WEATHER UPDATE: AJGA tee times for the Qualifier - C.T. Pan Foundation Junior Championship are delayed 30 minutes because of weather.
Qualifier - Ben An Junior Championship
Qualifier Tournament Event Info Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria .

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Seojun Bae (South Korea) Howey in the Hills, Fla. 2027
2 Daniel Barcenas Weston, Fla. 2030
3 Jeremiah Bianchi Davenport, Fla. 2024
4 Chase Bloss Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
5 Chase Brown Tallahassee, Fla. 2025
6 Nicholas Brown Sarasota, Fla. 2028
7 Jeremy Castellanos Windermere, Fla. 2030
8 JD Codispoti Franklin, Tenn. 2025
9 James Cohen III Valdosta, Ga. 2025
10 Max Colby Bendixen Bradenton, Fla. 2026
11 Jack Ryan Donovan Ave Maria, Fla. 2026
12 Turin Duber Viera, Fla. 2027
13 Kristian Eakins Fort Lauderdale, Fla. 2025
14 Ryan Fenton Boynton Beach, Fla. 2025
15 Sebastian Fernandez (Mexico) Windermere, Fla. 2025
16 Weston Gain Edina, Minn. 2025
17 Emilio Garcia Orlando, Fla. 2024
18 Maurice Hoben, III Jupiter, Fla. 2026
19 Kai Nan Huang (Taiwan) Gong Xiong, , Taiwan 2026
20 Johnny Huhn Ashburn, Va. 2025
21 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
22 Nutthachai Khamkhokgruad (Thailand) Howey-in-the-Hills, Fla. 2025
23 Thasanunth Khamkhokgruad (Thailand) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
24 Christopher Kilkelly Tampa, Fla. 2024
25 Michael J. Kim (South Korea) Bella Collina, Fla. 2030
26 Alex Kruschwitz Winter Haven, Fla. 2028
27 Major Lee Ponte Vedra Beach, Fla. 2028
28 Liam Ly Delray Beach, Fla. 2027
29 Ethan McBroom Ormond Beach, Fla. 2026
30 Jack McKinney Winter Park, Fla. 2025
31 Thomas Milajecki Lake Mary, Fla. 2026
32 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
33 Packy Mokris Winter Park, Fla. 2025
34 Sebastian Montemayor (Mexico) Monterrey, , Mexico 2027
35 Alex Morales (Mexico) Delray Beach, Fla. 2025
36 Alexander Pendry Oviedo, Fla. 2027
37 Caden Powell Springfield, Tenn. 2026
38 Gabriel Prisciandaro Sanford, Fla. 2026
39 Juan Jose Saavedra (Colombia) Winter Garden, Fla. 2025
40 Hashim Saeed Sugar Land, Texas 2025
41 Owen Sahajpal Ocala, Fla. 2027
42 Riley Sillaway Longwood, Fla. 2027
43 Andrew Stein Jupiter, Fla. 2027
44 Banks Tessier Montgomery, Texas 2025
45 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
46 Orlando Torres
Oviedo, Fla. 2027
47 Guankhua Van (Kazakhstan) Wesley Chapel, Fla. 2026
48 Ziyang Wang Orlando, Fla. 2028
49 Talan Wilkes Tequesta, Fla. 2025
50 Lucas Wohnig Alpharetta, Ga. 2026
51 Zexi Xue (China) Windermere, Fla. 2028
52 Yaohang Zhu (China) Orlando, Fla. 2027
53 Barton Abstein Saint Johns, Fla. 2025
54 Trevor Tingle Miami, Fla. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Islamiya Abeldi (Kazakhstan) Almaty, , Kazakhstan 2026
2 Natalie Angelo Bradenton, Fla. 2027
3 Allyson Benson Lake Mary, Fla. 2027
4 Hannah Booth Oviedo, Fla. 2025
5 Hayden Cherry
Brentwood, Tenn. 2026
6 Hilla Dries (Germany) Wesley Chapel, Fla. 2026
