Qualifier - Arnold Palmer Invitational Junior honoring Jim Bell
Qualifier Tournament Applications Received Field Tee Times Leaderboard
Estimated tournament spots to be filled through AJGA Qualifier:
Boys - 6
Girls - 3

Click to view the AJGA Open Qualifier Entry Criteria

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Palmer Ackerbloom Windermere, Fla. 2025
2 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
3 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
4 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
5 Mohit Balaji Kissimmee, Fla. 2022
6 Jack Barned Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
7 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
8 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
9 Benjamin Cai (Taiwan) Davenport, Fla. 2022
10 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
11 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
12 Trey Diehl Orlando, Fla. 2021
13 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
14 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
15 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
16 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
17 George Goff Orlando, Fla. 2023
18 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
19 Dax Greenwood Naples, Fla. 2025
20 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
21 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
22 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
23 Yamato Kimura (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
24 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
25 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
26 Ian Lentz Gainesville, Fla. 2023
27 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
28 Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2025
29 Camilo Marin (Colombia) Cali, , Colombia 2023
30 Sebastien Marsan Orlando, Fla. 2023
31 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
32 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
33 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
34 Eric Nguyen Pembroke Pines, Fla. 2024
35 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
36 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
37 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
38 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
39 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
40 Nick Strickler Plant City, Fla. 2021
41 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
42 Bryce Sutterfield Broussard, La. 2022
43 Chris Terzian Gainesville, Fla. 2023
44 Michael Thomas Lutz, Fla. 2022
45 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
46 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
47 Chase Wilson Woodburn, Ky. 2022
48 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kaley Amuso Orlando, Fla. 2022
2 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
3 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
4 Rebecca Davis Belleair, Fla. 2023
5 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
6 Ava DuMond Lake Worth, Fla. 2024
7 Ava Eakins Fort Myers, Fla. 2023
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
10 Angela Jiang Miami, Fla. 2026
11 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
12 Elizabeth Kondal St. Augustine, Fla. 2021
13 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
14 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
15 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
16 Mary Keene Marrs Lexington, Ky. 2022
17 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
18 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
19 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
20 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
21 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Palmer Ackerbloom Windermere, Fla. 2025
2 George Aguilera Kissimmee, Fla. 2024
3 Emilio Angel (Colombia) Bogota, , Colombia 2022
4 Cameron Baez Windermere, Fla. 2025
5 Mohit Balaji Kissimmee, Fla. 2022
6 Jack Barned Ponte Vedra Beach, Fla. 2022
7 Tyler Brewer New Smyrna Beach, Fla. 2024
8 Rosario Briercheck Hernando, Fla. 2022
9 Benjamin Cai (Taiwan) Davenport, Fla. 2022
10 Jordan Corpus Lakewood Ranch, Fla. 2022
11 Alexander Dalmau Coral Gables, Fla. 2022
12 Trey Diehl Orlando, Fla. 2021
13 Logan Eakins Fort Myers, Fla. 2022
14 Ariihau Faana Lake Mary, Fla. 2022
15 Harrison Freeze Winter Garden, Fla. 2022
16 Jules Gentil (France) Port Saint Lucie, Fla. 2023
17 George Goff Orlando, Fla. 2023
18 Fabio Esteban Granados Losada (Colombia) Bogota, , Colombia 2024
19 Dax Greenwood Naples, Fla. 2025
20 Chase Gullikson Orlando, Fla. 2021
21 Eugene Kang Howey-in -the -Hills, Fla. 2023
22 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
23 Yamato Kimura (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2023
24 Ryoma Kumazawa (Japan) Toyota, , Japan 2022
25 Aaron Leach Windermere, Fla. 2023
26 Ian Lentz Gainesville, Fla. 2023
27 Chih Yu (Aaron) Lin (Taiwan) Howey in the Hills, Fla. 2023
28 Ziao Liu (China) Orlando, Fla. 2025
29 Camilo Marin (Colombia) Cali, , Colombia 2023
30 Sebastien Marsan Orlando, Fla. 2023
31 Jerry Miao (China) Howey in the Hills, Fla. 2024
32 Edward Nash Asheville, N.C. 2022
33 Duc Anh Minh Nguyen (Vietnam) Howey in the Hills, Fla. 2022
34 Eric Nguyen Pembroke Pines, Fla. 2024
35 Brian (Taehoon) Park (South Korea) Championsgate, Fla. 2022
