Qualifier - AJGA Dana Incorporated Junior Open
Qualifier Tournament Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jack Alexander Chagrin Falls, Ohio 2024
2 Joseph Armfield Carmel, Ind. 2023
3 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
4 Andrew Chang Bloomfield Hills, Mich. 2026
5 Alex Chenard (Canada) Tecumseh, Ontario, Canada 2022
6 Waylon Clutts Hazard, Ky. 2028
7 Maverick Conaway Tipton, Ind. 2023
8 Charlie Cooksey Grosse Pointe Shores, Mich. 2025
9 Dominik Cosic Painesville, Ohio 2023
10 Andrew Daily Brighton, Mich. 2023
11 Dominic DeLaura Washington Twp, Mich. 2024
12 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
13 Carson Foltz Van Buren, Ohio 2024
14 AJ Frost Dublin, Ohio 2024
15 David Fuhrer Pittsburgh, Pa. 2024
16 Ryan Gallagher Novi, Mich. 2023
17 Justin Hicks Fort Wayne, Ind. 2024
18 Joey Hughes Fort Wayne, Ind. 2024
19 Chen Hung (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2027
20 Justin Kontul Mars, Pa. 2024
21 Ryan Kruschka South Lyon, Mich. 2024
22 Trevor Leeds Powell, Ohio 2026
23 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
24 Matthew Lyons (Canada) Aurora, Ontario, Canada 2023
25 Connor Malicki Avon, Ohio 2023
26 Austin Malley Venetia, Pa. 2023
27 Beckham Martin Westerville, Ohio 2026
28 Yuji Maruishi Burlington, Ky. 2023
29 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
30 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
31 David Mockabee Columbus, Ohio 2023
32 Brock Montgomery Harpster, Ohio 2025
33 Julian Myers Dublin, Ohio 2024
34 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
35 Michael O'Leary Rocky River, Ohio 2023
36 Kyle Pafford La Salle, Mich. 2023
37 John Piceu Birmingham, Mich. 2024
38 Zach Radtke Dublin, Ohio 2025
39 Arvind Rajagopalan Dublin, Ohio 2023
40 Brock Reschly Middlebury, Ind. 2023
41 Henry Rill Findlay, Ohio 2023
42 Hank Roebuck Ann Arbor, Mich. 2023
43 Ethan Stange Ann Arbor, Mich. 2024
44 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
45 Carter Temple New Hudson, Mich. 2024
46 Chase Temple New Hudson, Mich. 2022
47 Dean Upholzer Strongsville, Ohio 2024
48 Justy VonLehmden Findlay, Ohio 2023
49 Andrew Wang Westerville, Ohio 2024
50 Kyle Westfall Erie, Pa. 2023
51 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lily Bargamian Grosse Ile, Mich. 2023
2 Maddi Jo Benton Ravenna, Ky. 2024
3 Eva Bulger Sewickley, Pa. 2023
4 Pinxi Chen (China) Beijing, , China 2025
5 Hannah Chung Sylvania, Ohio 2023
6 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
7 Skylar Dean Lewis Center, Ohio 2025
8 Rosalie DiNunzio Clarence Center, N.Y. 2023
9 Olivia Drankwalter Powell, Ohio 2023
10 Taylor Elias Utica, Mich. 2023
11 Dixon Hill Cleveland, Ohio 2025
12 Yi An Hung (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2024
13 Chloris Li (Hong Kong) Hong Kong, 2023
14 Kristina Ma Columbus, Ohio 2025
15 Marissa Malosh South Fayette, Pa. 2023
16 Eliza Mercer Gahanna, Ohio 2026
17 Alexa Prettyman Plain City, Ohio 2025
18 Caroline Thompson Montgomery, Ohio 2024
19 Ava Weeks Troy, Mich. 2024
20 Michelle Young Long Grove, Ill. 2023
21 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Jack Alexander Chagrin Falls, Ohio 2024
2 Joseph Armfield Carmel, Ind. 2023
3 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
4 Andrew Chang Bloomfield Hills, Mich. 2026