7 Mackenzie Federspiel Richmond, Ky. 2026
8 Valentina Hurtado (Venezuela) Weston, Fla. 2026
9 Yui Iijima (Japan) Tokyo, , Japan 2026
10 Willda Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2028
11 Yukino Kudo (Japan) Bella Vista Drive Howey in the hills, Fla. 2026
12 Angela Liu Los Angeles, Calif. 2026
13 Taryn Nguyen Bradenton, Fla. 2026
14 Maren Richards Groveland, Fla. 2030
15 Delaney Sillaway Longwood, Fla. 2025
16 Gracie Song Waxhaw, N.C. 2026
17 Nicole Uminski (Brazil) Reunion, Fla. 2029
18 Darci Wagner Vero Beach, Fla. 2026
19 Chloe Wang Orlando, Fla. 2030
20 Sophie Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2026
21 Claire Yang Windermere, Fla. 2029
22 Zixuan(lydia) Zhang (China) Katy, Texas 2025
23 Elena Zreik Windemere, Fla. 2028
24 Meyher Khokhar Longwood, Fla. 2026

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Seojun Bae (South Korea) Howey in the Hills, Fla. 2027
2 Daniel Barcenas Weston, Fla. 2030
3 Jeremiah Bianchi Davenport, Fla. 2024
4 Chase Bloss Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
5 Chase Brown Tallahassee, Fla. 2025
6 Nicholas Brown Sarasota, Fla. 2028
7 Jeremy Castellanos Windermere, Fla. 2030
8 JD Codispoti Franklin, Tenn. 2025
9 James Cohen III Valdosta, Ga. 2025
10 Max Colby Bendixen Bradenton, Fla. 2026
11 Jack Ryan Donovan Ave Maria, Fla. 2026
12 Turin Duber Viera, Fla. 2027
13 Kristian Eakins Fort Lauderdale, Fla. 2025
14 Ryan Fenton Boynton Beach, Fla. 2025
15 Sebastian Fernandez (Mexico) Windermere, Fla. 2025
16 Weston Gain Edina, Minn. 2025
17 Emilio Garcia Orlando, Fla. 2024
18 Maurice Hoben, III Jupiter, Fla. 2026
19 Kai Nan Huang (Taiwan) Gong Xiong, , Taiwan 2026
20 Johnny Huhn Ashburn, Va. 2025
21 Kylan Johnson Clermont, Fla. 2024
22 Nutthachai Khamkhokgruad (Thailand) Howey-in-the-Hills, Fla. 2025
23 Thasanunth Khamkhokgruad (Thailand) Howey-in-the-Hills, Fla. 2024
24 Christopher Kilkelly Tampa, Fla. 2024
25 Michael J. Kim (South Korea) Bella Collina, Fla. 2030
26 Alex Kruschwitz Winter Haven, Fla. 2028
27 Major Lee Ponte Vedra Beach, Fla. 2028
28 Liam Ly Delray Beach, Fla. 2027
29 Ethan McBroom Ormond Beach, Fla. 2026
30 Jack McKinney Winter Park, Fla. 2025
31 Thomas Milajecki Lake Mary, Fla. 2026
32 Jonas Moe Sarasota, Fla. 2025
33 Packy Mokris Winter Park, Fla. 2025
34 Sebastian Montemayor (Mexico) Monterrey, , Mexico 2027
35 Alex Morales (Mexico) Delray Beach, Fla. 2025
36 Alexander Pendry Oviedo, Fla. 2027
37 Caden Powell Springfield, Tenn. 2026
38 Gabriel Prisciandaro Sanford, Fla. 2026
39 Juan Jose Saavedra (Colombia) Winter Garden, Fla. 2025
40 Hashim Saeed Sugar Land, Texas 2025
41 Owen Sahajpal Ocala, Fla. 2027
42 Riley Sillaway Longwood, Fla. 2027
43 Andrew Stein Jupiter, Fla. 2027
44 Banks Tessier Montgomery, Texas 2025
45 Dallas Torres Oviedo, Fla. 2025
46 Orlando Torres
Oviedo, Fla. 2027
47 Guankhua Van (Kazakhstan) Wesley Chapel, Fla. 2026
48 Ziyang Wang Orlando, Fla. 2028
49 Talan Wilkes Tequesta, Fla. 2025
50 Lucas Wohnig Alpharetta, Ga. 2026
