Future Legends Junior Championship
Qualifier Tournament Schedule of Events Field Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 10 Performance Stars or more to gain entry.Six boys with 9 Stars gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 11Performance Stars or more to gain entry.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ackerman Leawood, Kan. 2024
2 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
3 Nate Appelhof Blaine, Minn. 2023
4 Sky Aung (Myanmar) Bradenton, Fla. 2023
5 Braden Baize Boerne, Texas 2023
6 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
7 Jake Birdwell Blaine, Minn. 2024
8 Will Brown Fayetteville, N.C. 2024
9 Ryan Calcagno Carmichael, Calif. 2023
10 Beckett Carlson Tucson, Ariz. 2023
11 Niccolo Cristofalo Nashville, Tenn. 2024
12 Aiden Cudney Appleton, Wis. 2024
13 Joey Currans Ames, Iowa 2024
14 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
15 Rafael Estrada (Mexico) Tlajomulco de Zuniga, Jalisco, , Mexico 2023
16 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
17 Blake Forrest Maple Grove, Minn. 2023
18 Daniel Freeman (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
19 Austin Frick Geneva, Ill. 2023
20 George Goff Orlando, Fla. 2023
21 Thomas Gogel Mission Hills, Kan. 2023
22 Mason Haupt De Pere, Wis. 2024
23 William Hemauer Milwaukee, Wis. 2022
24 Peter Hoeppner Waukesha, Wis. 2023
25 Braeden Hoyt Houston, Texas 2023
26 Caden Jacobson Lake Delton, Wis. 2022
27 Bode King
Hartland, Wis. 2023
28 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
29 Holden Kittelberger Katy, Texas 2022
30 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
31 Parama Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2025
32 Pongsapak Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2023
33 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
34 Mason Lewis Edwardsville, Ill. 2025
35 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
36 Justin Luan Woodbury, Minn. 2023
37 Adam Melliere Zionsville, Ind. 2023
38 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
39 Charlie Moen Edina, Minn. 2024
40 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
41 Charlie Palmer Phoenix, Ariz. 2023
42 Piers Pellier Rancho Palos Verdes, Calif. 2026
43 Jackson Piacsek Pewaukee, Wis. 2024
44 Austin Plunkett Paradise Valley, Ariz. 2023
45 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
46 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
47 Joseph Rohlwing Apple Valley, Minn. 2023
48 Cole Ropicky Wales, Wis. 2024
49 Peyton Savageau Oak Grove, Minn. 2024
50 Mason Schmidtke Sheboygan, Wis. 2023
51 Aman Shah Aurora, Ill. 2022
52 Ben Slicker Leawood, Kan. 2023
53 Benjamin Solum Ham Lake, Minn. 2023
54 Tyson Sparks Muskego, Wis. 2024
55 Ryan Stendahl Maple Grove, Minn. 2024
56 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
57 Andrew Wall Zionsville, Ind. 2024
58 Chenqi Wu (China) Xiamen, , China 2024
59 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
60 Noah Zyung Glenview, Ill. 2024
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
2 Mimi Burton Austin, Texas 2023
3 Nora Cerroni Waukesha, Wis. 2023
4 Annabelle Chen Fremont, Calif. 2023
5 Caroline Chung Placentia, Calif. 2023
6 Treva Dodd Brookfield, Wis. 2024
7 Bella Dovhey Oviedo, Fla. 2026
8 Catherine Fennelly East Hampton, N.Y. 2023
9 Lauryn Finley Lake Mary, Fla. 2025
10 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
11 Consuela (Mimi) Guo (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
12 Elizabeth Hang Pleasanton, Calif. 2025
13 Lisa Herman Jenks, Okla. 2026
14 Aubrey Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2028
