Qualifier - Harold Varner III Foundation Junior All-Star
Qualifier Tournament Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 7
Girls - 2

Click to view the AJGA Junior All-Star Series Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Qualifier Field
Qualifier Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kola Abudu Charlotte, N.C. 2024
2 Isaac Ahn Rochester, Minn. 2025
3 Nathan Bardwell Lewisville, Texas 2023
4 Aedan Barnes Charlotte, N.C. 2023
5 Jack Barnes Manakin Sabot, Va. 2023
6 Matteo Blanchfield Mooresville, N.C. 2023
7 Jamison Bryant Milton, Ga. 2024
8 Jace Butcher Wake Forest, N.C. 2023
9 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
10 McKean Collins Lexington, Ky. 2023
11 Brent Cudal Bolingbrook, Ill. 2023
12 JP English Ponte Vedra, Fla. 2023
13 Danny Erickson Ponte Vedra, Fla. 2023
14 Robert Gefaell Winston-Salem, N.C. 2023
15 Clark Xander Goboy Chesapeake, Va. 2024
16 Hudson Griffin Clinton, N.C. 2025
17 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
18 Will Guthrie Charlotte, N.C. 2025
19 Preston Hage Raleigh, N.C. 2026
20 Sam Hahn Richmond, Va. 2024
21 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
22 Zhengfei Han (China) Bradenton, Fla. 2024
23 Ashton Harper Roanoke, Va. 2023
24 Parks Helms Fayetteville, N.C. 2024
25 Preston Howe Winston Salem, N.C. 2025
26 Will Jordan Greensboro, N.C. 2024
27 Fisher Kennedy Winston Salem, N.C. 2023
28 Minh Le Frederick, Md. 2024
29 Jeffery Li Martinez, Ga. 2023
30 John Logan Wilmington, N.C. 2023
31 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
32 Trey Marrion Chesapeake, Va. 2024
33 Matthew McCarthy Cary, N.C. 2024
34 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
35 Uzair Mirza Roanoke, Va. 2024
36 Jaden Morrell Knoxville, Tenn. 2024
37 Charlie Mort Alliance, Ohio 2023
38 Rayan Nabilzadeh London, United Kingdom 2023
39 Chase Nevins Great Falls, Va. 2023
40 Peter Nusbaum Pittsboro, N.C. 2022
41 Hudson Pace Richmond, Va. 2023
42 Ethan Paschal Fayetteville, N.C. 2024
43 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
44 Hampton Roberts Cary, N.C. 2023
45 Max Rotermund Daniel Island, S.C. 2023
46 Jack Rowe Clarkesville, Ga. 2024
47 Jacob Ryan Akron, Ohio 2023
48 Eli Schmidly Charlotte, N.C. 2023
49 Teddy Seitz Washington, D.C. 2023
50 Rohan Singh Ponte Vedra, Fla. 2023
51 Benjamin Siriboury Clarksville, Md. 2024
52 Austin Spencer Statham, Ga. 2023
53 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
54 Smith Summerlin Raleigh, N.C. 2026
55 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2024
56 James-Paul Wagner Cary, N.C. 2025
57 Richard Yang Duluth, Ga. 2024
58 Christopher Yeilding Birmingham, Ala. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Grace Addison Abingdon, Va. 2023
2 Kate Barber Savannah, Ga. 2025
3 Addison Butler Bristow, Va. 2024
4 Amelia Cho Ashburn, Va. 2024
5 Alice Choi Suwanee, Ga. 2023
6 Emerson B. Dever Durham, N.C. 2025
7 Caroline Fixter Morristown, N.J. 2024
8 Sirina Ganne Holmdel, N.J. 2025
9 Haleigh McPeak Chesterfield, Va. 2023
10 Madison Myers Cary, N.C. 2025
11 Kinsley Smith Raleigh, N.C. 2024
12 Gracie Song Waxhaw, N.C. 2026
13 Siuue Wu (Hong Kong) Bradenton, Fla. 2024
14 Tsamue Wu (Hong Kong) Bradenton, Fla. 2024
15 Jasmine Yeung Waxhaw, N.C. 2025
16 XiMiao Zhai (China) Cambridge, Mass. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kola Abudu Charlotte, N.C. 2024
2 Isaac Ahn Rochester, Minn. 2025
3 Nathan Bardwell Lewisville, Texas 2023