51 Zexi Xue (China) Windermere, Fla. 2028
52 Yaohang Zhu (China) Orlando, Fla. 2027
53 Barton Abstein Saint Johns, Fla. 2025
54 Trevor Tingle Miami, Fla. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Islamiya Abeldi (Kazakhstan) Almaty, , Kazakhstan 2026
2 Natalie Angelo Bradenton, Fla. 2027
3 Allyson Benson Lake Mary, Fla. 2027
4 Hannah Booth Oviedo, Fla. 2025
5 Hayden Cherry
Brentwood, Tenn. 2026
6 Hilla Dries (Germany) Wesley Chapel, Fla. 2026
7 Mackenzie Federspiel Richmond, Ky. 2026
8 Valentina Hurtado (Venezuela) Weston, Fla. 2026
9 Yui Iijima (Japan) Tokyo, , Japan 2026
10 Willda Kuang Lakewood Ranch, Fla. 2028
11 Yukino Kudo (Japan) Bella Vista Drive Howey in the hills, Fla. 2026
12 Angela Liu Los Angeles, Calif. 2026
13 Taryn Nguyen Bradenton, Fla. 2026
14 Maren Richards Groveland, Fla. 2030
15 Delaney Sillaway Longwood, Fla. 2025
16 Gracie Song Waxhaw, N.C. 2026
17 Nicole Uminski (Brazil) Reunion, Fla. 2029
18 Darci Wagner Vero Beach, Fla. 2026
19 Chloe Wang Orlando, Fla. 2030
20 Sophie Weber (Canada) Burlington, Ontario, Canada 2026
21 Claire Yang Windermere, Fla. 2029
22 Zixuan(lydia) Zhang (China) Katy, Texas 2025
23 Elena Zreik Windemere, Fla. 2028
24 Meyher Khokhar Longwood, Fla. 2026
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Weston Mead Vero Beach, Fla. 2027
2 Samuel Ha Ponte Vedra, Fla. 2027
3 Joey Hage
Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
4 Aaron Umholtz Tampa, Fla. 2028
5 Liam Fernandez Land O Lakes, Fla. 2026
6 Lucas Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2028
7 Lucca Brown Venice, Fla. 2026
8 Jonathan Brubaker (Bulgaria) Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
9 Xin (Tommy) Wang (China) Bradenton, Fla. 2026
10 Victor Sihan Feng Windermere, Fla. 2028
11 Holt Rue Oviedo, Fla. 2027
12 Yaoqun Zhu (China) Orlando, Fla. 2029
13 Avery Liu Windermere, Fla. 2027
14 Yuanzhou Ye (China) Weston, Fla. 2026
15 Jamie Morgan Odessa, Fla. 2026
16 Hugo Stenstrom Miami, Fla. 2026
17 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
18 Cassius Winch Saint Augustine, Fla. 2026
19 Easton Oliva Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Ryker Huther Sorrento, Fla. 2028
21 Easton Horner Tampa, Fla. 2026
22 Sloan Gagnon Westwood, Mass. 2026
23 Connor Foster Emmet, Ark. 2026
24 Sujingze (Jayden) Zhu (China) Yueyang, , China 2026
25 Pin-Tsun Shih (Taiwan) Port St. Lucie, Fla. 2027
26 Chaz Wilson New York, N.Y. 2026
27 John Dorneles-Costa Lake Worth, Fla. 2025
28 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
29 Grant Goslin Tampa, Fla. 2025
30 Jaxon Brown Lakewood Ranch, Fla. 2025
31 Tyler Creavy Orlando, Fla. 2028
32 Jake Williams Miami, Fla. 2028
33 Santiago Amador Carvajal (Colombia) Reunion, Fla. 2024
34 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
35 Charlie Hipp St Johns, Fla. 2027
36 Xilai Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2026
37 Ethan Nejman Orlando, Fla. 2029
38 Connor Danahy Orlando, Fla. 2028
39 Joshua Castellanos Windermere, Fla. 2027