15 Meilin Hoshino (Brazil) Chicago, Ill. 2023
16 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
17 Abby Kim Santa Barbara, Calif. 2023
18 Addison Klonowski Naples, Fla. 2023
19 Joanne Lee Henderson, Nev. 2023
20 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
21 Anya Mathur Scottsdale, Ariz. 2025
22 Brooklyn Millard Aurora, Ohio 2024
23 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
24 Effie Perakis Glenview, Ill. 2023
25 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
26 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
27 Riley Shin La Habra Heights, Calif. 2023
28 Izzi Stricker Madison, Wis. 2024
29 Kathryn VanArragon Blaine, Minn. 2023
30 Delaney Wade Granger, Ind. 2024
31 Keira Wang Palos Verdes Estates, Calif. 2022
32 Lanzhi (Victoria) Wang (Hong Kong) Laguna Niguel, Calif. 2025
33 Xinyi (Shirley) Yang (China) Plano, Texas 2024
34 Grace Aoting Yao (Canada) West Vancouver, British Columbia, Canada 2025
35 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025
36 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022
37 Yiyun Zou Shenzhen, , China 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 James Ackerman Leawood, Kan. 2024
2 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
3 Nate Appelhof Blaine, Minn. 2023
4 Sky Aung (Myanmar) Bradenton, Fla. 2023
5 Braden Baize Boerne, Texas 2023
6 Frank Bellino Sarasota, Fla. 2023
7 Jake Birdwell Blaine, Minn. 2024
8 Will Brown Fayetteville, N.C. 2024
9 Ryan Calcagno Carmichael, Calif. 2023
10 Beckett Carlson Tucson, Ariz. 2023
11 Niccolo Cristofalo Nashville, Tenn. 2024
12 Aiden Cudney Appleton, Wis. 2024
13 Joey Currans Ames, Iowa 2024
14 Charles Erlandson Verona, Wis. 2023
15 Rafael Estrada (Mexico) Tlajomulco de Zuniga, Jalisco, , Mexico 2023
16 Jacob Ferrin Excelsior, Minn. 2023
17 Blake Forrest Maple Grove, Minn. 2023
18 Daniel Freeman (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
19 Austin Frick Geneva, Ill. 2023
20 George Goff Orlando, Fla. 2023
21 Thomas Gogel Mission Hills, Kan. 2023
22 Mason Haupt De Pere, Wis. 2024
23 William Hemauer Milwaukee, Wis. 2022
24 Peter Hoeppner Waukesha, Wis. 2023
25 Braeden Hoyt Houston, Texas 2023
26 Caden Jacobson Lake Delton, Wis. 2022
27 Bode King
Hartland, Wis. 2023
28 Noah Kirsch Lancaster, Wis. 2022
29 Holden Kittelberger Katy, Texas 2022
30 Alex Koenig Wales, Wis. 2023
31 Parama Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2025
32 Pongsapak Laopakdee (Thailand) Rayong, , Thailand 2023
33 James Leehealey Newport Coast, Calif. 2025
34 Mason Lewis Edwardsville, Ill. 2025
35 Yung-Cheng Lo (Taiwan) New Taipei City, , Taiwan 2026
36 Justin Luan Woodbury, Minn. 2023
37 Adam Melliere Zionsville, Ind. 2023
38 Axton Miller Arthur, Iowa 2024
39 Charlie Moen Edina, Minn. 2024
40 Troy Nason Northbrook, Ill. 2023
41 Charlie Palmer Phoenix, Ariz. 2023
42 Piers Pellier Rancho Palos Verdes, Calif. 2026
43 Jackson Piacsek Pewaukee, Wis. 2024
44 Austin Plunkett Paradise Valley, Ariz. 2023
45 Anthony Purcea Buford, Ga. 2024
46 James Rogers Scottsdale, Ariz. 2024
47 Joseph Rohlwing Apple Valley, Minn. 2023
48 Cole Ropicky Wales, Wis. 2024
49 Peyton Savageau Oak Grove, Minn. 2024
50 Mason Schmidtke Sheboygan, Wis. 2023
51 Aman Shah Aurora, Ill. 2022
52 Ben Slicker Leawood, Kan. 2023
53 Benjamin Solum Ham Lake, Minn. 2023
54 Tyson Sparks Muskego, Wis. 2024
55 Ryan Stendahl Maple Grove, Minn. 2024
56 Logan Suter Oconomowoc, Wis. 2023
57 Andrew Wall Zionsville, Ind. 2024
58 Chenqi Wu (China) Xiamen, , China 2024
59 Lucas Chikun Xin (China) Hainan, , China 2024
60 Noah Zyung Glenview, Ill. 2024
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
