Qualifier - WinCraft / McArthur Towel & Sports Future Legends
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
2 Ryan Banas Winnetka, Ill. 2023
3 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
4 Jack Berry Western Springs, Ill. 2023
5 Jackson Ciganek Naperville, Ill. 2022
6 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
7 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2023
8 Brent Cudal Bolingbrook, Ill. 2023
9 Aiden Cudney Appleton, Wis. 2024
10 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
11 Dylan Dunne Barrington, Ill. 2022
12 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
13 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
14 Owen Gardner Milwaukee, Wis. 2022
15 Carl Gustin Northbrook, Ill. 2022
16 Antonio Gutierrez Elk Grove Village, Ill. 2025
17 Charles Haggerty Lake Forest, Ill. 2021
18 William Hemauer Milwaukee, Wis. 2022
19 Sean Hoagland Westlake, Ohio 2022
20 Justin Hornaday Libertyville, Ill. 2022
21 Brian Izzo Naperville, Ill. 2022
22 Dain Johnson Middleton, Wis. 2024
23 Sebastian Kasun Elm Grove, Wis. 2022
24 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
25 Eric Klutke Crystal Lake, Ill. 2022
26 Connor Knauf Rockford, Ill. 2023
27 Ian Love Chicago, Ill. 2023
28 Remy Ly Eastvale, Calif. 2024
29 Tyson Malak Elgin, Ill. 2022
30 Jimmy Mendel Edina, Minn. 2023
31 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
32 Maadhav Muralidharan Lincolnshire, Ill. 2022
33 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
34 Nick Noble Sunfish Lake, Minn. 2022
35 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
36 Hayden Orbaugh Zionsville, Ind. 2022
37 Aashir Patel Schaumburg, Ill. 2023
38 Tommy Potter Moline, Ill. 2023
39 Henry Reiland Chicago, Ill. 2024
40 Kunyu Ren (China) Thousand Oaks, Calif. 2024
41 Braeden Resnick Rice Lake, Wis. 2021
42 Cole Ross Waunakee, Wis. 2022
43 Nicholas Scudder Western Springs, Ill. 2023
44 Shang-En Shen (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2022
45 Nicolas Simon Elk Grove Village, Ill. 2024
46 Aleks Slesers Libertyville, Ill. 2023
47 Jesper Snow Kenilworth, Ill. 2022
48 Jacob Stoetzel Mokena, Ill. 2023
49 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
50 Nathan Tillman Bettendorf, Iowa 2022
51 Joe Volpentesta Antigo, Wis. 2022
52 Samuel Walker Burke, Va. 2024
53 Haoxiang Wang (China) Naperville, Ill. 2022
54 Cooper Watt Rockford, Ill. 2023
55 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
56 Garey Weaver Deerfield, Ill. 2022
57 John Yeomans Aliso Viejo, Calif. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maggie Carlson Inverness, Ill. 2025
2 Zoe Gryniewicz Wauwatosa, Wis. 2027
3 Lisa Herman Stevenson Ranch, Calif. 2026
4 Laura Hu Northbrook, Ill. 2026
5 Ally Kovitz Highland Park, Ill. 2022
6 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
7 Sohini Pillay San Jose, Calif. 2022
8 Jenna Shilts Frankfort, Ill. 2024
9 Chia-En Song (Taiwan) Hsinchu City, , Taiwan 2023
10 Katelyn Walker Kenosha, Wis. 2024
11 Raquel Walker Burke, Va. 2026
12 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
2 Ryan Banas Winnetka, Ill. 2023
3 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
4 Jack Berry Western Springs, Ill. 2023
5 Jackson Ciganek Naperville, Ill. 2022
6 John Creamean Winnetka, Ill. 2024
7 Peter Crowe Lake Forest, Ill. 2023
8 Brent Cudal Bolingbrook, Ill. 2023
9 Aiden Cudney Appleton, Wis. 2024
10 Brock Dickson Barrington, Ill. 2022
11 Dylan Dunne Barrington, Ill. 2022
12 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
13 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
14 Owen Gardner Milwaukee, Wis. 2022
15 Carl Gustin Northbrook, Ill. 2022
16 Antonio Gutierrez Elk Grove Village, Ill. 2025
17 Charles Haggerty Lake Forest, Ill. 2021
18 William Hemauer Milwaukee, Wis. 2022
19 Sean Hoagland Westlake, Ohio 2022
20 Justin Hornaday Libertyville, Ill. 2022
21 Brian Izzo Naperville, Ill. 2022
22 Dain Johnson Middleton, Wis. 2024
23 Sebastian Kasun Elm Grove, Wis. 2022
