Greenwood Junior Championship
Tournament Qualifier Schedule of Events Field Tee Times Leaderboard
Note: Tee Times will appear 48 hours prior to the start of the tournament. If Tee Times are not appearing below check back at a later date.
Thursday, August 13
Thursday, August 13
Print Tee Times
Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1
Kate Song
71-71
Alpharetta, Ga. (2021)
Haven Ward
79-79
Atlanta, Ga. (2023)
Victoria Hwang
80-80
Diamond Bar, Calif. (2021)
08:00 AM 10
Mackenzie Gallagher
73-73
Hilton Head Island, S.C. (2021)
Lisa Marie Rudometkin
76-76
Wesley Chapel, Fla. (2021)
Rachel Carlson
77-77
Bradenton, Fla. (2022)
08:10 AM 1
Sabree Lefebvre
77-77
Riverview, Fla. (2023)
Hailey Han
75-75
Duluth, Ga. (2025)
Juliana Camargo
73-73
(Colombia) Winter Garden, Fla. (2021)
08:10 AM 10
Maggie Ni
76-76
Cypress, Texas (2023)
Maye Huang
78-78
Katy, Texas (2025)
Tianyi Zhuang
82-82
(China) Windermere, Fla. (2020)
08:20 AM 1
Macy Pate
77-77
Boone, N.C. (2024)
Alexia Siehl
71-71
Fort Mill, S.C. (2022)
Yoko Tai
85-85
Singapore, Singapore (2022)
08:20 AM 10
Iris Cao
74-74
Duluth, Ga. (2022)
Vania Simont
73-73
CDMX, Mexico (2022)
Jordan Salisbury
79-79
San Antonio, Texas (2021)
08:30 AM 1
Lauren Clark
69-69
Orlando, Fla. (2021)
Sara Im
72-72
Duluth, Ga. (2023)
Emily Mathews
74-74
Mebane, N.C. (2023)
08:30 AM 10
Vilda Westh Blanc
77-77
(Sweden) Wartrace, Tenn. (2023)
Brooke King
82-82
Lenexa, Kan. (2021)
Kimberly Shen
84-84
Johns Creek, Ga. (2022)
08:40 AM 1
Ian Glanton
67-67
Metter, Ga. (2021)
Shivam Patel
78-78
Frisco, Texas (2021)
Eli Schmidly
76-76
Charlotte, N.C. (2023)
08:40 AM 10
Serina Li
78-78
Lake Mary, Fla. (2022)
Celia Schrecker
78-78
Tucson, Ariz. (2022)
Marissa Cardenas
83-83
St. Augustine, Fla. (2021)
08:50 AM 1
Samir Davidov
70-70
Roanoke, Va. (2022)
Jose Antonio Safa
71-71
(United States) Torreon, Mexico (2022)
Clay Tucker
72-72
Atlantic Beach, Fla. (2021)
08:50 AM 10
Rohan Singh
72-72
Ponte Vedra, Fla. (2023)
Coleman Ferguson
77-77
Columbia, S.C. (2024)
Robert Gefaell
77-77
Winston-Salem, N.C. (2023)
09:00 AM 1
Myles Jones
71-71
Suwanee, Ga. (2021)
Benjamin Cai
75-75
(Taiwan) Davenport, Fla. (2022)
Danny Erickson
72-72
Ponte Vedra, Fla. (2023)
09:00 AM 10
Aaron Zhang
77-77
Lake Mary, Fla. (2021)
Asher Joseph
77-77
(Canada) Melbourne, Fla. (2024)
Walker Devers
79-79
Murrells Inlet, S.C. (2021)
09:10 AM 1
Stephen Hickham
79-79
Orlando, Fla. (2021)
Nicholas Estrada
75-75
Bradenton, Fla. (2021)
Guoao (Leo) Xu
75-75
(China) Windermere, Fla. (2022)
09:10 AM 10
Jack Shade
