Qualifier - Discover Austin Minnesota Junior Championship presented by Hormel Foods
Qualifier Tournament Event Info Field Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 2

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria .

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Carson Andel Sartell, Minn. 2025
2 James Anderson St Michael, Minn. 2025
3 Jayden Antonen Sioux Falls, S.D. 2026
4 Riley Baisch Waconia, Minn. 2025
5 Duncan Beelner Ankeny, Iowa 2025
6 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
7 Andrew Burstad Blaine, Minn. 2028
8 Cade Callan Minnetrista, Minn. 2027
9 David Colby Edina, Minn. 2026
10 Blake Cronin Urbandale, Iowa 2026
11 Adam Crosby Savage, Minn. 2026
12 Cooper Daikawa Lino lakes, Minn. 2026
13 Mason Eaton Lakeville, Minn. 2026
14 Remick Elfers Clive, Iowa 2025
15 Easton Fiddle Hugo, Minn. 2028
16 David Fong III Bloomington, Minn. 2025
17 Charlie Gilligan Wheaton, Ill. 2025
18 Antonio Gutierrez Elk Grove Village, Ill. 2025
19 Ryder Haskins Minnetrista, Minn. 2029
20 Colin Hastings Wayzata, Minn. 2027
21 Patrick Hastings Wayzata, Minn. 2026
22 Chase Jacobsen Sartell, Minn. 2024
23 Henry Johnson Chaska, Minn. 2026
24 Myles Jorde Cando, N.D. 2026
25 Carson Korver Orange City, Iowa 2026
26 Dylan Kringen Long Lake, Minn. 2026
27 Chase Larson Edina, Minn. 2027
28 Ty Lenards Watertown, S.D. 2025
29 Sam Lunde Sartell, Minn. 2025
30 Ryan Lynch Ames, Iowa 2025
31 Jack MacLagan Coralville, Iowa 2026
32 Rylan Moran Vermillion, S.D. 2027
33 Logan Motzko Chaska, Minn. 2027
34 Keagan Nicoll Maple Grove, Minn. 2026
35 Sander Ohe Edina, Minn. 2026
36 Evan Paganelis Batavia, Ill. 2025
37 Jacob Palen Eagan, Minn. 2027
38 Anderson Palm Western Springs, Ill. 2025
39 Ryan Parkhurst Cedar Falls, Iowa 2026
40 Quinn Reding Chanhassen, Minn. 2026
41 Landon Rogala Maple Grove, Minn. 2025
42 Kevin Schuh Glenview, Ill. 2025
43 Nathan Schuver Saint Cloud, Minn. 2026
44 Leo Simonson Minneapolis, Minn. 2025
45 Jaden Solheim Watertown, S.D. 2025
46 Aidan Steel Maple Grove, Minn. 2025
47 Luke Thompson St. Louis Park, Minn. 2025
48 William Thornburg Alexandria, Minn. 2027
49 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
50 Tyler Verhulst Blaine, Minn. 2026
51 Austin Walker ROCHESTER, Minn. 2026
52 Brennan Weckwerth Rochester, Minn. 2026
53 Kevin Wesolowski Westmont, Ill. 2025
54 Nolan Witham Roseville, Minn. 2025
55 Sam Wu Eden Prairie, Minn. 2028
56 Brandon Yabandith Saint Michael, Minn. 2026
57 Carter Callan Minnetrista, Minn. 2025
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sasha Challagolla Bettendorf, Iowa 2029
2 Emma Fitzmorris Stillwater, Minn. 2026
3 Madeline Gutierrez Schaumburg, Ill. 2028
4 Joey Koth Chaska, Minn. 2025
5 Xinyan Li (China) Waxhaw, N.C. 2026
6 Elin Mueller Dubuque, Iowa 2027
7 Adalyn Wiig Clive, Iowa 2026
8 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
9 Tiffany Chang (Taiwan) San Jose, Calif. 2028
10 Chloe Chien Irvine, Calif. 2027
