UHY Detroit Junior at Forest Lake
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Boys initial tournament field: required a status of 11 Performance Stars or more to gain entry; 1 Boy with 10 Performance Stars gained entry via PBE Tiebreaker.

Girls initial tournament field: required a status of 13 Performance Stars or more to gain entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Vimal Alokam Ypsilanti, Mich. 2021
2 Max Barr Winnetka, Ill. 2021
3 Andres Barraza (Mexico) Parkland, Fla. 2022
4 Adam Bornstein Deerfield, Ill. 2020
5 Awesome Burnett Flower Mound, Texas 2024
6 Eric Cherubini Centerville, Ohio 2021
7 Mason Cooper Lapeer, Mich. 2021
8 Jack Dozer Phoenix, Ariz. 2022
9 Tyler Eedy West Branch, Mich. 2020
10 Brayden Elzinga Byron Center, Mich. 2022
11 Brockton English Shelby Township, Mich. 2021
12 Braden Falk Portage, Mich. 2021
13 Ian Fritz Las Vegas, Nev. 2022
14 Ethan Gao Alpharetta, Ga. 2023
15 Tommy Gebeck Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
16 Tyler Gillespie Grand Rapids, Mich. 2021
17 Aidan Gutierrez Valparaiso, Ind. 2024
18 Scott Hanna Bloomfield Hills, Mich. 2021
19 John Heckel San Jose, Calif. 2021
20 Shane Herlihy Edmond, Okla. 2021
21 Bryant Hernandez Downey, Calif. 2024
22 Carter Housler Lansing, Mich. 2022
23 XiuZhi (Bruce) Huang (China) Windermere, Fla. 2021
24 Jack Kamsickas Northville, Mich. 2020
25 Tyler Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
26 Jay Leng Jr La Jolla, Calif. 2024
27 William Ma San Diego, Calif. 2024
28 Brian Marx Bloomfield Twp, Mich. 2020
29 August Meekhof Eastmanville, Mich. 2020
30 Max Miller Bruce, Mich. 2021
31 Will Morlan Alpharetta, Ga. 2021
32 Eli Myers Northbrook, Ill. 2023
33 Colin O'Rourke Troy, Mich. 2021
34 Darren Pang San Ramon, Calif. 2021
35 Alex Papayoanou The Woodlands, Texas 2023
36 Diego Passos (Brazil) Orlando, Fla. 2023
37 Andrew Petruzzelli Dallas, Texas 2023
38 Lorenzo Pinili Rochester Hills, Mich. 2023
39 Marcus Smith Rockford, Ill. 2020
40 Justin Sui Lake Orion, Mich. 2020
41 Jacob Tarkany Scottsdale, Ariz. 2021
42 Grant Tucker Flushing, Mich. 2020
43 Drew Van Dyke Charlotte, N.C. 2022
44 Michael Wu Gainesville, Fla. 2021
45 Sam Yono II West Bloomfield, Mich. 2021
46 Jason Zehala Galena, Ohio 2021
47 Yuqi Zhou (China) Orlando, Fla. 2020
48 Neil Zhu Novi, Mich. 2022
49 Reggie Zhu (China) Winter Garden, Fla. 2023
50 Daniel Zou The Woodlands, Texas 2024
51 Jack Zubkus Ada, Mich. 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Audrey Becker Grosse Pointe Farms, Mich. 2021
2 Bridget Boczar Canton, Mich. 2022
3 Jolie Brochu Goodrich, Mich. 2021
4 Kate Brody Grand Blanc, Mich. 2023
5 Emily Chang Chicago, Ill. 2021
6 Tillie Claggett (Canada) The Woodlands, Texas 2022
7 Allison Cui Okemos, Mich. 2022
8 Morgan Ellison Peachtree City, Ga. 2021
9 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
10 Lilia Henkel Grand Rapids, Mich. 2021
11 Hanana Kawada (Japan) Bradenton, Fla. 2022
12 Shannon Kennedy Beverly Hills, Mich. 2021
13 Camille Kuznik Orono, Minn. 2021
14 Jaclyn LaHa Pleasanton, Calif. 2023
15 Alexsandra Lapple Pinehurst, N.C. 2023
16 Joanne Lee Henderson, Calif. 2023
17 Faith Low Foster City, Calif. 2022
18 Emily Luo Danville, Calif. 2024
19 Sophie Stevens Highland, Mich. 2023
20 Chloe Tarkany Scottsdale, Ariz. 2022
21 Audrey Tir Winnetka, Ill. 2021
22 Kathryn VanArragon Blaine, Minn. 2023
23 Esha Varchasvi West Bloomfield, Mich. 2022
24 Anna Watson Ashland, Ohio 2020
25 Yue Xu Green Township, N.J. 2021
26 Ashley Yen Houston, Texas 2022
27 Caiyi (Flora) Zhang (China) Bradenton, Fla. 2023
Alternate List
Alternate List
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan O'Rourke West Bloomfield, Mich. 2023
2 Michael Rudnick Glencoe, Ill. 2021
3 Nicholas Prieto Miami, Fla. 2023
4 Callen Hoskins Warsaw, Ind. 2022
5 Samuel Dykema West Chicago, Ill. 2023
6 Alejandro Murakami (Mexico) Cincinnati, Ohio 2021
7 Carter Cojei South Lyon, Mich. 2020
8 Bryce Brief Hartland, Mich. 2020
9 Danny Renner Victoria, Minn. 2022
10 Charlie Larkins Winnetka, Ill. 2022
11 Chance Rinkol Leawood, Kan. 2024
