 AM 1
Calynne Rosholt
72-72
(United States) Cedar Park, TX (2021)
Grace Ni
72-72
(United States) Cypress, TX (2019)
Jennie Park
76-76
(United States) Carrollton, TX (2019)
09:50 AM 10
Emily Lauterbach
77-77
(United States) Hartland, WI (2019)
Jordan Dusckas
79-79
(United States) Highland Village, TX (2021)
Jordan Karrh
90-90
(United States) Frisco, TX (2020)
10:00 AM 1
Johnny Walker
74-74
(United States) Chandler, AZ (2021)
Mahanth Chirravuri
71-71
(United States) Chandler, AZ (2022)
Jayce Hargrove
71-71
(United States) Lubbock, TX (2020)
10:00 AM 10
Will Davis
75-75
(United States) Jacksonville, FL (2021)
Matthew Griggs
80-80
(United States) Carrollton, TX (2021)
Piercen Hunt
71-71
(United States) Hartland, WI (2020)
10:10 AM 1
Evan Chien
71-71
(United States) Irvine, CA (2021)
Nicolas Quintero
73-73
(Colombia) Cali (2019)
Andrew Goodman
69-69
(United States) Norman, OK (2021)
10:10 AM 10
Dallas Hankamer
70-70
(United States) Temple, TX (2021)
Sebastian Iqbal
75-75
(United States) San Jose, CA (2019)
Sudarshan Yellamaraju
73-73
(Canada) Mississauga, ON (2020)
10:20 AM 1
Cole Sherwood
73-73
(United States) Austin, TX (2020)
Jacob Sosa
69-69
(United States) Austin, TX (2022)
Dawson Ovard
73-73
(United States) Frisco, TX (2019)
10:20 AM 10
Jeevan Sihota
72-72
(Canada) Victoria, BC (2022)
Shoichiro Kato
72-72
(Japan) Kobe (2021)
Thomas Morrison
67-67
(United States) Pinehurst, NC (2023)
10:30 AM 1
Shane Ffrench
76-76
(United States) San Diego, CA (2020)
Yuki Moriyama
71-71
(United States) Las Vegas, NV (2020)
George Duangmanee
72-72
(United States) Fairfax, VA (2020)
10:30 AM 10
Minas Manias
76-76
(United States) Frisco, TX (2022)
Jackson Drake
71-71
(United States) Lubbock, TX (2020)
Gaven Lane
73-73
(United States) Argyle, TX (2023)