40 Lucas Katz Saint Simons Island, Ga. 2024
41 Maxwell Eide Highlands Ranch, Colo. 2024
42 Clipper Salmon Tampa, Fla. 2025
43 Ethan Weinberg Lutz, Fla. 2025
44 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
45 Arya Patel
Oviedo, Fla. 2027
46 Ethan Lee Royal Palm Beach, Fla. 2028
47 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
48 Asher Katz
Winter Garden, Fla. 2028
49 Chase Bauer
Gotha, Fla. 2028
50 Aaron DeWitt Winter Haven, Fla. 2025
51 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2026
52 John Battaglino Boca Raton, Fla. 2025
53 Vishruth Badiga Lake Mary, Fla. 2027
54 Spencer Ives Naples, Fla. 2026
55 Wylie Inman North Palm Beach, Fla. 2026
56 Brayden Jenard Jupiter, Fla. 2025
57 Cooper Franklin Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
58 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
59 Nicholas Cecchini Jupiter, Fla. 2024
60 Andrew Tsar
Palm Beach Gardens, Fla. 2027
61 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
62 Shayaan Kim
Rockledge, Fla. 2027
63 Alexander Thu Palo Alto, Calif. 2026
64 Carson Sisler Cocoa Beach, Fla. 2027
65 Dylan Frein Fleming Island, Fla. 2025
66 Ethan Tak St Augustine, Fla. 2025
67 Jaspreet Kondal Saint Augustine, Fla. 2027
68 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
69 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
70 Luis Cortes Dorado, P.R., Puerto Rico 2025
71 Parker Melin
Ponte Vedra Beach, Fla. 2027
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tatiana Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2026
2 Victoria Meiren Feng Windermere, Fla. 2029
3 Elli Chon
sanford, Fla. 2027
4 Alexia Iordanov St Augustine, Fla. 2027
5 Ana Boone Champions Gate, Fla. 2026
6 Nicole Wu (Australia) Davie, Fla. 2028
7 Boonyanuch Smitasin Orlando, Fla. 2028
8 Anna Gao Aliso Viejo, Calif. 2026
9 Man Yang (China) Beijing, N.Y., China 2027
10 Ava Osborne Austin, Texas 2027
11 Xiyao Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2029
12 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
13 Alisa Pressley Hoschton, Ga. 2025
14 Angelina Pacheco Orlando, Fla., Dominican Republic 2027
15 Reese McMillan Jupiter, Fla. 2029
16 Zilin (Grace) Xu (China) Shanghai, , China 2028

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Weston Mead Vero Beach, Fla. 2027
2 Samuel Ha Ponte Vedra, Fla. 2027
3 Joey Hage
Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
4 Aaron Umholtz Tampa, Fla. 2028
5 Liam Fernandez Land O Lakes, Fla. 2026
6 Lucas Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2028
7 Lucca Brown Venice, Fla. 2026
8 Jonathan Brubaker (Bulgaria) Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
9 Xin (Tommy) Wang (China) Bradenton, Fla. 2026
10 Victor Sihan Feng Windermere, Fla. 2028
11 Holt Rue Oviedo, Fla. 2027
12 Yaoqun Zhu (China) Orlando, Fla. 2029
13 Avery Liu Windermere, Fla. 2027
14 Yuanzhou Ye (China) Weston, Fla. 2026
15 Jamie Morgan Odessa, Fla. 2026
16 Hugo Stenstrom Miami, Fla. 2026
17 (Lion) Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2027
