Qualifier - Ben An Junior Championship
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
AJGA Member - Qualifier Application Window
(8/13 at 3pm ET, 8/16 at 12pm ET)
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Print
Boys
93 Applications Received
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
2 Antonio Alvarez (Mexico) Howey in the Hills, Fla. 2023
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Andres Asin (Spain) Zaragoza, , Spain 2022
5 Andres Atrio Coral Gables, Fla. 2023
6 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
7 Vlad Alexander Bercea Melbourne, Fla. 2026
8 Jeremiah Bianchi Davenport, Fla. 2024
9 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
10 Jay Chahal Princeton, N.J. 2022
11 BoYoung Chang (South Korea) Murrieta, Calif. 2022
12 Ryan Chang Brookline, Mass. 2024
13 Ting-Wei Chang (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2024
14 Jeremy Chen (Taiwan) Taipei City, , Taiwan 2023
15 Matthew Cohen Lexington, Mass. 2023
16 Zachary Colon Bolton, Mass. 2022
17 Maverick Conaway Tipton, Ind. 2023
18 Noah Curdt (Germany) Howey-in-the-Hills, Fla. 2021
19 Thomas Cush Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
20 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
21 Harrison Delisle Miami Beach, Fla. 2023
22 Aaron DeWitt Winter Haven, Fla. 2025
23 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
24 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
25 Landon Durham Ponte Vedra Beach, Fla. 2021
26 Brady Duval Cherry Hills Village, Colo. 2023
27 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
28 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
29 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
30 AJ Gibbs Orlando, Fla. 2024
31 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
32 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
33 William Huang Cupertino, Calif. 2025
34 Martin Hurtado (Chile) Howey In The Hills, Fla. 2023
35 Takato Imoto (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
36 Stefan Ink Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
37 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
38 Luke Justice Orlando, Fla. 2023
39 Eugene Kang Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
40 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
41 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
42 Junhwan Kim (South Korea) Lake Mary, Fla. 2022
43 Yamato Kimura (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
44 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
45 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
46 Kaung Myat Jordan Kyaw (Myanmar) Yangon, , Myanmar 2022
47 Kevin Lafond Blue Bell, Pa. 2023
48 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
49 Kenny Leseur (Bermuda) Warwick, , Bermuda 2022
50 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
51 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
52 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
53 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
54 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
55 George Ma Bradenton, Fla. 2022
56 Akshay Mandadapu Sanford, Fla. 2023
57 Sebastiano Mascia (Venezuela) Orlando, Fla. 2022
58 Enrique Mediato (Spain) Marbella, , Spain 2024
59 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
60 Carson Moore Fleming Island, Fla. 2026
61 Andrew Morgan Jacksonville, Fla. 2023
62 Ryo Murata (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2026
63 Rayan Nabilzadeh (United Kingdom) Winter Garden, Fla. 2023
64 Poonyapat Nantsupawat (Thailand) Boca Raton, Fla. 2022
65 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
66 Emil Nielsen Wellesley, Mass. 2024
67 Henri Nishiwaki Los Angeles, Calif. 2021
68 Jaime Ollivier (Mexico) Howey in the Hills, Fla. 2023
69 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
70 Horace Pennix Clinton, Md. 2023
71 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
72 Roman Ramirez San Antonio, Texas 2021
73 Aidan Robertson Glen Allen, Va. 2022
74 Jack Rosen Boca Raton, Fla. 2025
75 Mohit Sanagavarapu (India) Edison, N.J. 2022
76 Filippo Serra (Switzerland) Geneva, , Switzerland 2021
77 Daniel Shelley (Mexico) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
78 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
79 Taneesh Sirivolu Orlando, Fla. 2024
80 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
81 Teddy Sotsky Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
82 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
83 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
84 Juan Suarez (Colombia) Doral, Fla. 2022
85 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
86 Thomas Taylor-Cross (United Kingdom) Howey-In-The-Hills, Fla. 2022
87 John-Collier Thornton Baton Rouge, La. 2021
88 Yuo Torii (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
