Randy Wise Junior Open
Main Qualifier Schedule Field
Boys initial tournament field required a status of 10 Performance Stars or more to gain entry; 1 Boy with 9 Performance Stars gained entry via PBE Tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 8 Performance Stars or more to gain entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Patrick Adler Winnetka, Ill. 2021
2 Will Anderson Portage, Mich. 2020
3 Adam Bornstein Deerfield, Ill. 2020
4 Caleb Davern Grove City, Ohio 2019
5 Jack Deaner Carmichael, Calif. 2021
6 Patrick Deardorff Clarkston, Mich. 2019
7 Raymond Dennehy IV Princeton, Mass. 2021
8 Nathan Drogin Essex Fells, N.J. 2022
9 Tyler Eedy 24, Mich. 2020
10 Braden Falk Portage, Mich. 2021
11 Ty Gingerich Carmel, Ind. 2019
12 Grant Gobezie Chagrin Falls, Ohio 2021
13 Pierce Grieve Lake Forest, Ill. 2021
14 Vick Gu (Canada) Markham, Ontario 2020
15 Alexander Iniakov Prunedale, Calif. 2021
16 Kevin Jiang San Diego, Calif. 2021
17 Jack Kamsickas Northville, Mich. 2020
18 Garrett Kessler North Caldwell, N.J. 2021
19 Ali Khan Westerville, Ohio 2020
20 Andrew Kolar Grand Rapids, Mich. 2019
21 Noah Kolar Grand Rapids, Mich. 2019
22 Jason Kolbas Lincoln, Neb. 2021
23 Matthew Kress Saratoga, Calif. 2021
24 Aaron Kuznik Orono, Minn. 2020
25 Yeetang Kwok (Canada) Toronto, Ontario 2020
26 Daniel Li (Canada) Richmond Hill, Ontario 2020
27 Logan Lillehaug Frederic, Wis. 2020
28 Yuqi Liu Thornhill, Ontario 2021
29 Mitch Lowney Clarkston, Mich. 2019
30 Xuan Luo GD, China 2021
31 Alek Mauro (Canada) Windsor, Ontario 2020
32 PJ Maybank Cheboygan, Mich. 2023
33 August Meekhof Eastmanville, Mich. 2020
34 Griffin Mitchell New Albany, Ohio 2020
35 Pierce Morrissey Canadian Lakes, Mich. 2019
36 Zachary Pier Portland, Mich. 2020
37 Papon Sawatyanon Bangkok, Thailand 2021
38 Shawn Sehra (Canada) Windsor, Ontario 2020
39 Coalter Smith Grosse Pointe Farms, Mich. 2019
40 Thomas Stafford (Canada) Beaconsfield, Quebec 2021
41 Carson Stohler Fort Wayne, Ind. 2019
42 Justin Sui Lake Orion, Mich. 2020
43 Tommy Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2020
44 Bennett Swavely Hudson, Wis. 2021
45 Jack Vojtko Stow, Ohio 2024
46 Max Watson Ashland, Ohio 2019
47 Peter Weaver St. Louis, Mo. 2020
48 Conner Willett Wellesley, Mass. 2021
49 Hsiao Che Yang Tainan City, Taiwan 2021
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ashley Zi-Tong Au Westerville, Ohio 2019
2 Allyson Barth Flower Mound, Texas 2021
3 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
4 Vanessa Borovilos (Canada) Toronto, Ontario 2024
5 Kate Brody Grand Blanc, Mich. 2023
6 Emma Carpenter Dekalb, Ill. 2019
7 Ariel Chang Macomb Twp, Mich. 2021
8 Allison Cui Okemos, Mich. 2022
9 Kyleigh Dull Fremont, Ohio 2021
10 Anci Dy Traverse City, Mich. 2021
11 Lilia Henkel Grand Rapids, Mich. 2021
12 Paige Hoffman West Des Moines, Iowa 2021
13 Hailey Katona (Canada) Tilbury, Ontario 2020
14 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021
15 Caroline Kent Frisco, Texas 2021
16 Erin Kim (Canada) Toronto, Ontario 2020
17 Camille Kuznik Orono, Minn. 2021
18 Sunbi Kwon (South Korea) Orland Park, Ill. 2021
19 Jessica Lan Bloomfield Hills, Mich. 2020
20 Ying Xian "Handa" Liu (China) Bradenton, Fla. 2021
21 Olivia Loberg Bend, Ore. 2019
22 Jasmine Ly (Canada) Windsor, Ontario 2019
23 Rylea Marcum Georgetown, Ky. 2020
24 Catherine Reisinger Park Ridge, Ill. 2021
25 Brooke Rivers (Canada) Brampton, Ontario 2023
26 Hailey Schalk Erie, Colo. 2020
27 Britta Snyder Ames, Iowa 2020
28 Danielle Staskowski Clarkston, Mich. 2019
29 Olivia Stoll Haslett, Mich. 2021
30 Penelope Tir Winnetka, Ill. 2019
31 Kathryn VanArragon Blaine, Minn. 2023
32 Caroline Wales La Quinta, Calif. 2021
33 Emma Welch Lakeville, Minn. 2021