Qualifier for the Enagic Junior Championship
Tournament Page Qualifier Qualifier Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 24 hours prior to the start of the qualifier. If Tee Times do not appear below please check back at a later date.
Friday, July 12
Friday, July 12
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1A
Ryan Pham
81-81
Huntington Beach, Calif. (2020)
Haram Shin
82-82
Los Angeles, Calif. (2020)
Kamren James
77-77
Arleta, Calif. (2019)
Edwin Lam
70-70
Huntington Beach, Calif. (2022)
08:00 AM 1B
Jack Sullivan
72-72
Santa Ana, Calif. (2019)
Tyler Hsieh
76-76
Chino Hills, Calif. (2021)
Tyler Nguyen
74-74
Walnut, Calif. (2020)
Blake McGovern
72-72
Newbury Park, Calif. (2020)
08:00 AM 2
Leo Lu
71-71
Chino Hills, Calif. (2020)
ZhenXian Zhang
75-75
Shenzhen, China (2024)
Brandon Chan
77-77
(Australia) Chicago, Ill. (2020)
Bryan Urip
76-76
Garden Grove, Calif. (2019)
08:00 AM 3A
Kai Tsuyuki
101-101
Ladera Ranch, Calif. (2021)
Schuyler Peterson
77-77
Huntington Beach, Calif. (2019)
Natron Frink
73-73
La Crescenta, Calif. (2020)
Sean Saw
72-72
Cerritos, Calif. (2021)
08:00 AM 3B
Joshua Kim
75-75
La Palma, Calif. (2020)
Wenyi Ding
71-71
Beijing, China (2023)
Henry Yang
71-71
Chino, Calif. (2023)
Trent Hirdler
80-80
Riverside, Calif. (2021)
08:00 AM 4
Joaquin Ethan Hernandez
72-72
Muntinlupa, Philippines (2023)
Tanner Beck
86-86
San Clemente, Calif. (2020)
Jay Martinez
82-82
Encino, Calif. (2021)
Joshua Kwon
79-79
Arcadia, Calif. (2020)
08:00 AM 5A
Mike Miller
87-87
Woodland Hills, Calif. (2022)
Brennan Karsh
86-86
Mission Viejo, Calif. (2020)
Jaden Hunter
75-75
Rancho Santa Fe, Calif. (2022)
Steven Chung
74-74
Fullerton, Calif. (2022)
08:00 AM 5B
Eric Kwak
78-78
Walnut Creek, Calif. (2019)
Zuxu Alex Wu
79-79
Xiamen, China (2024)
Zehao Huang
87-87
Shanghai, China (2023)
Pranav Kode
80-80
Hyderabad, India (2020)
08:00 AM 6
Francis Andre Lanuza
74-74
Muntinlupa, Philippines (2022)
Ethan Kim
71-71
La Canada Flintridge, Calif. (2020)
Yuxuan Wang
78-78
Shanghai, China (2023)
Qizhe Wang
91-91
Shanghai, China (2021)
08:00 AM 7A
Logan Kim
82-82
La Canada Flintridge, Calif. (2024)
Patrick Ordonez
78-78
Fullerton, Calif. (2020)
Andrew Yoon
73-73
Cypress, Calif. (2020)
Austin Tran
82-82
Fresno, Calif. (2020)
08:00 AM 7B
Adam Moss
77-77
San Diego, Calif. (2021)
Warren Lin
77-77
Arcadia, Calif. (2021)
Bryan Yu
78-78
Walnut, Calif. (2020)
Byung Kwon Son
72-72
(South Korea) Torrance, Calif. (2020)
08:00 AM 8
Lewis Chang
75-75
Glendale, Calif. (2021)
Akihito Nakasone
Okinawa, Japan (2023)
Ian Jin
76-76
South Pasadena, Calif. (2023)
Vinny Fanucchi
80-80
