Qualifier - UHY Detroit Junior at Forest Lake
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Christian Allen Estero, Fla. 2023
2 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
3 Ronnie Aniel Shelby Township, Mich. 2021
4 Andrew Armock Grand Rapids, Mich. 2021
5 Matt Baer Bloomfield Hills, Mich. 2022
6 Shayne Beaufait Wolverine Lake, Mich. 2021
7 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
8 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Liam Casey Northville, Mich. 2022
11 Ryan Chafty Kalamazoo, Mich. 2021
12 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
13 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
14 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2022
15 Steven Cullen Montague, Mich. 2021
16 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
17 Alex Emerine Ada, Mich. 2021
18 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
19 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
20 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
21 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
22 Murphy Kehoe Traverse City, Mich. 2021
23 Thomas Keyte Portage, Mich. 2021
24 Brendan Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
25 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
26 Brady Krohn Bad Axe, Mich. 2021
27 Marcus Lee Troy, Mich. 2023
28 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
29 Sam Lewinski Novi, Mich. 2021
30 Christian Long Sandusky, Mich. 2022
31 Angelo Luciani East Grand Rapids, Mich. 2023
32 Brian Marx Bloomfield Twp, Mich. 2020
33 Max Miller Bruce, Mich. 2021
34 Thomas O'Neill Oradell, N.J. 2022
35 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
36 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
37 Griffin Price Novi, Mich. 2022
38 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
39 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
40 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
41 Cole Smaka Clarkston, Mich. 2020
42 Mason Sokolowski Plymouth, Mich. 2023
43 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
44 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
45 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
46 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
47 Grant Tucker Flushing, Mich. 2020
48 Landon Wanless Caledonia, Mich. 2022
49 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
50 Henry Wu Troy, Mich. 2021
51 Larrance Xing (Canada) Windsor, Ontario 2023
52 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
53 Jason Zobl New Hudson, Mich. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
2 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
3 Jolie Brochu Goodrich, Mich. 2021
4 Jackie Feldman Austin, Texas 2021
5 Lauren Garcia Gilbert, Ariz. 2021
6 Sara Haupt Northville, Mich. 2021
7 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
8 Nateda Her Lansing, Mich. 2021
9 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
10 Maya Jain Frisco, Texas 2021
11 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
12 Joanne Lee Henderson, Nev. 2023
13 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
14 Adie Maki Canton, Mich. 2022
15 Andie Martin New Boston, Mich. 2021
16 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
17 Mia Melendez Ann Arbor, Mich. 2025
18 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
19 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
20 Olivia Stoll Haslett, Mich. 2021
21 Megha Vallabhaneni Northville, Mich. 2022
22 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Christian Allen Estero, Fla. 2023
2 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
3 Ronnie Aniel Shelby Township, Mich. 2021
4 Andrew Armock Grand Rapids, Mich. 2021
5 Matt Baer Bloomfield Hills, Mich. 2022
6 Shayne Beaufait Wolverine Lake, Mich. 2021
7 Zach Boorom Hilton Head Island, S.C. 2022
8 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
9 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
10 Liam Casey Northville, Mich. 2022
11 Ryan Chafty Kalamazoo, Mich. 2021
12 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
13 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
14 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2022
15 Steven Cullen Montague, Mich. 2021
16 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
17 Alex Emerine Ada, Mich. 2021
18 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
19 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
20 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
21 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
22 Murphy Kehoe Traverse City, Mich. 2021
23 Thomas Keyte Portage, Mich. 2021
24 Brendan Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
25 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
26 Brady Krohn Bad Axe, Mich. 2021
27 Marcus Lee Troy, Mich. 2023
28 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
29 Sam Lewinski Novi, Mich. 2021
30 Christian Long Sandusky, Mich. 2022
31 Angelo Luciani East Grand Rapids, Mich. 2023
32 Brian Marx Bloomfield Twp, Mich. 2020
33 Max Miller Bruce, Mich. 2021
34 Thomas O'Neill Oradell, N.J. 2022
35 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
36 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
37 Griffin Price Novi, Mich. 2022
38 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
39 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
40 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