4 Aedan Barnes Charlotte, N.C. 2023
5 Jack Barnes Manakin Sabot, Va. 2023
6 Matteo Blanchfield Mooresville, N.C. 2023
7 Jamison Bryant Milton, Ga. 2024
8 Jace Butcher Wake Forest, N.C. 2023
9 Trent Cade Ocean Isle Beach, N.C. 2023
10 McKean Collins Lexington, Ky. 2023
11 Brent Cudal Bolingbrook, Ill. 2023
12 JP English Ponte Vedra, Fla. 2023
13 Danny Erickson Ponte Vedra, Fla. 2023
14 Robert Gefaell Winston-Salem, N.C. 2023
15 Clark Xander Goboy Chesapeake, Va. 2024
16 Hudson Griffin Clinton, N.C. 2025
17 Luke Guthrie Charlotte, N.C. 2023
18 Will Guthrie Charlotte, N.C. 2025
19 Preston Hage Raleigh, N.C. 2026
20 Sam Hahn Richmond, Va. 2024
21 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
22 Zhengfei Han (China) Bradenton, Fla. 2024
23 Ashton Harper Roanoke, Va. 2023
24 Parks Helms Fayetteville, N.C. 2024
25 Preston Howe Winston Salem, N.C. 2025
26 Will Jordan Greensboro, N.C. 2024
27 Fisher Kennedy Winston Salem, N.C. 2023
28 Minh Le Frederick, Md. 2024
29 Jeffery Li Martinez, Ga. 2023
30 John Logan Wilmington, N.C. 2023
31 Craig Long II Alpharetta, Ga. 2023
32 Trey Marrion Chesapeake, Va. 2024
33 Matthew McCarthy Cary, N.C. 2024
34 Andrew Messalle Savannah, Ga. 2024
35 Uzair Mirza Roanoke, Va. 2024
36 Jaden Morrell Knoxville, Tenn. 2024
37 Charlie Mort Alliance, Ohio 2023
38 Rayan Nabilzadeh London, United Kingdom 2023
39 Chase Nevins Great Falls, Va. 2023
40 Peter Nusbaum Pittsboro, N.C. 2022
41 Hudson Pace Richmond, Va. 2023
42 Ethan Paschal Fayetteville, N.C. 2024
43 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
44 Hampton Roberts Cary, N.C. 2023
45 Max Rotermund Daniel Island, S.C. 2023
46 Jack Rowe Clarkesville, Ga. 2024
47 Jacob Ryan Akron, Ohio 2023
48 Eli Schmidly Charlotte, N.C. 2023
49 Teddy Seitz Washington, D.C. 2023
50 Rohan Singh Ponte Vedra, Fla. 2023
51 Benjamin Siriboury Clarksville, Md. 2024
52 Austin Spencer Statham, Ga. 2023
53 Rowan Sullivan Charleston, S.C. 2023
54 Smith Summerlin Raleigh, N.C. 2026
55 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2024
56 James-Paul Wagner Cary, N.C. 2025
57 Richard Yang Duluth, Ga. 2024
58 Christopher Yeilding Birmingham, Ala. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Grace Addison Abingdon, Va. 2023
2 Kate Barber Savannah, Ga. 2025
3 Addison Butler Bristow, Va. 2024
4 Amelia Cho Ashburn, Va. 2024
5 Alice Choi Suwanee, Ga. 2023
6 Emerson B. Dever Durham, N.C. 2025
7 Caroline Fixter Morristown, N.J. 2024
8 Sirina Ganne Holmdel, N.J. 2025
9 Haleigh McPeak Chesterfield, Va. 2023
10 Madison Myers Cary, N.C. 2025
11 Kinsley Smith Raleigh, N.C. 2024
12 Gracie Song Waxhaw, N.C. 2026
13 Siuue Wu (Hong Kong) Bradenton, Fla. 2024
14 Tsamue Wu (Hong Kong) Bradenton, Fla. 2024
15 Jasmine Yeung Waxhaw, N.C. 2025
16 XiMiao Zhai (China) Cambridge, Mass. 2023
Qualifier Alternates
Qualifier Alternates
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
2 Jackson McLaughlin Little Rock, Ark. 2024
3 Nick Joyce Quakertown, Pa. 2024
4 JP Odland Tiburon, Calif. 2023
5 Mason Tucker York, Pa. 2025
6 Lane Krosse York, Pa. 2024
7 Reed Krosse York, Pa. 2025
8 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
9 Bryce Kelley Chillicothe, Ohio 2025
10 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
11 Jack Stamato Severna Park, Md. 2024
12 Eric Yun Menlo Park, Calif. 2024
13 Henry Stone Kennett Square, Pa. 2023
14 Aaron Browning Waxhaw, N.C. 2023
15 Peter Barros Bethesda, Md. 2023