89 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
90 Preston Worch Delray Beach, Fla. 2023
91 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
92 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
93 Max Fonseca Miami, Fla. 2023
Girls
40 Applications Received
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Hibiki Adachi (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
2 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
3 Kayla Bryant Boca Raton, Fla. 2026
4 Dilyara Bulambayeva (Kazakhstan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
5 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
6 Regina Cantu (Mexico) Tomball, Texas 2024
7 Ariana Carvalho (Venezuela) Windermere, Fla. 2023
8 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Orlando, Fla. 2027
9 Maria Fernandez Sosa (Paraguay) Howey in the Hills, Fla. 2022
10 Sofia Ghorbel New Canaan, Conn. 2022
11 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
12 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
13 Alicia Henault (Canada) St-Guillaume, Quebec, Canada 2024
14 Hailey Holbdy Gibraltar, Mich. 2023
15 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
16 One Kashima (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
17 Seunghyun Kim (South Korea) Glendale, Calif. 2022
18 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
19 Yingshi (Lydia) Lin (China) Reunion, Fla. 2025
20 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
21 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
22 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
23 Bridget Ma Orlando, Fla. 2022
24 Amy Nguyen (Vietnam) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
25 Angela Nip (Hong Kong) Port St. Lucie, Fla. 2026
26 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2026
27 Yetong (Alicia) Qian (China) Windermere, Fla. 2024
28 Scarlett Schremmer Birmingham, Ala. 2025
29 Victoria Tan (Malaysia) Lake Mary, Fla. 2023
30 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
31 Sritha Vemuri Lake Mary, Fla. 2022
32 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
33 Siuue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
34 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
35 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
36 Michelle Young Long Grove, Ill. 2023
37 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024
38 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
39 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
40 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023

Boys
93 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
2 Antonio Alvarez (Mexico) Howey in the Hills, Fla. 2023
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Andres Asin (Spain) Zaragoza, , Spain 2022
5 Andres Atrio Coral Gables, Fla. 2023
6 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
7 Vlad Alexander Bercea Melbourne, Fla. 2026
8 Jeremiah Bianchi Davenport, Fla. 2024
9 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
10 Jay Chahal Princeton, N.J. 2022
11 BoYoung Chang (South Korea) Murrieta, Calif. 2022
12 Ryan Chang Brookline, Mass. 2024
13 Ting-Wei Chang (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2024
14 Jeremy Chen (Taiwan) Taipei City, , Taiwan 2023
15 Matthew Cohen Lexington, Mass. 2023
16 Zachary Colon Bolton, Mass. 2022
17 Maverick Conaway Tipton, Ind. 2023
18 Noah Curdt (Germany) Howey-in-the-Hills, Fla. 2021
19 Thomas Cush Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
20 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
21 Harrison Delisle Miami Beach, Fla. 2023
22 Aaron DeWitt Winter Haven, Fla. 2025
23 Suviir Dhalla Windermere, Fla. 2023
24 Carter Dill Tampa, Fla. 2022
25 Landon Durham Ponte Vedra Beach, Fla. 2021
26 Brady Duval Cherry Hills Village, Colo. 2023
27 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
28 Juan Echeverri (Colombia) Windermere, Fla. 2022
29 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
30 AJ Gibbs Orlando, Fla. 2024
31 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
32 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
33 William Huang Cupertino, Calif. 2025
34 Martin Hurtado (Chile) Howey In The Hills, Fla. 2023
35 Takato Imoto (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
36 Stefan Ink Ponte Vedra Beach, Fla. 2023
37 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
38 Luke Justice Orlando, Fla. 2023
39 Eugene Kang Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
40 Sebastian Kawas Doral, Fla. 2023
41 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
42 Junhwan Kim (South Korea) Lake Mary, Fla. 2022
43 Yamato Kimura (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
44 Vijay Kumar Windermere, Fla. 2025
45 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
46 Kaung Myat Jordan Kyaw (Myanmar) Yangon, , Myanmar 2022
47 Kevin Lafond Blue Bell, Pa. 2023