36 Mateo Payan (Colombia) Cali, , Colombia 2024
37 Tristin Perkins Wesley Chapel, Fla. 2023
38 Taishi Shigaki (Japan) Howey in the Hills, Fla. 2022
39 Siddhartha Somani (India) Howey in the Hills, Fla. 2023
40 Nick Strickler Plant City, Fla. 2021
41 Mu Sun (China) Boynton Beach, Fla. 2023
42 Bryce Sutterfield Broussard, La. 2022
43 Chris Terzian Gainesville, Fla. 2023
44 Michael Thomas Lutz, Fla. 2022
45 Adam Walker Clearwater, Fla. 2023
46 Zi Ang (Josiah) Wang (Hong Kong) Windermere, Fla. 2026
47 Chase Wilson Woodburn, Ky. 2022
48 Qilin Yu (China) Guangdong, , China 2022
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Kaley Amuso Orlando, Fla. 2022
2 Ann Burel Orlando, Fla. 2024
3 Rachel Carlson Bradenton, Fla. 2022
4 Rebecca Davis Belleair, Fla. 2023
5 Gabriella DeGasperis Jupiter, Fla. 2026
6 Ava DuMond Lake Worth, Fla. 2024
7 Ava Eakins Fort Myers, Fla. 2023
8 Tabitha Hanely Bradenton, Fla. 2022
9 Jonna Hubbs Palm Beach Gardens, Fla. 2022
10 Angela Jiang Miami, Fla. 2026
11 Jordan Knox Fort Myers, Fla. 2023
12 Elizabeth Kondal St. Augustine, Fla. 2021
13 Jia Ying Lai (China) Huizhou, , China 2023
14 Sarah Loza Winter Garden, Fla. 2023
15 Yingqi Cindy Luo (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
16 Mary Keene Marrs Lexington, Ky. 2022
17 Sakurako Tanaka (Japan) Saitamasi, , Japan 2022
18 Tia Walker Clearwater, Fla. 2021
19 Xinyu Catherine Wang (China) Howey-in-the-Hills, Fla. 2022
20 Taylor Zachary Land O' Lakes, Fla. 2022
21 Junyuan Zhang (China) Orlando, Fla. 2024
Alternates
Alternates
Print
Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 A.J. Dahlk Centerport, N.Y. 2024
2 Ty Wilder Las Vegas, Nev. 2023
3 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
4 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
5 Oliver Marshall Naples, Fla. 2023
6 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
7 NaShawn Tyson Stuart, Fla. 2023
8 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
9 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
10 Kittada Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2023
11 Ryan Hoffman Scottsdale, Ariz. 2025
12 Joseph Erwin Hill Country Village, Texas 2024
13 James Hassell Vero Beach, Fla. 2023
14 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
15 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
16 Yuze Zhang (China) Windermere, Fla. 2021
17 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
18 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
19 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
20 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
21 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
22 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
23 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
24 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
25 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
26 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sabrina Kim (Brazil) Port Saint Lucie, Fla. 2023
2 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
3 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
4 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
5 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2025
6 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
7 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
8 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
9 Madison Myers Cary, N.C. 2025
10 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
11 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
12 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 A.J. Dahlk Centerport, N.Y. 2024
2 Ty Wilder Las Vegas, Nev. 2023
3 Matthew Joseph Lakewood Ranch, Fla. 2024
4 Ethan Keen Palm Beach Gardens, Fla. 2024
5 Oliver Marshall Naples, Fla. 2023
6 Andrew Riley St. Johns, Fla. 2021
7 NaShawn Tyson Stuart, Fla. 2023
8 Shawn Coultoff Winter Garden, Fla. 2025
9 Brody Stevenson Saint Augustine, Fla. 2023
10 Kittada Kosalutta (Thailand) Chonburi, , Thailand 2023
11 Ryan Hoffman Scottsdale, Ariz. 2025
12 Joseph Erwin Hill Country Village, Texas 2024
13 James Hassell Vero Beach, Fla. 2023
14 Matteo Galiano Margate, Fla. 2023
15 Jiaming Liu (China) Bradenton, Fla. 2023
16 Yuze Zhang (China) Windermere, Fla. 2021
17 Xiaoyi (Eddy) Gu (China) Bradenton, Fla. 2024
18 Lev Grinberg (Ukraine) Brasschaat Belgium 2026
19 Qi (Steven) Liu (China) Lake Mary, Fla. 2025
20 Ken Anderson Windermere, Fla. 2023
21 Wilson Stringer Orlando, Fla. 2024
22 Jizhou Tian (China) Lake Mary, Fla. 2025
23 Josh Duangmanee Fairfax, Va. 2023
24 Carson Baez Windermere, Fla. 2024
25 Akshay Mandadapu Lake Mary, Fla. 2023
26 David (Dazhou) Wu (China) Winter Garden, Fla. 2023
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sabrina Kim (Brazil) Port Saint Lucie, Fla. 2023
2 Angela Yiting Wang (Canada) Windermere, Fla. 2026
3 Sophia Hong Windermere, Fla. 2025
4 Haley Davis Ocala, Fla. 2025
5 Staci Pla West Palm Beach, Fla. 2025
6 Olivia Lu Winter Garden, Fla. 2023
7 Ava Zeng Windermere, Fla. 2023
8 Arenui Faana Lake Mary, Fla. 2024
9 Madison Myers Cary, N.C. 2025
10 Katie Yang Orlando, Fla. 2025
11 Carmella Carlisi Flagler beach, Fla. 2024
12 Gabriella Albert Delray Beach, Fla. 2025
Alternates from the Tournament Field
Alternates from the Tournament Field
Print

Tournament Participants in Qualifier Field
Tournament Participants in Qualifier Field
Print