16 John Hiller New York, N.Y. 2024
17 Max Hu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2022
18 Alexander Maloy Potomac, Md. 2023
19 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
20 Sam O'Hara Rye, N.Y. 2023
21 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
22 Bradley Parker (Canada) Isle of Palms, S.C. 2022
23 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
24 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
25 Nolan Haynes Barberton, Ohio 2023
26 Guoao (Leo) Xu (China) Windermere, Fla. 2022
27 Michael Springer La Grange, Ill. 2022
28 Max Jelinek (Czech Republic) Boynton Beach, Fla. 2024
29 Billy Abdow Duluth, Ga. 2024
30 Isaiah Marseille Linden, N.J. 2023
31 Zachary Ong (Singapore) Scarsdale, N.Y. 2022
32 Quinlan Polin (United Kingdom) Cary, N.C. 2023
33 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
2 Jordyn Arts Trophy Club, Texas 2024
3 Sawyer Brockstedt Rehoboth Beach, Del. 2025
4 Amanda Phillips New York, N.Y. 2024
5 Hailey Han Duluth, Ga. 2025
6 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
7 Helen Yeung Clarksville, Md. 2024
8 Kiera Bartholomew Wake Forest , N.C. 2023
9 Alexsandra Lapple Pinehurst, N.C. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
2 Jackson McLaughlin Little Rock, Ark. 2024
3 Nick Joyce Quakertown, Pa. 2024
4 JP Odland Tiburon, Calif. 2023
5 Mason Tucker York, Pa. 2025
6 Lane Krosse York, Pa. 2024
7 Reed Krosse York, Pa. 2025
8 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
9 Bryce Kelley Chillicothe, Ohio 2025
10 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
11 Jack Stamato Severna Park, Md. 2024
12 Eric Yun Menlo Park, Calif. 2024
13 Henry Stone Kennett Square, Pa. 2023
14 Aaron Browning Waxhaw, N.C. 2023
15 Peter Barros Bethesda, Md. 2023
16 John Hiller New York, N.Y. 2024
17 Max Hu (Canada) Richmond Hill, Ontario 2022
18 Alexander Maloy Potomac, Md. 2023
19 Ethan Smith Marietta, Ga. 2024
20 Sam O'Hara Rye, N.Y. 2023
21 Taylor Kuehn Asheville, N.C. 2023
22 Bradley Parker (Canada) Isle of Palms, S.C. 2022
23 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
24 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
25 Nolan Haynes Barberton, Ohio 2023
26 Guoao (Leo) Xu (China) Windermere, Fla. 2022
27 Michael Springer La Grange, Ill. 2022
28 Max Jelinek (Czech Republic) Boynton Beach, Fla. 2024
29 Billy Abdow Duluth, Ga. 2024
30 Isaiah Marseille Linden, N.J. 2023
31 Zachary Ong (Singapore) Scarsdale, N.Y. 2022
32 Quinlan Polin (United Kingdom) Cary, N.C. 2023
33 Thomas Finn Locust Valley, N.Y. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ava Zeng Orlando, Fla. 2023
2 Jordyn Arts Trophy Club, Texas 2024
3 Sawyer Brockstedt Rehoboth Beach, Del. 2025
4 Amanda Phillips New York, N.Y. 2024
5 Hailey Han Duluth, Ga. 2025
6 Sammie Dolce Florham Park, N.J. 2023
7 Helen Yeung Clarksville, Md. 2024
8 Kiera Bartholomew Wake Forest , N.C. 2023
9 Alexsandra Lapple Pinehurst, N.C. 2023
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Qualifier Alternates from the Tournament Field
Print

Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Connor Cassano Shreveport, La. 2024
2 Ben Paylor The Woodlands, Texas 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
2 Sarah Lydic Ocean View, Del. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Connor Cassano Shreveport, La. 2024
2 Ben Paylor The Woodlands, Texas 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
2 Sarah Lydic Ocean View, Del. 2024