5 Alex Chenard (Canada) Tecumseh, Ontario, Canada 2022
6 Waylon Clutts Hazard, Ky. 2028
7 Maverick Conaway Tipton, Ind. 2023
8 Charlie Cooksey Grosse Pointe Shores, Mich. 2025
9 Dominik Cosic Painesville, Ohio 2023
10 Andrew Daily Brighton, Mich. 2023
11 Dominic DeLaura Washington Twp, Mich. 2024
12 Ashton DiBlasi Saginaw, Mich. 2023
13 Carson Foltz Van Buren, Ohio 2024
14 AJ Frost Dublin, Ohio 2024
15 David Fuhrer Pittsburgh, Pa. 2024
16 Ryan Gallagher Novi, Mich. 2023
17 Justin Hicks Fort Wayne, Ind. 2024
18 Joey Hughes Fort Wayne, Ind. 2024
19 Chen Hung (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2027
20 Justin Kontul Mars, Pa. 2024
21 Ryan Kruschka South Lyon, Mich. 2024
22 Trevor Leeds Powell, Ohio 2026
23 Winston Lerch Howell, Mich. 2023
24 Matthew Lyons (Canada) Aurora, Ontario, Canada 2023
25 Connor Malicki Avon, Ohio 2023
26 Austin Malley Venetia, Pa. 2023
27 Beckham Martin Westerville, Ohio 2026
28 Yuji Maruishi Burlington, Ky. 2023
29 Julian Menser South Lyon, Mich. 2024
30 Carson Meyer Powell, Ohio 2023
31 David Mockabee Columbus, Ohio 2023
32 Brock Montgomery Harpster, Ohio 2025
33 Julian Myers Dublin, Ohio 2024
34 Brayden Niemiec Canton, Mich. 2022
35 Michael O'Leary Rocky River, Ohio 2023
36 Kyle Pafford La Salle, Mich. 2023
37 John Piceu Birmingham, Mich. 2024
38 Zach Radtke Dublin, Ohio 2025
39 Arvind Rajagopalan Dublin, Ohio 2023
40 Brock Reschly Middlebury, Ind. 2023
41 Henry Rill Findlay, Ohio 2023
42 Hank Roebuck Ann Arbor, Mich. 2023
43 Ethan Stange Ann Arbor, Mich. 2024
44 Brennan Sullivan Grosse Pointe, Mich. 2024
45 Carter Temple New Hudson, Mich. 2024
46 Chase Temple New Hudson, Mich. 2022
47 Dean Upholzer Strongsville, Ohio 2024
48 Justy VonLehmden Findlay, Ohio 2023
49 Andrew Wang Westerville, Ohio 2024
50 Kyle Westfall Erie, Pa. 2023
51 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Lily Bargamian Grosse Ile, Mich. 2023
2 Maddi Jo Benton Ravenna, Ky. 2024
3 Eva Bulger Sewickley, Pa. 2023
4 Pinxi Chen (China) Beijing, , China 2025
5 Hannah Chung Sylvania, Ohio 2023
6 Samantha Coleman Northville, Mich. 2023
7 Skylar Dean Lewis Center, Ohio 2025
8 Rosalie DiNunzio Clarence Center, N.Y. 2023
9 Olivia Drankwalter Powell, Ohio 2023
10 Taylor Elias Utica, Mich. 2023
11 Dixon Hill Cleveland, Ohio 2025
12 Yi An Hung (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2024
13 Chloris Li (Hong Kong) Hong Kong, 2023
14 Kristina Ma Columbus, Ohio 2025
15 Marissa Malosh South Fayette, Pa. 2023
16 Eliza Mercer Gahanna, Ohio 2026
17 Alexa Prettyman Plain City, Ohio 2025
18 Caroline Thompson Montgomery, Ohio 2024
19 Ava Weeks Troy, Mich. 2024
20 Michelle Young Long Grove, Ill. 2023
21 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan Varchetti Vero Beach, Fla. 2027
2 Luke Daley Louisville, Ky. 2023
3 Blake Bertolo Gibsonia, Pa. 2023
4 Gavin Poyer deansboro, N.Y. 2023
5 Myles Murphy Maumee, Ohio 2024
6 Chadwick Yoder Amherst, Ohio 2024
7 Carter Rutherford Powell, Ohio 2024
8 Cahle Roth Archbold, Ohio 2024
9 Evan Bassett Kendallville, Ind. 2025
10 Clifton Scully Berea, Ky. 2024
11 Nixen Erdely Fayette City, Pa. 2024
12 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
13 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
14 Saisumit Bandi Katy, Texas 2022
15 Tyler Brockwell Pickerington, Ohio 2023
16 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