24 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
25 Eric Klutke Crystal Lake, Ill. 2022
26 Connor Knauf Rockford, Ill. 2023
27 Ian Love Chicago, Ill. 2023
28 Remy Ly Eastvale, Calif. 2024
29 Tyson Malak Elgin, Ill. 2022
30 Jimmy Mendel Edina, Minn. 2023
31 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
32 Maadhav Muralidharan Lincolnshire, Ill. 2022
33 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
34 Nick Noble Sunfish Lake, Minn. 2022
35 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
36 Hayden Orbaugh Zionsville, Ind. 2022
37 Aashir Patel Schaumburg, Ill. 2023
38 Tommy Potter Moline, Ill. 2023
39 Henry Reiland Chicago, Ill. 2024
40 Kunyu Ren (China) Thousand Oaks, Calif. 2024
41 Braeden Resnick Rice Lake, Wis. 2021
42 Cole Ross Waunakee, Wis. 2022
43 Nicholas Scudder Western Springs, Ill. 2023
44 Shang-En Shen (Taiwan) Taipei, , Taiwan 2022
45 Nicolas Simon Elk Grove Village, Ill. 2024
46 Aleks Slesers Libertyville, Ill. 2023
47 Jesper Snow Kenilworth, Ill. 2022
48 Jacob Stoetzel Mokena, Ill. 2023
49 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
50 Nathan Tillman Bettendorf, Iowa 2022
51 Joe Volpentesta Antigo, Wis. 2022
52 Samuel Walker Burke, Va. 2024
53 Haoxiang Wang (China) Naperville, Ill. 2022
54 Cooper Watt Rockford, Ill. 2023
55 Jonathan Waugh (Canada) Bristol, Ill. 2021
56 Garey Weaver Deerfield, Ill. 2022
57 John Yeomans Aliso Viejo, Calif. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Maggie Carlson Inverness, Ill. 2025
2 Zoe Gryniewicz Wauwatosa, Wis. 2027
3 Lisa Herman Stevenson Ranch, Calif. 2026
4 Laura Hu Northbrook, Ill. 2026
5 Ally Kovitz Highland Park, Ill. 2022
6 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
7 Sohini Pillay San Jose, Calif. 2022
8 Jenna Shilts Frankfort, Ill. 2024
9 Chia-En Song (Taiwan) Hsinchu City, , Taiwan 2023
10 Katelyn Walker Kenosha, Wis. 2024
11 Raquel Walker Burke, Va. 2026
12 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022
Alternates
Alternates
Print
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Bowen Lan (China) Irvine, Calif. 2025
2 Kiana Pouyat North Barrington, Ill. 2022

Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Bowen Lan (China) Irvine, Calif. 2025
2 Kiana Pouyat North Barrington, Ill. 2022
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Chieh Lun Kuo Hsinchu Zhubei Taiwan 2022
2 Bowen Ballis The Woodlands, Texas 2024
3 Yilin (Justin) Sun (China) Shenzhen, , China 2022
4 Ben DeLaRosa Dallas, Texas 2023
5 Andrew Ramos Blaine, Minn. 2024
6 Drew Wagner Austin, Texas 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
2 Lauren Lee Los Angeles, Calif. 2023
3 Jenna Madden McKinney, Texas 2024
4 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
5 Samantha Olson Phoenix, Ariz. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Chieh Lun Kuo Hsinchu Zhubei Taiwan 2022
2 Bowen Ballis The Woodlands, Texas 2024
3 Yilin (Justin) Sun (China) Shenzhen, , China 2022
4 Ben DeLaRosa Dallas, Texas 2023
5 Andrew Ramos Blaine, Minn. 2024
6 Drew Wagner Austin, Texas 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Emily Duan Buffalo Grove, Ill. 2022
2 Lauren Lee Los Angeles, Calif. 2023
3 Jenna Madden McKinney, Texas 2024
4 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
5 Samantha Olson Phoenix, Ariz. 2024
Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexander Creamean Winnetka, Ill. 2023
2 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
2 Jacinda Lee Camas, Wash. 2024
3 Isabella Ly Eastvale, Calif. 2023
4 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
5 Chelsea She Buffalo Grove, Ill. 2024
6 Kylie Walker Kenosha, Wis. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Alexander Creamean Winnetka, Ill. 2023
2 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Allyson Duan Buffalo Grove, Ill. 2025
2 Jacinda Lee Camas, Wash. 2024
3 Isabella Ly Eastvale, Calif. 2023
4 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
5 Chelsea She Buffalo Grove, Ill. 2024
6 Kylie Walker Kenosha, Wis. 2024