12 Adam Burghardt New Baltimore, Mich. 2021
13 Jordan Garypie Chelsea, Mich. 2021
14 Garrett Kuppler Macomb, Mich. 2021
15 Peter Clark McKinney, Texas 2021
16 Owen Kruschwitz North Manches, Ind. 2022
17 Chip Deegan Newport Beach, Calif. 2022
18 Dillon Burr Marion, Iowa 2021
19 Jeremy Tandoy Broken Arrow, Okla. 2021
20 William Hulsey Deerfield, Ill. 2022
21 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
22 Dori Lee Buffalo Grove, Ill. 2022
23 Benjamin Basta Hudson, Ohio 2021
24 Joey Per South Lyon, Mich. 2021
25 Thomas Keyte Portage, Mich. 2021
26 Benjamin Wu Troy, Mich. 2022
27 Tyler Omness Wayland, Mich. 2021
28 Aidan Emmerich Swampscott, Mass. 2022
29 Arjun Vyas Aurora, Ill. 2022
30 Brendan Klimas Farmington Hills, Mich. 2021
31 Matthew Zerfass Macungie, Pa. 2022
32 Maxwell Brown Bloomfield, Mich. 2021
33 Landon Wanless Caledonia, Mich. 2022
34 Devan Chahal Parkland, Fla. 2022
35 Bryce Wheeler Augusta, Mich. 2022
36 Quinn Shanley La Grange Park, Ill. 2021
37 Liam Casey Northville, Mich. 2022
38 Conan Pan Vernon Hills, Ill. 2021
39 Evan Brzyski Jackson, Mich. 2021
40 Alex Emerine Ada, Mich. 2021
41 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2022
42 Sam Brita Fort Wayne, Ind. 2021
43 Christian Long Sandusky, Mich. 2022
44 Shayne Beaufait Wolverine Lake, Mich. 2021
45 Joseph Murdock Ada, Mich. 2022
46 Trent Griessel The Colony, Texas 2021
47 Jake Lowis Westerville, Ohio 2021
48 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
49 Tallent Brown Nashville, Tenn. 2022
50 Peter Stassinopoulos Novi, Mich. 2022
51 Murphy Kehoe Traverse City, Mich. 2021
52 Ethan Chernow Bloomfield Hills, Mich. 2022
53 Colt Ingram Aiken, S.C. 2021
54 Henry Wu Troy, Mich. 2021
55 Tejas Reddy Alpharetta, Ga. 2022
56 Sam Maylee Glenview, Ill. 2020
57 Daniel Gladki Saginaw, Mich. 2022
58 Jack Kray Sioux Falls, S.D. 2021
59 Alex Oda Clarkston, Mich. 2021
60 Tom Buchert Cincinnati, Ohio 2022
61 Steven Cullen Montague, Mich. 2021
62 John Yavari Wayne, Ill. 2021
63 Mitch Benson St. Charles, Mich. 2021
64 Alex Vekich Scottsdale, Ariz. 2021
65 Jack Kolka Dexter, Mich. 2021
66 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
67 Joe Renfer Northville, Mich. 2021
68 Landon Leatherman Middletown, Md. 2021
69 Matt Baer Bloomfield Hills, Mich. 2022
70 Ronnie Aniel Shelby Township, Mich. 2021
71 Trevor Karber Phoenix, Ariz. 2023
72 Chase Maier Oxford, Mich. 2022
73 Kyle Gruley Bloomfield Hills, Mich. 2022
74 Jeffrey Andrus Clawson, Mich. 2022
75 Brian Izzo Naperville, Ill. 2022
76 Braydon Bays Saginaw, Mich. 2020
77 Noah Sidell Kalamazoo, Mich. 2022
78 Drew Miller East Lansing, Mich. 2024
79 Alex Felicione Northfield, Ill. 2022
80 Sachin Singh Shaker Heights, Ohio 2023
81 Mason Deal Perrysburg, Ohio 2022
82 Jason Zobl New Hudson, Mich. 2020
83 Aidan Lancaster Ada, Mich. 2020
84 Juney Bai Mokena, Ill. 2022
85 Ryan Banas Winnetka, Ill. 2023
86 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
87 Matthew Sokorai Ada, Mich. 2024
88 Larrance Xing (Canada) Windsor, Ontario 2023
89 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
90 Thomas Ciconte Grosse Pointe, Mich. 2024
91 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Anya Mathur Scottsdale, Ariz. 2025
2 Mia Scarpati Norwalk, Conn. 2021
3 Brooke Dishman Flower Mound, Texas 2021
4 Rachel Hu Northville, Mich. 2022
5 Avery Thompson Houston, Texas 2022
6 Megha Vallabhaneni Northville, Mich. 2022
7 Amanda Ruminski Mansfield, Ohio 2021
8 Katherine Potter South Lyon, Mich. 2021
9 Amaya Melendez Ann Arbor, Mich. 2021
10 Nateda Her Lansing, Mich. 2021
11 Laura Liu Rochester Hills, Mich. 2024
12 Grace Boczar Canton, Mich. 2022
13 Olivia Stoll Haslett, Mich. 2021
14 Ally Chan Excelsior, Minn. 2021
15 Kit Schaefer Mattawan, Mich. 2022
16 Maya Jain Frisco, Texas 2021
17 Sara Haupt Northville, Mich. 2021
18 Claire Ancevicius Homer Glen, Ill. 2021
19 Grace Wang Rochester Hills, Mich. 2023
20 Haesol Park Northville, Mich. 2022
21 Taylor Kondel Grand Blanc, Mich. 2022
22 Riley Hayden Troy, Mich. 2023
23 Mia Melendez Ann Arbor, Mich. 2025