Carlsbad, Calif. (2021)
08:00 AM 9
Alex Meyer
77-77
San Juan Capistrano, Calif. (2021)
Yuki Bannai
72-72
Tokyo, Japan (2020)
Zhonghao Tian
71-71
(China) San Diego, Calif. (2021)
Anlin Liu
Shanghai, China (2021)
08:00 AM 10A
Emily Tao
79-79
Irvine, Calif. (2020)
Cristen Haddad
81-81
Rancho Palos Verdes, Calif. (2021)
Weisi Sun
(South Africa) Chino Hills, Calif. (2021)
Natrada Pongsasin
77-77
Anaheim, Calif. (2025)
08:00 AM 10B
Meg Momoca Yoshida
77-77
Rancho Palos Verdes, Calif. (2021)
Annabell Le
81-81
Mission Viejo, Calif. (2021)
Emma Kang
87-87
Torrance, Calif. (2023)
Marisa Damore
84-84
Westlake Village, Calif. (2020)
08:00 AM 11
Chelsey Gutierrez
81-81
Brea, Calif. (2020)
Cristen Faith Legaspi
81-81
Cypress, Calif. (2023)
Shuangshuang Fan
78-78
Chongqing, China (2023)
Alina Le
89-89
Mission Viejo, Calif. (2023)
08:00 AM 12
Cathilyn Lee
87-87
Houston, Texas (2022)
Sarah Yoo
74-74
Los Angeles, Calif. (2023)
Kristina Xu
81-81
Claremont, Calif. (2025)
Yu Sun Sharon Kim
87-87
(South Korea) Jurupa Valley, Calif. (2021)
08:00 AM 13
Meghan Paracuelles
82-82
Folsom, Calif. (2023)
Shana Yang
83-83
Laguna Niguel, Calif. (2020)
Aileen Du
80-80
Auckland, New Zealand (2023)
Hino Shimabukuro
68-68
Okinawa, Japan (2020)
08:00 AM 14A
Teal Matsueda
78-78
Honolulu, Hawaii (2023)
Yuka Nii
69-69
Osaka, Japan (2021)
Lan Zhi Wang
79-79
(Hong Kong) La Habra Heights, Calif. (2024)
Anna Poon
90-90
San Diego, Calif. (2021)
08:00 AM 14B
Elle Laur
78-78
Encino, Calif. (2020)
Kelly Liu
92-92
San Ramon, Calif. (2023)
Shani Waite
92-92
El. Segundo, Calif. (2020)
Gabriella Kano
79-79
Fullerton, Calif. (2022)
08:00 AM 15
Zhengfei Han
74-74
Shenzhen, China (2024)
Madhav Raja
82-82
Bakersfield, Calif. (2021)
Derek Shen
92-92
Shanghai, China (2022)
Ashton Lee
75-75
Valencia, Calif. (2020)
08:00 AM 16
Kun Yu Ren
77-77
(China) La Habra Heights, Calif. (2023)
Christopher Ehrenberger
79-79
West Covina, Calif. (2020)
Alex Liu
78-78
San Diego, Calif. (2020)
Samson Li
80-80
Diamond Bar, Calif. (2025)
08:00 AM 17A
Jace Kang
85-85
Coto de Caza, Calif. (2020)
Nic Jensen
79-79
Las Vegas, Nev. (2021)
Shion Suzuki
67-67
Tokyo, Japan (2020)
Joshua Tu
82-82
Santa Clara, Calif. (2020)
08:00 AM 17B
Dian Chao Wu
80-80
(China) La Habra Heights, Calif. (2023)
Caden Dekker
86-86
Coto de Caza, Calif. (2021)
Benjamin Valdez
72-72
Stevenson Ranch, Calif. (2021)
Isaac Liang
84-84
Chino, Calif. (2020)
08:00 AM 18
Matthew Lee
75-75
Danville, Calif. (2020)
Wanipun Messom-us
80-80
Chonburi, Thailand (2020)
Riki Ohara
75-75
Minatoku, Japan (2022)
Darren Ho
81-81
Spring Valley, Calif. (2023)
08:00 AM 18B
Justin Penor
Henderson, Nev. (2020)