78-78
Marietta, Ga. (2021)
Camden Goldknopf
71-71
Ponte Vedra, Fla. (2024)
Brian (Taehoon) Park
76-76
Seoul, South Korea (2022)
09:20 AM 1
Lance Simpson
66-66
Knoxville, Tenn. (2021)
Parker Claxton
73-73
Claxton, Ga. (2022)
Sumaer Dhalla
77-77
Windermere, Fla. (2022)
09:20 AM 10
Jack Boltja
73-73
Thomasville, Ga. (2021)
Xing Luo
74-74
(China) Katy, Texas (2021)
Aaron Jarvis
74-74
Grand Cayman, Cayman Islands (2021)
09:30 AM 1
Daniel Montalvo
68-68
Mexico City, Mexico (2022)
Gavin Clutts
77-77
Hazard, Ky. (2023)
Ike Joy
68-68
Denver, N.C. (2021)
09:30 AM 10
Bizzell Pate
76-76
Pinehurst, N.C. (2024)
Gage Winkler
70-70
Chatsworth, Ga. (2021)
Grant Paolucci
74-74
Blythewood, S.C. (2025)
09:40 AM 1
Spencer Turtz
69-69
Charlotte, N.C. (2022)
Treed Huang
77-77
Katy, Texas (2023)
David Zhang
71-71
Blacksburg, Va. (2022)
09:40 AM 10
Harrison Freeze
80-80
Winter Garden, Fla. (2022)
Jiaxin Xue
75-75
Qingdao, China (2021)
Jeremy Edmunds
78-78
Charlotte, N.C. (2022)
09:50 AM 1
Mason Witt
73-73
Jamestown, Ohio (2021)
Brantley Baker
72-72
Leesburg, Ga. (2021)
Justin Ross
72-72
Boca Raton, Fla. (2021)
09:50 AM 10
Taylor Kuehn
82-82
Asheville, N.C. (2023)
Kareem Elkassem
77-77
Raleigh, N.C. (2023)
Spencer Gray
74-74
Houston, Texas (2022)
10:00 AM 1
Bruce Murphy
71-71
Johns Creek, Ga. (2022)
Rylan Shim
72-72
Centreville, Va. (2023)
Reed Lotter
72-72
Savannah, Ga. (2022)
Kody Reynolds
Columbus, Ind. (2021)

Time Hole Players Time Hole Players
08:00 AM 1
Kate Song
71-71
Alpharetta, Ga. (2021)
Haven Ward
79-79
Atlanta, Ga. (2023)
Victoria Hwang
80-80
Diamond Bar, Calif. (2021)
08:00 AM 10
Mackenzie Gallagher
73-73
Hilton Head Island, S.C. (2021)
Lisa Marie Rudometkin
76-76
Wesley Chapel, Fla. (2021)
Rachel Carlson
77-77
Bradenton, Fla. (2022)
08:10 AM 1
Sabree Lefebvre
77-77
Riverview, Fla. (2023)
Hailey Han
75-75
Duluth, Ga. (2025)
Juliana Camargo
73-73
(Colombia) Winter Garden, Fla. (2021)
08:10 AM 10
Maggie Ni
76-76
Cypress, Texas (2023)
Maye Huang
78-78
Katy, Texas (2025)
Tianyi Zhuang
82-82
(China) Windermere, Fla. (2020)
08:20 AM 1
Macy Pate
77-77
Boone, N.C. (2024)
Alexia Siehl
71-71
Fort Mill, S.C. (2022)
Yoko Tai
85-85
Singapore, Singapore (2022)
08:20 AM 10
Iris Cao
74-74
Duluth, Ga. (2022)
Vania Simont
73-73
CDMX, Mexico (2022)
Jordan Salisbury
79-79
San Antonio, Texas (2021)
08:30 AM 1
Lauren Clark
69-69
Orlando, Fla. (2021)
Sara Im
72-72
Duluth, Ga. (2023)
Emily Mathews
74-74
Mebane, N.C. (2023)
08:30 AM 10
Vilda Westh Blanc
77-77
(Sweden) Wartrace, Tenn. (2023)
Brooke King
82-82