11 Gabriella Gu Irvine, Calif. 2028
12 Lavanya Gupta (India) New Delhi, , India 2025
13 Aubrey Hilgers Surprise, Ariz. 2028
14 Grace Leber Wilmette, Ill. 2026
15 Cici Liu (China) Pasadena, Calif. 2026
16 Annika Raja Irvine, Calif. 2028
17 Anessa Riglos Wailuku, Hawaii 2025
18 Ellen Wang (Canada) Mississauga, Ontario, Canada 2026
19 Li Xia (China) West Covina, Calif. 2025
20 Lana Yamagata South Pasadena, Calif. 2025
21 Audrey Zhao Irvine, Calif. 2028

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Carson Andel Sartell, Minn. 2025
2 James Anderson St Michael, Minn. 2025
3 Jayden Antonen Sioux Falls, S.D. 2026
4 Riley Baisch Waconia, Minn. 2025
5 Duncan Beelner Ankeny, Iowa 2025
6 Ethan Blomme Bettendorf, Iowa 2025
7 Andrew Burstad Blaine, Minn. 2028
8 Cade Callan Minnetrista, Minn. 2027
9 David Colby Edina, Minn. 2026
10 Blake Cronin Urbandale, Iowa 2026
11 Adam Crosby Savage, Minn. 2026
12 Cooper Daikawa Lino lakes, Minn. 2026
13 Mason Eaton Lakeville, Minn. 2026
14 Remick Elfers Clive, Iowa 2025
15 Easton Fiddle Hugo, Minn. 2028
16 David Fong III Bloomington, Minn. 2025
17 Charlie Gilligan Wheaton, Ill. 2025
18 Antonio Gutierrez Elk Grove Village, Ill. 2025
19 Ryder Haskins Minnetrista, Minn. 2029
20 Colin Hastings Wayzata, Minn. 2027
21 Patrick Hastings Wayzata, Minn. 2026
22 Chase Jacobsen Sartell, Minn. 2024
23 Henry Johnson Chaska, Minn. 2026
24 Myles Jorde Cando, N.D. 2026
25 Carson Korver Orange City, Iowa 2026
26 Dylan Kringen Long Lake, Minn. 2026
27 Chase Larson Edina, Minn. 2027
28 Ty Lenards Watertown, S.D. 2025
29 Sam Lunde Sartell, Minn. 2025
30 Ryan Lynch Ames, Iowa 2025
31 Jack MacLagan Coralville, Iowa 2026
32 Rylan Moran Vermillion, S.D. 2027
33 Logan Motzko Chaska, Minn. 2027
34 Keagan Nicoll Maple Grove, Minn. 2026
35 Sander Ohe Edina, Minn. 2026
36 Evan Paganelis Batavia, Ill. 2025
37 Jacob Palen Eagan, Minn. 2027
38 Anderson Palm Western Springs, Ill. 2025
39 Ryan Parkhurst Cedar Falls, Iowa 2026
40 Quinn Reding Chanhassen, Minn. 2026
41 Landon Rogala Maple Grove, Minn. 2025
42 Kevin Schuh Glenview, Ill. 2025
43 Nathan Schuver Saint Cloud, Minn. 2026
44 Leo Simonson Minneapolis, Minn. 2025
45 Jaden Solheim Watertown, S.D. 2025
46 Aidan Steel Maple Grove, Minn. 2025
47 Luke Thompson St. Louis Park, Minn. 2025
48 William Thornburg Alexandria, Minn. 2027
49 Tristan Tidemann Chanhassen, Minn. 2024
50 Tyler Verhulst Blaine, Minn. 2026
51 Austin Walker ROCHESTER, Minn. 2026
52 Brennan Weckwerth Rochester, Minn. 2026
53 Kevin Wesolowski Westmont, Ill. 2025
54 Nolan Witham Roseville, Minn. 2025
55 Sam Wu Eden Prairie, Minn. 2028
56 Brandon Yabandith Saint Michael, Minn. 2026
57 Carter Callan Minnetrista, Minn. 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sasha Challagolla Bettendorf, Iowa 2029
2 Emma Fitzmorris Stillwater, Minn. 2026
3 Madeline Gutierrez Schaumburg, Ill. 2028
4 Joey Koth Chaska, Minn. 2025
5 Xinyan Li (China) Waxhaw, N.C. 2026
6 Elin Mueller Dubuque, Iowa 2027