2 Mimi Burton Austin, Texas 2023
3 Nora Cerroni Waukesha, Wis. 2023
4 Annabelle Chen Fremont, Calif. 2023
5 Caroline Chung Placentia, Calif. 2023
6 Treva Dodd Brookfield, Wis. 2024
7 Bella Dovhey Oviedo, Fla. 2026
8 Catherine Fennelly East Hampton, N.Y. 2023
9 Lauryn Finley Lake Mary, Fla. 2025
10 Jessica Guiser Hartland, Wis. 2024
11 Consuela (Mimi) Guo (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2024
12 Elizabeth Hang Pleasanton, Calif. 2025
13 Lisa Herman Jenks, Okla. 2026
14 Aubrey Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2028
15 Meilin Hoshino (Brazil) Chicago, Ill. 2023
16 Ellen Jun San Jose, Calif. 2024
17 Abby Kim Santa Barbara, Calif. 2023
18 Addison Klonowski Naples, Fla. 2023
19 Joanne Lee Henderson, Nev. 2023
20 Rianne Li (New Zealand) Auckland, , New Zealand 2025
21 Anya Mathur Scottsdale, Ariz. 2025
22 Brooklyn Millard Aurora, Ohio 2024
23 Kacie Moon Northbrook, Ill. 2025
24 Effie Perakis Glenview, Ill. 2023
25 Cassandra Psuik Greenfield, Wis. 2023
26 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
27 Riley Shin La Habra Heights, Calif. 2023
28 Izzi Stricker Madison, Wis. 2024
29 Kathryn VanArragon Blaine, Minn. 2023
30 Delaney Wade Granger, Ind. 2024
31 Keira Wang Palos Verdes Estates, Calif. 2022
32 Lanzhi (Victoria) Wang (Hong Kong) Laguna Niguel, Calif. 2025
33 Xinyi (Shirley) Yang (China) Plano, Texas 2024
34 Grace Aoting Yao (Canada) West Vancouver, British Columbia, Canada 2025
35 Mingyu Zhang (China) Beijing, , China 2025
36 Sarah Zheng Bolingbrook, Ill. 2022
37 Yiyun Zou Shenzhen, , China 2025
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Owen Howe Des Moines, Iowa 2024
2 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
3 Millan Biggs Willmette, Ill. 2024
4 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
5 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
6 Ethan Law Spring, Texas 2024
7 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
8 Samson Li Diamond Bar, Calif. 2025
9 Matthew Kendrick Tulsa, Okla. 2025
10 Alex Weiss Middleton, Wis. 2023
11 Jackson Cross Menomonee Falls, Wis. 2023
12 Kagan Kollar Maple Grove, Minn. 2023
13 Evan Raiche Lakeville, Minn. 2023
14 Connor Caparos Brentwood, Tenn. 2023
15 Braden Hoskins Hays, Kan. 2023
16 Keaton Orava Washington, D.C. 2023
17 Gabriel Gold Quincy, Ill. 2024
18 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
19 Blake Steensland Edina, Minn. 2024
20 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
21 Michael Takacs Iowa City, Iowa 2023
22 Cameron Peters Traverse City, Mich. 2023
23 Ryan Lingelbach Elkhorn, Neb. 2023
24 Alex Felicione Northfield, Ill. 2022
25 Henry Kopydlowski Gainesville, Ga. 2025
26 Alexander Tseng Portland, Ore. 2024
27 Udyat Sarangdevot Mckinney, Texas 2025
28 Emery Endres Cedarburg, Wis. 2023
29 Blake Callahan Kenosha, Wis. 2023
30 Tyler Wengronowitz Arlington Heights, Ill. 2023
31 Matt Walsh Chicago, Ill. 2023
32 Bo Xie (China) Tianjin, , China 2023
33 Grant Owens Maysville, Ky. 2023
34 Spencer Stuke
Delafield, Wis. 2024
35 Michael Yesbeck Middleton, Wis. 2024
36 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
37 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
38 Keegan Farmer Oconomowoc, Wis. 2025
39 Carver Larson Alexandria, Minn. 2025
40 Zacdipan Wynn Roongphornchai Las Vegas, Nev. 2025
41 Makenzie Ujiie Midlevels, , Hong Kong 2024
42 Wyatt McDonald Olathe, Kan. 2024
43 Connor Gray Winnetka, Ill. 2024
44 Hale Strawhecker Clive, Iowa 2024
45 Jimmy Decillo Glencoe, Ill. 2024
46 JP Flannery Oconomowoc, Wis. 2025
47 Cameron Stenzel Victoria, Minn. 2025
48 Tyler Short Fontana, Wis. 2025