Lenexa, Kan. (2021)
Kimberly Shen
84-84
Johns Creek, Ga. (2022)
08:40 AM 1
Ian Glanton
67-67
Metter, Ga. (2021)
Shivam Patel
78-78
Frisco, Texas (2021)
Eli Schmidly
76-76
Charlotte, N.C. (2023)
08:40 AM 10
Serina Li
78-78
Lake Mary, Fla. (2022)
Celia Schrecker
78-78
Tucson, Ariz. (2022)
Marissa Cardenas
83-83
St. Augustine, Fla. (2021)
08:50 AM 1
Samir Davidov
70-70
Roanoke, Va. (2022)
Jose Antonio Safa
71-71
(United States) Torreon, Mexico (2022)
Clay Tucker
72-72
Atlantic Beach, Fla. (2021)
08:50 AM 10
Rohan Singh
72-72
Ponte Vedra, Fla. (2023)
Coleman Ferguson
77-77
Columbia, S.C. (2024)
Robert Gefaell
77-77
Winston-Salem, N.C. (2023)
09:00 AM 1
Myles Jones
71-71
Suwanee, Ga. (2021)
Benjamin Cai
75-75
(Taiwan) Davenport, Fla. (2022)
Danny Erickson
72-72
Ponte Vedra, Fla. (2023)
09:00 AM 10
Aaron Zhang
77-77
Lake Mary, Fla. (2021)
Asher Joseph
77-77
(Canada) Melbourne, Fla. (2024)
Walker Devers
79-79
Murrells Inlet, S.C. (2021)
09:10 AM 1
Stephen Hickham
79-79
Orlando, Fla. (2021)
Nicholas Estrada
75-75
Bradenton, Fla. (2021)
Guoao (Leo) Xu
75-75
(China) Windermere, Fla. (2022)
09:10 AM 10
Jack Shade
78-78
Marietta, Ga. (2021)
Camden Goldknopf
71-71
Ponte Vedra, Fla. (2024)
Brian (Taehoon) Park
76-76
Seoul, South Korea (2022)
09:20 AM 1
Lance Simpson
66-66
Knoxville, Tenn. (2021)
Parker Claxton
73-73
Claxton, Ga. (2022)
Sumaer Dhalla
77-77
Windermere, Fla. (2022)
09:20 AM 10
Jack Boltja
73-73
Thomasville, Ga. (2021)
Xing Luo
74-74
(China) Katy, Texas (2021)
Aaron Jarvis
74-74
Grand Cayman, Cayman Islands (2021)
09:30 AM 1
Daniel Montalvo
68-68
Mexico City, Mexico (2022)
Gavin Clutts
77-77
Hazard, Ky. (2023)
Ike Joy
68-68
Denver, N.C. (2021)
09:30 AM 10
Bizzell Pate
76-76
Pinehurst, N.C. (2024)
Gage Winkler
70-70
Chatsworth, Ga. (2021)
Grant Paolucci
74-74
Blythewood, S.C. (2025)
09:40 AM 1
Spencer Turtz
69-69
Charlotte, N.C. (2022)
Treed Huang
77-77
Katy, Texas (2023)
David Zhang
71-71
Blacksburg, Va. (2022)
09:40 AM 10
Harrison Freeze
80-80
Winter Garden, Fla. (2022)
Jiaxin Xue
75-75
Qingdao, China (2021)
Jeremy Edmunds
78-78
Charlotte, N.C. (2022)
09:50 AM 1
Mason Witt
73-73
Jamestown, Ohio (2021)
Brantley Baker
72-72
Leesburg, Ga. (2021)
Justin Ross
72-72
Boca Raton, Fla. (2021)
09:50 AM 10
Taylor Kuehn
82-82
Asheville, N.C. (2023)
Kareem Elkassem
77-77
Raleigh, N.C. (2023)
Spencer Gray
74-74
Houston, Texas (2022)
10:00 AM 1
Bruce Murphy
71-71
Johns Creek, Ga. (2022)
Rylan Shim
72-72
Centreville, Va. (2023)
Reed Lotter
72-72
Savannah, Ga. (2022)
Kody Reynolds
Columbus, Ind. (2021)