7 Adalyn Wiig Clive, Iowa 2026
8 Elyssa Abdullah Hinsdale, Ill. 2025
9 Tiffany Chang (Taiwan) San Jose, Calif. 2028
10 Chloe Chien Irvine, Calif. 2027
11 Gabriella Gu Irvine, Calif. 2028
12 Lavanya Gupta (India) New Delhi, , India 2025
13 Aubrey Hilgers Surprise, Ariz. 2028
14 Grace Leber Wilmette, Ill. 2026
15 Cici Liu (China) Pasadena, Calif. 2026
16 Annika Raja Irvine, Calif. 2028
17 Anessa Riglos Wailuku, Hawaii 2025
18 Ellen Wang (Canada) Mississauga, Ontario, Canada 2026
19 Li Xia (China) West Covina, Calif. 2025
20 Lana Yamagata South Pasadena, Calif. 2025
21 Audrey Zhao Irvine, Calif. 2028
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Silas Dusenbury Grand Forks, N.D. 2026
2 Brady Huskey Davenport, Iowa 2026
3 Jackson Lewis Ankeny, Iowa 2026
4 Evan Graham Bettendorf, Iowa 2026
5 Owen Hegrenes Lahaina, Hawaii 2026
6 Hunter Paquin Hayden, Idaho 2028
7 Isaah Kandula Chesterfield, Mo. 2028
8 Trace Overland Tulsa, Okla. 2027
9 Cole Beto Rockford, Ill. 2026
10 Miles Kritzer Austin, Texas 2026
11 Elijah La Tour Tariffville, Conn. 2027
12 Colin Riehl Novi, Mich. 2026
13 Micah Sheffer Brownstown, Ind. 2026
14 Tejas Mishra (India) Bangalore, , India 2027
15 Porter Howard Fairway, Kan. 2026
16 MJ Pulcanio Orono, Minn. 2027
17 Preston Miller Minneapolis, Minn. 2027
18 Brayden Larson Faribault, Minn. 2024
19 Dylan Hughes Rochester, Minn. 2028
20 Nolan Kunkel Oakdale, Minn. 2028
21 Vincent VanLiere Rapid City, S.D. 2027
22 Nolan Fillion Bettendorf, Iowa 2026
23 Taten Mauney Hartford, S.D. 2026
24 Charlie Swift Harrisburg, S.D. 2026
25 Maverick Midthun Gilbert, Ariz. 2029
26 Sujingze (Jayden) Zhu (China) Yueyang, , China 2026
27 Alex Kruschwitz Winter Haven, Fla. 2028
28 Kashton Wilson Yorkville, Ill. 2026
29 CJ Antifonario Tenafly, N.J. 2027
30 Nicholas Melvin Forest Lake, Minn. 2028
31 Luke Leverenz Blue Grass, Iowa 2028
32 Bronxley Esterline Andover, Kan. 2029
33 Jiho Choi (South Korea) Duluth, Ga. 2026
34 Yunwei (Charlie) Qiu (China) Irvine, Calif. 2027
35 Rawlin Sutter Cullman, Ala. 2027
36 Haydn Robertson Maumelle, Ark. 2026
37 Carter Boynton Wesley Chapel, Fla. 2026
38 Jack Carter Timnath, Colo. 2026
39 Michael Fairbank
McLean, Va. 2026
40 Sean Cary Erie, Colo. 2026
41 Shray Jaggi
Bellevue, Wash. 2026
42 Zachary Johnson Maple Grove, Minn. 2026
43 Collin Ramos Blaine, Minn. 2026
44 Carson Boe Cottonwood, Minn. 2025
45 Lunden Esterline Andover, Kan. 2027
46 Jerry Li (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2026
47 Thomas Browning Carlsbad, Calif. 2026
48 Landon Miller St. Louis Park, Minn. 2025
49 Jackson Harris Powell, Ohio 2026
50 Lawson Ford
West Palm Beach, Fla. 2027
51 Alec Hilgers Surprise, Ariz. 2025
52 Joseph Nelson Gilbert, Ariz. 2026
53 Logan Keeter
Northbrook, Ill. 2026
54 Alexander Zhang Plano, Texas 2027
55 Regan Konen Sugar Grove, Ill. 2025
56 Mason An
Houston, Texas 2028
57 Andrew Lieu Dallas, Texas 2027
58 Beckett Jones
Naperville, Ill. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Natalia Lamadrid
