Qualifier - AJGA Junior at Stoneybrook
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
AJGA Member - Qualifier Application Window
(6/18 at 3pm ET, 6/21 at 12pm ET)
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Print
Boys
64 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
2 Tomas Amaya Queretaro, , Mexico 2022
3 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
4 Gianluca Arcaro Orlando, Fla. 2025
5 Nicolas Bencomo (Venezuela) Sarasota, Fla. 2025
6 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
7 Jack Burbee Lakewood Ranch, Fla. 2022
8 Peter Cao (China) Davenport, Fla. 2022
9 Rodrigo Carranza (Peru) La Libertad, , Peru 2023
10 Will Casey Edmond, Okla. 2023
11 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
12 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
13 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
14 Sam Davey Fort Lauderdale, Fla. 2023
15 Sumaer Dhalla Windermere, Fla. 2022
16 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
17 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
18 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
19 Nicholas Farraye Saint Augustine, Fla. 2022
20 Rafael Frias IV Parkland, Fla. 2023
21 Jaeger Frost (South Africa) Boca Raton, Fla. 2022
22 Jordan Frost (South Africa) boca raton, Fla. 2022
23 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
24 Raffaello Galiano Margate, Fla. 2026
25 Michael Garland Brooksville, Fla. 2023
26 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
27 Carter Goerke Clearwater, Fla. 2021
28 George Goff Hinsdale, Ill. 2023
29 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
30 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
31 Gota Hoshino (Japan) Howey-In-The-Hills, Fla. 2022
32 Willem Jaron Naples, Fla. 2022
33 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
34 Mitchell Kalka Frisco, Texas 2022
35 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
36 Kevin Kelly Cape Coral, Fla. 2023
37 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
38 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
39 Ryan Kriz Bonita Springs, Fla. 2023
40 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
41 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
42 Jiongchen Li (China) Qingdao, , China 2023
43 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
46 Ryan Lopez Pembroke Pines, Fla. 2024
47 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
48 James Oh Glen Allen, Va. 2024
49 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
50 Emil Riegger (Germany) Hinsdale, Ill. 2023
51 Piero Rojas (Peru) Trujillo, , Peru 2023
52 Gunnar Schuster Osage Beach, Mo. 2023
53 Cristobal Sepulveda (Chile) Santiago, , Chile 2022
54 Taneesh Sirivolu Orlando, Fla. 2024
55 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
56 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
57 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
58 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
59 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
60 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
61 Scott Taylor Tampa, Fla. 2023
62 Yuo Torii (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
63 Lukas Wahlstrom Lakewood Ranch, Fla. 2024
64 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
Girls
24 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nathalie Benrey Atherton, Calif. 2022
2 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
3 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
4 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
5 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
6 Sophia Dyer St. Petersburg, Fla. 2026
7 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
8 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
9 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
10 Eliza Kodak Naples, Fla. 2023
11 Sophia Louis Boca Raton, Fla. 2022
12 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
13 Alyssa Mixon Land O'Lakes, Fla. 2024
14 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
15 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
16 Talia Rodino Fort Myers, Fla. 2022
17 Kelly Shanahan Coral Springs, Fla. 2022
18 Samantha Stites Tampa, Fla. 2022
19 Sara Vitasek Naples, Fla. 2025
20 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
21 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
22 Sydney Young Naples, Fla. 2025
23 XiMiao Zhai (China) Winter Garden, Fla. 2023
24 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024

Boys
64 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
2 Tomas Amaya Queretaro, , Mexico 2022
3 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
4 Gianluca Arcaro Orlando, Fla. 2025
5 Nicolas Bencomo (Venezuela) Sarasota, Fla. 2025
6 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
7 Jack Burbee Lakewood Ranch, Fla. 2022
8 Peter Cao (China) Davenport, Fla. 2022
9 Rodrigo Carranza (Peru) La Libertad, , Peru 2023
10 Will Casey Edmond, Okla. 2023
11 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
12 Will Cooper Lakeland, Fla. 2023
13 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
14 Sam Davey Fort Lauderdale, Fla. 2023
15 Sumaer Dhalla Windermere, Fla. 2022
16 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
17 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
18 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
19 Nicholas Farraye Saint Augustine, Fla. 2022
20 Rafael Frias IV Parkland, Fla. 2023
21 Jaeger Frost (South Africa) Boca Raton, Fla. 2022
22 Jordan Frost (South Africa) boca raton, Fla. 2022
23 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
24 Raffaello Galiano Margate, Fla. 2026
25 Michael Garland Brooksville, Fla. 2023
26 Michael Gavin Hilton Head Island, S.C. 2025
27 Carter Goerke Clearwater, Fla. 2021
28 George Goff Hinsdale, Ill. 2023
29 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
30 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
31 Gota Hoshino (Japan) Howey-In-The-Hills, Fla. 2022
32 Willem Jaron Naples, Fla. 2022
33 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
34 Mitchell Kalka Frisco, Texas 2022
35 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
36 Kevin Kelly Cape Coral, Fla. 2023
37 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
38 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
39 Ryan Kriz Bonita Springs, Fla. 2023
40 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
41 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
42 Jiongchen Li (China) Qingdao, , China 2023
43 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
46 Ryan Lopez Pembroke Pines, Fla. 2024
47 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
48 James Oh Glen Allen, Va. 2024
49 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
50 Emil Riegger (Germany) Hinsdale, Ill. 2023
51 Piero Rojas (Peru) Trujillo, , Peru 2023
52 Gunnar Schuster Osage Beach, Mo. 2023
53 Cristobal Sepulveda (Chile) Santiago, , Chile 2022
54 Taneesh Sirivolu Orlando, Fla. 2024
55 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
56 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
57 Dylan Stultz Greenup, Ky. 2022
58 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
59 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
60 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
61 Scott Taylor Tampa, Fla. 2023
62 Yuo Torii (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
63 Lukas Wahlstrom Lakewood Ranch, Fla. 2024
64 Andrew Zhao Tampa, Fla. 2025
Girls
24 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Nathalie Benrey Atherton, Calif. 2022
2 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
3 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
4 Chloe Chang Sarasota, Fla. 2025
5 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
6 Sophia Dyer St. Petersburg, Fla. 2026
7 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
8 Sienna Ilitch Bloomfield Hills, Mich. 2024
9 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
10 Eliza Kodak Naples, Fla. 2023
11 Sophia Louis Boca Raton, Fla. 2022
12 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
13 Alyssa Mixon Land O'Lakes, Fla. 2024
14 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
15 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
16 Talia Rodino Fort Myers, Fla. 2022
17 Kelly Shanahan Coral Springs, Fla. 2022
18 Samantha Stites Tampa, Fla. 2022
19 Sara Vitasek Naples, Fla. 2025
20 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
21 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
22 Sydney Young Naples, Fla. 2025
23 XiMiao Zhai (China) Winter Garden, Fla. 2023
24 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
2 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Talia Rodino Fort Myers, Fla. 2022
2 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
3 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexander Hall Longwood, Fla. 2023
2 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Talia Rodino Fort Myers, Fla. 2022
2 Caroline Patterson Jupiter, Fla. 2021
3 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023