49 Tatman Bahr Kirkwood, Mo. 2025
50 Braydon Pulcanio Orono, Minn. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Amelia Zingler Tomah, Wis. 2023
2 Arden Louchheim Park City, Utah 2023
3 Amy Lyon Winchester, Mass. 2024
4 Sophia Gold Quincy, Ill. 2025
5 Rachel Niskanen Negaunee, Mich. 2023
6 Chloris Li (Hong Kong) Hong Kong, 2023
7 Katie Magner Winnetka, Ill. 2024
8 Lynne Zhang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2024
9 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
10 Audrey Im
Fontana, Calif. 2025
11 Grace Smith Sacramento, Calif. 2024
12 Brianna Chamoun Sycamore, Ill. 2024
13 Rylie Pryor Buffalo Grove, Ill. 2024
14 Lauren Pierce Granite Bay, Calif. 2024
15 Jayne Sung La Habra Heights, Calif. 2024
16 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025
17 Veronica Man (Canada) Coto de Caza, Calif. 2026
18 Ava Osborne Austin, Texas 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Owen Howe Des Moines, Iowa 2024
2 Matthew Sokorai (Chile) Ada, Mich. 2024
3 Millan Biggs Willmette, Ill. 2024
4 Oliver Barr Winnetka, Ill. 2024
5 Connor O'Hara Glenview, Ill. 2024
6 Ethan Law Spring, Texas 2024
7 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
8 Samson Li Diamond Bar, Calif. 2025
9 Matthew Kendrick Tulsa, Okla. 2025
10 Alex Weiss Middleton, Wis. 2023
11 Jackson Cross Menomonee Falls, Wis. 2023
12 Kagan Kollar Maple Grove, Minn. 2023
13 Evan Raiche Lakeville, Minn. 2023
14 Connor Caparos Brentwood, Tenn. 2023
15 Braden Hoskins Hays, Kan. 2023
16 Keaton Orava Washington, D.C. 2023
17 Gabriel Gold Quincy, Ill. 2024
18 Henry Delzer Grand Blanc, Mich. 2026
19 Blake Steensland Edina, Minn. 2024
20 Marco Bamrah Delafield, Wis. 2023
21 Michael Takacs Iowa City, Iowa 2023
22 Cameron Peters Traverse City, Mich. 2023
23 Ryan Lingelbach Elkhorn, Neb. 2023
24 Alex Felicione Northfield, Ill. 2022
25 Henry Kopydlowski Gainesville, Ga. 2025
26 Alexander Tseng Portland, Ore. 2024
27 Udyat Sarangdevot Mckinney, Texas 2025
28 Emery Endres Cedarburg, Wis. 2023
29 Blake Callahan Kenosha, Wis. 2023
30 Tyler Wengronowitz Arlington Heights, Ill. 2023
31 Matt Walsh Chicago, Ill. 2023
32 Bo Xie (China) Tianjin, , China 2023
33 Grant Owens Maysville, Ky. 2023
34 Spencer Stuke
Delafield, Wis. 2024
35 Michael Yesbeck Middleton, Wis. 2024
36 Maxwell McWilliams Austin, Texas 2024
37 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
38 Keegan Farmer Oconomowoc, Wis. 2025
39 Carver Larson Alexandria, Minn. 2025
40 Zacdipan Wynn Roongphornchai Las Vegas, Nev. 2025
41 Makenzie Ujiie Midlevels, , Hong Kong 2024
42 Wyatt McDonald Olathe, Kan. 2024
43 Connor Gray Winnetka, Ill. 2024
44 Hale Strawhecker Clive, Iowa 2024
45 Jimmy Decillo Glencoe, Ill. 2024
46 JP Flannery Oconomowoc, Wis. 2025
47 Cameron Stenzel Victoria, Minn. 2025
48 Tyler Short Fontana, Wis. 2025
49 Tatman Bahr Kirkwood, Mo. 2025
50 Braydon Pulcanio Orono, Minn. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Amelia Zingler Tomah, Wis. 2023
2 Arden Louchheim Park City, Utah 2023
3 Amy Lyon Winchester, Mass. 2024
4 Sophia Gold Quincy, Ill. 2025
5 Rachel Niskanen Negaunee, Mich. 2023
6 Chloris Li (Hong Kong) Hong Kong, 2023
7 Katie Magner Winnetka, Ill. 2024
8 Lynne Zhang (China) Lakewood Ranch, Fla. 2024
9 Jingyan Pan (China) Delray Beach, Fla. 2024
10 Audrey Im
Fontana, Calif. 2025
11 Grace Smith Sacramento, Calif. 2024
12 Brianna Chamoun Sycamore, Ill. 2024
13 Rylie Pryor Buffalo Grove, Ill. 2024
14 Lauren Pierce Granite Bay, Calif. 2024
15 Jayne Sung La Habra Heights, Calif. 2024
16 Ava Wisinski Ada, Mich. 2025
17 Veronica Man (Canada) Coto de Caza, Calif. 2026
18 Ava Osborne Austin, Texas 2027