41 Cole Smaka Clarkston, Mich. 2020
42 Mason Sokolowski Plymouth, Mich. 2023
43 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
44 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
45 Adam Thanaporn Ann Arbor, Mich. 2025
46 Brian Tillman Chelsea, Mich. 2025
47 Grant Tucker Flushing, Mich. 2020
48 Landon Wanless Caledonia, Mich. 2022
49 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
50 Henry Wu Troy, Mich. 2021
51 Larrance Xing (Canada) Windsor, Ontario 2023
52 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
53 Jason Zobl New Hudson, Mich. 2020
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
2 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
3 Jolie Brochu Goodrich, Mich. 2021
4 Jackie Feldman Austin, Texas 2021
5 Lauren Garcia Gilbert, Ariz. 2021
6 Sara Haupt Northville, Mich. 2021
7 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
8 Nateda Her Lansing, Mich. 2021
9 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
10 Maya Jain Frisco, Texas 2021
11 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
12 Joanne Lee Henderson, Nev. 2023
13 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
14 Adie Maki Canton, Mich. 2022
15 Andie Martin New Boston, Mich. 2021
16 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
17 Mia Melendez Ann Arbor, Mich. 2025
18 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
19 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
20 Olivia Stoll Haslett, Mich. 2021
21 Megha Vallabhaneni Northville, Mich. 2022
22 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
Alternates
Alternates
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
2 Braydon Bays Saginaw, Mich. 2020
3 Remy Stalcup Lake Orion, Mich. 2023
4 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
5 Nicholas Prieto Miami, Fla. 2023
6 Davis Johnson Winnetka, Ill. 2020
7 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
8 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
9 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
10 Daniel Gladki Saginaw, Mich. 2022
11 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
12 Matthew Sokorai Ada, Mich. 2024
13 Tom Buchert Cincinnati, Ohio 2022
14 Gage Johnson Winnetka, Ill. 2022
15 Sam Maylee Glenview, Ill. 2020
16 Michael Spitzer Hinsdale, Ill. 2022
17 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
18 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
19 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
20 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
21 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2022
22 Chance Rinkol Leawood, Kan. 2024
23 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
24 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
25 Juney Bai Mokena, Ill. 2022
26 Michael Wu Gainesville, Fla. 2021
27 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
28 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
29 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
30 Bryant Hernandez Downey, Calif. 2024
31 Andrew Petruzzelli Dallas, Texas 2023
32 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
33 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
34 William Ma San Diego, Calif. 2024
35 Eli Myers Northbrook, Ill. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lily Celentano Weston, Fla. 2022
2 Emily Luo Danville, Calif. 2024
3 Hanana Kawada (Japan) Bradenton, Fla. 2022
4 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
5 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
2 Braydon Bays Saginaw, Mich. 2020
3 Remy Stalcup Lake Orion, Mich. 2023
4 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
5 Nicholas Prieto Miami, Fla. 2023
6 Davis Johnson Winnetka, Ill. 2020
7 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
8 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
9 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
10 Daniel Gladki Saginaw, Mich. 2022
11 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
12 Matthew Sokorai Ada, Mich. 2024
13 Tom Buchert Cincinnati, Ohio 2022
14 Gage Johnson Winnetka, Ill. 2022
15 Sam Maylee Glenview, Ill. 2020
16 Michael Spitzer Hinsdale, Ill. 2022
17 Danny Greenhill Elmore, Ohio 2021
18 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
19 Ieuan Jones (United Kingdom) Ann Arbor, Mich. 2024
20 Robert Burns Grand Blanc, Mich. 2023
21 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2022
22 Chance Rinkol Leawood, Kan. 2024
23 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
24 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
25 Juney Bai Mokena, Ill. 2022
26 Michael Wu Gainesville, Fla. 2021
27 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
28 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
29 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
30 Bryant Hernandez Downey, Calif. 2024
31 Andrew Petruzzelli Dallas, Texas 2023
32 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
33 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
34 William Ma San Diego, Calif. 2024
35 Eli Myers Northbrook, Ill. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lily Celentano Weston, Fla. 2022
2 Emily Luo Danville, Calif. 2024
3 Hanana Kawada (Japan) Bradenton, Fla. 2022
4 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
5 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print

Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print