17 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
18 Isaac Dyer Van Buren, Ohio 2025
19 Palmer McKelvey Union, Ky. 2024
20 Tyler Wirth LaGrange, Ky. 2024
21 Benjamin Yono West Bloomfield, Mich. 2024
22 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
23 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
24 Connor Walker Pittsburgh, Pa. 2023
25 Nicholas Scudder Western Springs, Ill. 2023
26 Holden Orofino Powell, Ohio 2026
27 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
28 Micah Sheffer Brownstown, Ind. 2026
29 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
30 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
2 Emerson Elm Suwanee, Ga. 2025
3 Annie Weng San Juan Capistrano, Calif. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ryan Varchetti Vero Beach, Fla. 2027
2 Luke Daley Louisville, Ky. 2023
3 Blake Bertolo Gibsonia, Pa. 2023
4 Gavin Poyer deansboro, N.Y. 2023
5 Myles Murphy Maumee, Ohio 2024
6 Chadwick Yoder Amherst, Ohio 2024
7 Carter Rutherford Powell, Ohio 2024
8 Cahle Roth Archbold, Ohio 2024
9 Evan Bassett Kendallville, Ind. 2025
10 Clifton Scully Berea, Ky. 2024
11 Nixen Erdely Fayette City, Pa. 2024
12 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
13 Matthew Novak Mattawan, Mich. 2024
14 Saisumit Bandi Katy, Texas 2022
15 Tyler Brockwell Pickerington, Ohio 2023
16 Gowtham Nalluri Novi, Mich. 2023
17 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
18 Isaac Dyer Van Buren, Ohio 2025
19 Palmer McKelvey Union, Ky. 2024
20 Tyler Wirth LaGrange, Ky. 2024
21 Benjamin Yono West Bloomfield, Mich. 2024
22 Harshan Juttu Novi, Mich. 2024
23 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
24 Connor Walker Pittsburgh, Pa. 2023
25 Nicholas Scudder Western Springs, Ill. 2023
26 Holden Orofino Powell, Ohio 2026
27 Troy Nguyen Macomb, Mich. 2026
28 Micah Sheffer Brownstown, Ind. 2026
29 Peter Roehl Rochester Hills, Mich. 2024
30 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
2 Emerson Elm Suwanee, Ga. 2025
3 Annie Weng San Juan Capistrano, Calif. 2027
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ajay Morris Avondale, Ariz. 2025
2 Davis Gochenouer Dayton, Ohio 2024
3 Robert Burns Flushing, Mich. 2023
4 Stephen Ma Columbus, Ohio 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Delaney Wade Granger, Ind. 2024
2 Jacinda Lee Camas, Wash. 2024
3 Alena Li Okemos, Mich. 2025
4 Jenna Shilts Frankfort, Ill. 2024
5 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ajay Morris Avondale, Ariz. 2025
2 Davis Gochenouer Dayton, Ohio 2024
3 Robert Burns Flushing, Mich. 2023
4 Stephen Ma Columbus, Ohio 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Delaney Wade Granger, Ind. 2024
2 Jacinda Lee Camas, Wash. 2024
3 Alena Li Okemos, Mich. 2025
4 Jenna Shilts Frankfort, Ill. 2024
5 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Adam Melliere Zionsville, Ind. 2023
2 Shibo Wang (China) Tianjin, , China 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
2 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
3 Sydney Young Naples, Fla. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Adam Melliere Zionsville, Ind. 2023
2 Shibo Wang (China) Tianjin, , China 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
2 Chelsea Nguyen Oviedo, Fla. 2023
3 Sydney Young Naples, Fla. 2025