18 Cassius Winch Saint Augustine, Fla. 2026
19 Easton Oliva Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
20 Ryker Huther Sorrento, Fla. 2028
21 Easton Horner Tampa, Fla. 2026
22 Sloan Gagnon Westwood, Mass. 2026
23 Connor Foster Emmet, Ark. 2026
24 Sujingze (Jayden) Zhu (China) Yueyang, , China 2026
25 Pin-Tsun Shih (Taiwan) Port St. Lucie, Fla. 2027
26 Chaz Wilson New York, N.Y. 2026
27 John Dorneles-Costa Lake Worth, Fla. 2025
28 Victor Herrera Doral, Fla. 2025
29 Grant Goslin Tampa, Fla. 2025
30 Jaxon Brown Lakewood Ranch, Fla. 2025
31 Tyler Creavy Orlando, Fla. 2028
32 Jake Williams Miami, Fla. 2028
33 Santiago Amador Carvajal (Colombia) Reunion, Fla. 2024
34 Geoffrey Laklak Pinecrest, Fla. 2026
35 Charlie Hipp St Johns, Fla. 2027
36 Xilai Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2026
37 Ethan Nejman Orlando, Fla. 2029
38 Connor Danahy Orlando, Fla. 2028
39 Joshua Castellanos Windermere, Fla. 2027
40 Lucas Katz Saint Simons Island, Ga. 2024
41 Maxwell Eide Highlands Ranch, Colo. 2024
42 Clipper Salmon Tampa, Fla. 2025
43 Ethan Weinberg Lutz, Fla. 2025
44 Ryan Altschul Delray Beach, Fla. 2026
45 Arya Patel
Oviedo, Fla. 2027
46 Ethan Lee Royal Palm Beach, Fla. 2028
47 Langting Tymon Sun (China) Windermere, Fla. 2025
48 Asher Katz
Winter Garden, Fla. 2028
49 Chase Bauer
Gotha, Fla. 2028
50 Aaron DeWitt Winter Haven, Fla. 2025
51 Justin Wen (China) Lake Mary, Fla. 2026
52 John Battaglino Boca Raton, Fla. 2025
53 Vishruth Badiga Lake Mary, Fla. 2027
54 Spencer Ives Naples, Fla. 2026
55 Wylie Inman North Palm Beach, Fla. 2026
56 Brayden Jenard Jupiter, Fla. 2025
57 Cooper Franklin Ponte Vedra Beach, Fla. 2026
58 Tanmay Chandra Gainesville, Fla. 2025
59 Nicholas Cecchini Jupiter, Fla. 2024
60 Andrew Tsar
Palm Beach Gardens, Fla. 2027
61 Ibby Carrington Port St. Lucie, Fla. 2026
62 Shayaan Kim
Rockledge, Fla. 2027
63 Alexander Thu Palo Alto, Calif. 2026
64 Carson Sisler Cocoa Beach, Fla. 2027
65 Dylan Frein Fleming Island, Fla. 2025
66 Ethan Tak St Augustine, Fla. 2025
67 Jaspreet Kondal Saint Augustine, Fla. 2027
68 Mingbo Jiang (China) Hangzhou, , China 2026
69 Langtai Tyrone Sun (China) Windermere, Fla. 2025
70 Luis Cortes Dorado, P.R., Puerto Rico 2025
71 Parker Melin
Ponte Vedra Beach, Fla. 2027
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Tatiana Ang (Singapore) Lake Mary, Fla. 2026
2 Victoria Meiren Feng Windermere, Fla. 2029
3 Elli Chon
sanford, Fla. 2027
4 Alexia Iordanov St Augustine, Fla. 2027
5 Ana Boone Champions Gate, Fla. 2026
6 Nicole Wu (Australia) Davie, Fla. 2028
7 Boonyanuch Smitasin Orlando, Fla. 2028
8 Anna Gao Aliso Viejo, Calif. 2026
9 Man Yang (China) Beijing, N.Y., China 2027
10 Ava Osborne Austin, Texas 2027
11 Xiyao Zhang (China) Winter Garden, Fla. 2029
12 Mami (Judy) Amano (Japan) Tokyo, , Japan 2024
13 Alisa Pressley Hoschton, Ga. 2025
14 Angelina Pacheco Orlando, Fla., Dominican Republic 2027
15 Reese McMillan Jupiter, Fla. 2029
16 Zilin (Grace) Xu (China) Shanghai, , China 2028