Qualifier - Arnold Palmer Invitational Junior honoring Jim Bell
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
AJGA Member - Qualifier Application Window
(7/2 at 3pm ET, 7/5 at 12pm ET)
Qualifier Applications
Qualifier Applications
Print
Boys
75 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Palmer Ackerbloom Windermere, Fla. 2025
2 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
5 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
6 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
7 Mohit Balaji Kissimmee, Fla. 2022
8 Jack Barned Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
9 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
10 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
11 Benjamin Cai (Taiwan) Davenport, Fla. 2022
12 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
13 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
14 A.J. Dahlk Centerport, N.Y. 2024
15 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
16 Trey Diehl Orlando, Fla. 2021
17 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
18 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
19 Joseph Erwin Hill Country Village, Texas 2024
20 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
21 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
22 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
23 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
24 George Goff Orlando, Fla. 2023
25 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
26 Dax Greenwood Naples, Fla. 2025
27 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
28 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
29 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
30 James Hassell Vero Beach, Fla. 2023
31 Ryan Hoffman Scottsdale, Ariz. 2025
32 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
33 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
34 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
35 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
36 Junhwan Kim (South Korea) Lake Mary, Fla. 2022
37 Yamato Kimura (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
38 Kittada Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2023
39 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
40 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
41 Ian Lentz Gainesville, Fla. 2023
42 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
43 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2025
46 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
47 Camilo Marin (Colombia) Cali, , Colombia 2023
48 Sebastien Marsan Orlando, Fla. 2023
49 Oliver Marshall Naples, Fla. 2023
50 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
51 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
52 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
53 Eric Nguyen Pembroke Pines, Fla. 2024
54 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
55 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
56 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
57 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
58 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
59 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
60 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
61 Nick Strickler Plant City, Fla. 2021
62 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
63 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
64 Bryce Sutterfield Broussard, La. 2022
65 Chris Terzian Gainesville, Fla. 2023
66 Michael Thomas Lutz, Fla. 2022
67 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
68 NaShawn Tyson Stuart, Fla. 2023
69 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
70 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
71 Ty Wilder Las Vegas, Nev. 2023
72 Chase Wilson Woodburn, Ky. 2022
73 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
74 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
75 Yuze Zhang (China) Windermere, Fla. 2021
Girls
33 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025
2 Kaley Amuso Orlando, Fla. 2022
3 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
4 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
5 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
6 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
7 Rebecca Davis Belleair, Fla. 2023
8 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
9 Ava DuMond Lake Worth, Fla. 2024
10 Ava Eakins Fort Myers, Fla. 2023
11 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
12 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
13 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
14 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
15 Angela Jiang Miami, Fla. 2026
16 Sabrina Kim (Brazil) Port Saint Lucie, Fla. 2023
17 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
18 Elizabeth Kondal St. Augustine, Fla. 2021
19 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
20 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
21 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
22 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
23 Mary Keene Marrs Lexington, Ky. 2022
24 Madison Myers Cary, N.C. 2025
25 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2025
26 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
27 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
28 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
29 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
30 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
31 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
32 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
33 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024

Boys
75 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Palmer Ackerbloom Windermere, Fla. 2025
2 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
3 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
4 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
5 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
6 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
7 Mohit Balaji Kissimmee, Fla. 2022
8 Jack Barned Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
9 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
10 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
11 Benjamin Cai (Taiwan) Davenport, Fla. 2022
12 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
13 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
14 A.J. Dahlk Centerport, N.Y. 2024
15 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
16 Trey Diehl Orlando, Fla. 2021
17 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
18 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
19 Joseph Erwin Hill Country Village, Texas 2024
20 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
21 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
22 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
23 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
24 George Goff Orlando, Fla. 2023
25 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
26 Dax Greenwood Naples, Fla. 2025
27 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
28 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
29 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
30 James Hassell Vero Beach, Fla. 2023
31 Ryan Hoffman Scottsdale, Ariz. 2025
32 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
33 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
34 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
35 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
36 Junhwan Kim (South Korea) Lake Mary, Fla. 2022
37 Yamato Kimura (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
38 Kittada Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2023
39 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
40 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
41 Ian Lentz Gainesville, Fla. 2023
42 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
43 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
44 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
45 Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2025
46 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
47 Camilo Marin (Colombia) Cali, , Colombia 2023
48 Sebastien Marsan Orlando, Fla. 2023
49 Oliver Marshall Naples, Fla. 2023
50 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
51 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
52 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
53 Eric Nguyen Pembroke Pines, Fla. 2024
54 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
55 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
56 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
57 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
58 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
59 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
60 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
61 Nick Strickler Plant City, Fla. 2021
62 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
63 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
64 Bryce Sutterfield Broussard, La. 2022
65 Chris Terzian Gainesville, Fla. 2023
66 Michael Thomas Lutz, Fla. 2022
67 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
68 NaShawn Tyson Stuart, Fla. 2023
69 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
70 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
71 Ty Wilder Las Vegas, Nev. 2023
72 Chase Wilson Woodburn, Ky. 2022
73 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
74 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
75 Yuze Zhang (China) Windermere, Fla. 2021
Girls
33 Applications Received
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025
2 Kaley Amuso Orlando, Fla. 2022
3 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
4 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
5 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
6 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
7 Rebecca Davis Belleair, Fla. 2023
8 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
9 Ava DuMond Lake Worth, Fla. 2024
10 Ava Eakins Fort Myers, Fla. 2023
11 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
12 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
13 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
14 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
15 Angela Jiang Miami, Fla. 2026
16 Sabrina Kim (Brazil) Port Saint Lucie, Fla. 2023
17 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
18 Elizabeth Kondal St. Augustine, Fla. 2021
19 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
20 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
21 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
22 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
23 Mary Keene Marrs Lexington, Ky. 2022
24 Madison Myers Cary, N.C. 2025
25 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2025
26 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
27 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
28 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
29 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
30 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
31 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
32 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
33 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024
Applicants In the Tournament Field
Applicants In the Tournament Field
Print