Bass Pro Shops / Payne Stewart Junior Championship
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 48 hours prior to the start of the tournament. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Thursday, July 30
Thursday, July 30
Time Hole Players Time Hole Players
07:00 AM 1
Cari Denson
75-75
Hankamer, Texas (2020)
Katherine Lemke
78-78
Geneva, Ill. (2021)
Brandee Fleming
74-74
Magnolia, Texas (2021)
07:00 AM 10
Emma Bryant
75-75
Aurora, Colo. (2021)
Halle Whitney
67-67
Magnolia, Texas (2020)
Momo Kikuchi
82-82
(Japan) Maryland Heights, Mo. (2020)
07:10 AM 1
Remington Isaac
71-71
Montgomery, Texas (2021)
Meagan Pistone
76-76
Montgomery, Texas (2020)
Raychel Nelke
78-78
Pocola, Okla. (2022)
07:10 AM 10
Reagan Chaney
79-79
Ardmore, Okla. (2021)
Maggie Huett
74-74
Hot Springs, Ark. (2023)
Emmerson Doyle
86-86
Cabot, Ark. (2023)
07:20 AM 1
Madison Pineda
79-79
San Carlos, Calif. (2021)
Shannyn Vogler
72-72
Moline, Ill. (2022)
Bailey Dunstan
80-80
Little Rock, Ark. (2020)
07:20 AM 10
Emily Duan
79-79
Buffalo Grove, Ill. (2022)
Eryn Garza
75-75
Montgomery, Texas (2021)
Mackenzie Moore
78-78
Trophy Club, Texas (2021)
07:30 AM 1
Eubin Shim
74-74
Waco, Texas (2021)
Chelsea Romas
73-73
Coppell, Texas (2021)
Katherine Schuster
79-79
Kill Devil Hills, N.C. (2021)
07:30 AM 10
Kiser Pannier
85-85
Sedalia, Mo. (2022)
Lauren Milligan
88-88
Springdale, Ark. (2023)
07:40 AM 1
Sam Tandy
71-71
Springdale, Ark. (2020)
Kameron Shaw
75-75
Salina, Kan. (2021)
Bennett Baldwin
71-71
Stillwater, Okla. (2021)
07:40 AM 10
Carter Maneth
75-75
Texarkana, Texas (2021)
Luke Haskew
72-72
Baton Rouge, La. (2022)
Michael Senn III
70-70
Bentonville, Ark. (2021)
07:50 AM 1
Brayden Strickland
79-79
Broken Arrow, Okla. (2020)
Minas Manias
Frisco, Texas (2022)
Bryce McCracken
71-71
Trophy Club, Texas (2020)
07:50 AM 10
Phisher Phillips
75-75
Rogers, Ark. (2021)
Brooks Morrell
72-72
Houston, Texas (2022)
Jake Hopper
71-71
Norman, Okla. (2022)
08:00 AM 1
Alex Gentry
72-72
Jefferson City, Mo. (2020)
Ryan Abuan
75-75
Temecula, Calif. (2023)
Carson Blaser
72-72
Edmond, Okla. (2022)
08:00 AM 10
Allan Lockwood
74-74
Elizabethtown, Ky. (2021)
Burke Alford
79-79
Shreveport, La. (2021)
Reed Sweigart
74-74
Roswell, Ga. (2022)
08:10 AM 1
Ryan Lee
76-76
Overland Park, Kan. (2022)
Drew Wilson
68-68
Potts Camp, Miss. (2022)
Palmer McSpadden
69-69
Fayetteville, Ark. (2020)
08:10 AM 10
Tres Hill
70-70
Elk City, Okla. (2021)
Ryan Dupuy
81-81
Baton Rouge, La. (2021)
Presten Richardson
72-72
Miller, Mo. (2020)
08:20 AM 1
Jack Usner
69-69
The Woodlands, Texas (2023)
Connor Hanrahan
75-75
Overland Park, Kan. (2021)
Shaun Cook
69-69
Peachtree Corners, Ga. (2022)
08:20 AM 10
Benjamin Stoller
75-75
Owasso, Okla. (2022)
Garrett Townsend
77-77
Pottsboro, Texas (2020)
Zachary Frazer
79-79
Coppell, Texas (2021)
08:30 AM 1
Kaleb Palm
72-72
Orlando, Fla. (2021)
William Sides
76-76
Tulsa, Okla. (2022)
Drew Mabrey
74-74
Tulsa, Okla. (2022)
08:30 AM 10
Peter Weaver
69-69
St. Louis, Mo. (2020)
Eric Schuessler
71-71
Stillwater, Okla. (2020)
Jay Nimmo
72-72
Benton, Ky. (2021)
08:40 AM 1
Austin Dolan
70-70
Arcadia, Okla. (2021)
Matthew Smith
74-74
Oklahoma City, Okla. (2022)
Andrew Goodman
75-75
Norman, Okla. (2021)
08:40 AM 10
Owen Stamper
71-71
Scottsville, Ky. (2020)
Braden Hoisington
75-75
Dardenne Prairie, Mo. (2021)
Jacob Wright
75-75
Abilene, Texas (2021)
08:50 AM 1
Eli Ortego
72-72
Lafayette, La. (2021)
Dawson Meek
76-76
Ozark, Mo. (2020)
Pierce Grieve
80-80
Lake Forest, Ill. (2021)
08:50 AM 10
Hayes Hutton
71-71
Boerne, Texas (2021)
Andrew Fakult
78-78
Rogers, Ark. (2021)
Logan McDonald
75-75
Alexander, Ark. (2021)
09:00 AM 1
Liam Coughlin
78-78
Kansas City, Mo. (2021)
Michael Winslow
73-73
Overland Park, Kan. (2021)
Jack Lundin
71-71
Sioux Falls, S.D. (2020)
09:00 AM 10
Tyler Collier
73-73
Broken Arrow, Okla. (2022)
Max Bowman
76-76
Springfield, Mo. (2023)
Carson Hunsucker
73-73
San Antonio, Texas (2020)