Qualifier for the D.A. Points Junior Championship sponsored by Pekin Insurance and UnityPoint Health
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 8
Girls -3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jacob Archvarin Cambridge, New Zealand 2020
2 Juney Bai New Lenox, Ill. 2022
3 Bennett Baker Belvidere, Ill. 2020
4 TJ Baker Rockford, Ill. 2020
5 Grant Beichley Prairie Village, Kan. 2021
6 Jack Bruening Caseyville, Ill. 2020
7 Charlie Burke Batavia, Ill. 2022
8 Caden Cannon O'Fallon, Ill. 2022
9 Phuphing Charana Chiangmai, Thailand 2020
10 Ryan Choe Columbia, Mo. 2020
11 Alexander Creamean Winnetka, Ill. 2023
12 Charlie Creamean Winnetka, Ill. 2021
13 Clark Davis Elmhurst, Ill. 2020
14 Cole Davis Marshalltown, Iowa 2020
15 Jackson Derks Oak Park, Ill. 2020
16 Jared Franc Fairview, Pa. 2020
17 Oakley Gee Carmi, Ill. 2022
18 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
19 Ryan Higgins Palatine, Ill. 2020
20 Braden Hoisington Dardenne Prairie, Mo. 2021
21 Chao Wei Hsu Hsinchu, Taiwan 2020
22 Te-Lun Hsu New Taipei City, Taiwan 2021
23 Yu Jui Huang Yilan, Taiwan 2020
24 Avery Irwin Belleville, Ill. 2021
25 Pongbhop Jamornsrianan Bangkok, Thailand 2020
26 Hunter Johnson Ankeny, Iowa 2021
27 Nathan Johnson Little Rock, Ark. 2020
28 Savyasaachi Kandula Chesterfield, Mo. 2025
29 Matt Kelley Tinley Park, Ill. 2021
30 Ben Klimenko Wheaton, Ill. 2021
31 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
32 Charlie Kulwin Chicago, Ill. 2022
33 Dalton Larson Underwood, Iowa 2020
34 Andrew Lim Naperville, Ill. 2023
35 Weize Liu Shenzhen, China 2024
36 Aryaman Mahant New Delhi, India 2020
37 Drew McMillin Clarendon Hills, Ill. 2021
38 Henry Mikula Saint Louis, Mo. 2021
39 Sean Minor Columbia, Mo. 2021
40 Brian Moran Wheaton, Ill. 2020
41 Sam Mortell Chicago, Ill. 2021
42 Zach Mulhearn Wheaton, Ill. 2021
43 Parker Mullen Naperville, Ill. 2020
44 Eli Myers Northbrook, Ill. 2023
45 Vincent Naccarato Hinsdale, Ill. 2021
46 Shubham Nain Westmont, Ill. 2021
47 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
48 Samuel Newton Washington, Ill. 2020
49 Kip Patterson Wynne, Ark. 2020
50 Brett Podobinski Dublin, Ohio 2022
51 Connor Polomsky Elmhurst, Ill. 2021
52 Maxwell Rockrohr Willow Springs, Ill. 2020
53 Jack Roemer Bettendorf, Iowa 2021
54 Michael Spitzer Hinsdale, Ill. 2022
55 Tommy Staruck Downers Grove, Ill. 2021
56 Zachary Sutter Elmhurst, Ill. 2021
57 Nitikit Techokijsawaroj Thanyaburi, Thailand 2022
58 Luke Tedford Lake Forest, Ill. 2021
59 Benjamin Vaassen Dubuque, Iowa 2021
60 Connor Vicary Morton, Ill. 2020
61 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
62 Mike Wales Peoria, Ill. 2020
63 Cooper Watt Rockford, Ill. 2023
64 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
65 Ryan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2022
66 Clay Wells Minonk, Ill. 2019
67 Brennan Welsh Olathe, Kan. 2021
68 Alex White Hillsboro, Ill. 2020
69 Jake Wiktor River Forest, Ill. 2021
70 John Wild Glen Ellyn, Ill. 2022
71 Seth Winchell Colona, Ill. 2020
72 Jonathan Winters Clarendon Hills, Ill. 2020
73 John Yavari Wayne, Ill. 2021
74 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alyvia Burr Bloomington, Ill. 2021
2 Kate Burr Bloomington, Ill. 2021
3 Apichaya Chirakunakorn Chonburi, Thailand 2021
4 Kelly Dong Buffalo Grove, Ill. 2021
5 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
6 Emma Kirvan (Canada) Naperville, Ill. 2021
7 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
8 Kait Natividad Yorkville, Ill. 2020
9 Nilubol Panno Phuket, Thailand 2020
10 Celia Schrecker Tucson, Ariz. 2022
11 Dani Grace Schrock Pontiac, Ill. 2022
12 Emily Skowronski Naperville, Ill. 2020
13 Isabella Spinazze Saint Charles, Ill. 2021
14 Jenna Teeter Carl Junction, Mo. 2020
15 Wa Yeung Cathy Tong (China) Costa Mesa, Calif. 2020
16 Ni (Angela) Wang Beijing, China 2023
17 Junhan (Emma) Yang Beijing, China 2024
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
TOURNAMENT PARTICIPANTS IN QUALIFIER FIELD
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Hsiao Che Yang Tainan City, Taiwan 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Chang Chicago, Ill. 2021
2 Mary Chen Auckland, New Zealand 2021
3 Brooke King Lenexa, Kan. 2021
4 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
5 Ashleigh Stoehr Houston, Texas 2020
6 Lauren Sung Palo Alto, Calif. 2022
7 Sydney Sung Palo Alto, Calif. 2022
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Colten Kahler Metamora, Ill. 2019
2 Jui-Tung Wu Kaohsiung, Taiwan 2021
3 Joshua LaBounty Elmhurst, Ill. 2020
4 Ryan Lee Overland Park, Kan. 2022
5 Brock Snyder Ames, Iowa 2023
6 Will Herman Prospect, Ky. 2020
7 Charles Nguyen Oviedo, Fla. 2021
8 Junfan Wang (China) Clermont, Fla. 2020
9 Ian Fritz Las Vegas, Nev. 2022
10 Dominic Wade Scottsdale, Ariz. 2020
11 Brett Reid Spicer, Minn. 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
2 Thitaporn Saithip (Thailand) Bradenton, Fla. 2022
3 Jessica Loera Tinley Park, Ill. 2020
4 Sufna Gill Northville, Mich. 2020
5 Maria Stephens Volo, Ill. 2021
6 Sidney Jockisch Peoria, Ill. 2019