48 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
49 Kenny Leseur (Bermuda) Warwick, , Bermuda 2022
50 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
51 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
52 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
53 ZhengYi (Louie) Liu (China) Bradenton, Fla. 2024
54 Dylan Bingwen Ma (China) Jacksonville, Fla. 2023
55 George Ma Bradenton, Fla. 2022
56 Akshay Mandadapu Sanford, Fla. 2023
57 Sebastiano Mascia (Venezuela) Orlando, Fla. 2022
58 Enrique Mediato (Spain) Marbella, , Spain 2024
59 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
60 Carson Moore Fleming Island, Fla. 2026
61 Andrew Morgan Jacksonville, Fla. 2023
62 Ryo Murata (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2026
63 Rayan Nabilzadeh (United Kingdom) Winter Garden, Fla. 2023
64 Poonyapat Nantsupawat (Thailand) Boca Raton, Fla. 2022
65 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
66 Emil Nielsen Wellesley, Mass. 2024
67 Henri Nishiwaki Los Angeles, Calif. 2021
68 Jaime Ollivier (Mexico) Howey in the Hills, Fla. 2023
69 Dalton Payne Estero, Fla. 2023
70 Horace Pennix Clinton, Md. 2023
71 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
72 Roman Ramirez San Antonio, Texas 2021
73 Aidan Robertson Glen Allen, Va. 2022
74 Jack Rosen Boca Raton, Fla. 2025
75 Mohit Sanagavarapu (India) Edison, N.J. 2022
76 Filippo Serra (Switzerland) Geneva, , Switzerland 2021
77 Daniel Shelley (Mexico) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
78 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
79 Taneesh Sirivolu Orlando, Fla. 2024
80 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
81 Teddy Sotsky Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
82 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
83 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
84 Juan Suarez (Colombia) Doral, Fla. 2022
85 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
86 Thomas Taylor-Cross (United Kingdom) Howey-In-The-Hills, Fla. 2022
87 John-Collier Thornton Baton Rouge, La. 2021
88 Yuo Torii (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
89 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
90 Preston Worch Delray Beach, Fla. 2023
91 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
92 Kirill Zubov (Spain) Champions Gate, Fla. 2024
93 Max Fonseca Miami, Fla. 2023
Girls
40 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Hibiki Adachi (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
2 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
3 Kayla Bryant Boca Raton, Fla. 2026
4 Dilyara Bulambayeva (Kazakhstan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
5 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
6 Regina Cantu (Mexico) Tomball, Texas 2024
7 Ariana Carvalho (Venezuela) Windermere, Fla. 2023
8 Sofia Cherif Essakali (Morocco) Orlando, Fla. 2027
9 Maria Fernandez Sosa (Paraguay) Howey in the Hills, Fla. 2022
10 Sofia Ghorbel New Canaan, Conn. 2022
11 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
12 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
13 Alicia Henault (Canada) St-Guillaume, Quebec, Canada 2024
14 Hailey Holbdy Gibraltar, Mich. 2023
15 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
16 One Kashima (Japan) Howey-in-the-Hills, Fla. 2023
17 Seunghyun Kim (South Korea) Glendale, Calif. 2022
18 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
19 Yingshi (Lydia) Lin (China) Reunion, Fla. 2025
20 Cynthia Liu Parkland, Fla. 2023
21 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
22 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
23 Bridget Ma Orlando, Fla. 2022
24 Amy Nguyen (Vietnam) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
25 Angela Nip (Hong Kong) Port St. Lucie, Fla. 2026
26 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2026
27 Yetong (Alicia) Qian (China) Windermere, Fla. 2024
28 Scarlett Schremmer Birmingham, Ala. 2025
29 Victoria Tan (Malaysia) Lake Mary, Fla. 2023
30 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
31 Sritha Vemuri Lake Mary, Fla. 2022
32 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
33 Siuue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
34 Tsamue Wu (Hong Kong) Reunion, Fla. 2024
35 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
36 Michelle Young Long Grove, Ill. 2023
37 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024
38 Menglu Zhu (China) Windermere, Fla. 2024
39 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
40 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Max Fonseca Miami, Fla. 2023
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
2 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Max Fonseca Miami, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad PBE Status
1 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
2 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023