Phoenix, Ariz. 2026
2 Norah Yang Los Altos, Calif. 2025
3 Millie Wang Saratoga, Calif. 2026
4 Man Yang (China) Beijing, N.Y., China 2027
5 Kaitlyn Doe Waban, Mass. 2027
6 Ava Osborne Austin, Texas 2027
7 Nethra Sheri Irving, Texas 2026
8 Rebekah Im Bradenton, Fla. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Silas Dusenbury Grand Forks, N.D. 2026
2 Brady Huskey Davenport, Iowa 2026
3 Jackson Lewis Ankeny, Iowa 2026
4 Evan Graham Bettendorf, Iowa 2026
5 Owen Hegrenes Lahaina, Hawaii 2026
6 Hunter Paquin Hayden, Idaho 2028
7 Isaah Kandula Chesterfield, Mo. 2028
8 Trace Overland Tulsa, Okla. 2027
9 Cole Beto Rockford, Ill. 2026
10 Miles Kritzer Austin, Texas 2026
11 Elijah La Tour Tariffville, Conn. 2027
12 Colin Riehl Novi, Mich. 2026
13 Micah Sheffer Brownstown, Ind. 2026
14 Tejas Mishra (India) Bangalore, , India 2027
15 Porter Howard Fairway, Kan. 2026
16 MJ Pulcanio Orono, Minn. 2027
17 Preston Miller Minneapolis, Minn. 2027
18 Brayden Larson Faribault, Minn. 2024
19 Dylan Hughes Rochester, Minn. 2028
20 Nolan Kunkel Oakdale, Minn. 2028
21 Vincent VanLiere Rapid City, S.D. 2027
22 Nolan Fillion Bettendorf, Iowa 2026
23 Taten Mauney Hartford, S.D. 2026
24 Charlie Swift Harrisburg, S.D. 2026
25 Maverick Midthun Gilbert, Ariz. 2029
26 Sujingze (Jayden) Zhu (China) Yueyang, , China 2026
27 Alex Kruschwitz Winter Haven, Fla. 2028
28 Kashton Wilson Yorkville, Ill. 2026
29 CJ Antifonario Tenafly, N.J. 2027
30 Nicholas Melvin Forest Lake, Minn. 2028
31 Luke Leverenz Blue Grass, Iowa 2028
32 Bronxley Esterline Andover, Kan. 2029
33 Jiho Choi (South Korea) Duluth, Ga. 2026
34 Yunwei (Charlie) Qiu (China) Irvine, Calif. 2027
35 Rawlin Sutter Cullman, Ala. 2027
36 Haydn Robertson Maumelle, Ark. 2026
37 Carter Boynton Wesley Chapel, Fla. 2026
38 Jack Carter Timnath, Colo. 2026
39 Michael Fairbank
McLean, Va. 2026
40 Sean Cary Erie, Colo. 2026
41 Shray Jaggi
Bellevue, Wash. 2026
42 Zachary Johnson Maple Grove, Minn. 2026
43 Collin Ramos Blaine, Minn. 2026
44 Carson Boe Cottonwood, Minn. 2025
45 Lunden Esterline Andover, Kan. 2027
46 Jerry Li (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2026
47 Thomas Browning Carlsbad, Calif. 2026
48 Landon Miller St. Louis Park, Minn. 2025
49 Jackson Harris Powell, Ohio 2026
50 Lawson Ford
West Palm Beach, Fla. 2027
51 Alec Hilgers Surprise, Ariz. 2025
52 Joseph Nelson Gilbert, Ariz. 2026
53 Logan Keeter
Northbrook, Ill. 2026
54 Alexander Zhang Plano, Texas 2027
55 Regan Konen Sugar Grove, Ill. 2025
56 Mason An
Houston, Texas 2028
57 Andrew Lieu Dallas, Texas 2027
58 Beckett Jones
Naperville, Ill. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Natalia Lamadrid
Phoenix, Ariz. 2026
2 Norah Yang Los Altos, Calif. 2025
3 Millie Wang Saratoga, Calif. 2026
4 Man Yang (China) Beijing, N.Y., China 2027
5 Kaitlyn Doe Waban, Mass. 2027
6 Ava Osborne Austin, Texas 2027
7 Nethra Sheri Irving, Texas 2026
8 Rebekah Im Bradenton, Fla. 2027