K.J. Choi Foundation Junior Championship presented by Overnight Printing Seattle
Qualifier Tournament Schedule of Events Field Leaderboard
Boys initial tournament field required a status of 10 Performance Stars or more to gain entry. Two boys with 9 Stars gained entry via PBE tiebreaker.

Girls initial tournament field required a status of 18 Performance Stars or more to gain entry. One girl with 17 Stars gained entry via PBE tiebreaker.

Players need to take action in the Player Center to confirm participation.
Field
Field
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Isaac Adams Longview, Texas 2024
2 Tyler Anderson Phoenix, Ariz. 2024
3 Nash Arthurs Peoria, Ariz. 2025
4 Kaden Ausen Buckley, Wash. 2024
5 Justin Bjornson (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2023
6 Zach Carter Eagle, Idaho 2023
7 Dafei Chen (China) Chino Hills, Calif. 2025
8 Daniel Choi Keller, Texas 2022
9 Daniel Edwards Chicago, Ill. 2022
10 Isaac Elaimy Seattle, Wash. 2023
11 Brady Foster Seattle, Wash. 2023
12 Ian Friederichs Eden Prairie, Minn. 2025
13 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
14 Elliott Hoang Mercer Island, Wash. 2024
15 Jacob Janho Puyallup, Wash. 2024
16 Jacob Kang Mill Creek, Wash. 2025
17 Jonathan Kim Cupertino, Calif. 2026
18 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
19 Ryon Kim Bellevue, Wash. 2024
20 Walker Lamb Bothell, Wash. 2024
21 Andrew Chun Wei Lee (Taiwan) Arcadia, Calif. 2023
22 Cheongam Lee (South Korea) Westlake, Texas 2024
23 Dylan Lee Fullerton, Calif. 2025
24 Hyunjun Lee (South Korea) North Vancouver, British Columbia, Canada 2024
25 Colin Li San Diego, Calif. 2024
26 Ryan Liang (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
27 Andrew Ma Chico, Calif. 2024
28 Thomas Ma Chico, Calif. 2026
29 Brock Maulding Lake Tapps, Wash. 2024
30 Ryder Odem Kirkland, Wash. 2024
31 Tanner Overby Portland, Ore. 2024
32 Kitae Park (South Korea) westlake, Texas 2024
33 Jake Rodgers Mulino, Ore. 2023
34 Yevgeniy Ryoo (South Korea) Westlake, Texas 2023
35 Jeff Seong Tacoma, Wash. 2026
36 Kush Shah Chandler, Ariz. 2024
37 Kamaljit Singh Portland, Ore. 2023
38 Will Sires Seattle, Wash. 2024
39 Nathan Sok Irvine, Calif. 2026
40 Charlie Sole Houston, Texas 2023
41 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025
42 Hanqin Wang (China) Diamond Bar, Calif. 2026
43 Kayden Wang San Diego, Calif. 2025
44 Katsuhiro Yamashita Kailua, Hawaii 2023
45 Jason Yang (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
46 Nathan-Connor Yocam Sammamish, Wash. 2023
47 Aidan Yu Bellevue, Wash. 2024
48 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
49 Colton Zehnder Puyallup, Wash. 2023
50 Alex Zhang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2026
51 Eric Zhang (China) Bellevue, Wash. 2025
52 Mike Zhang McKinney, Texas 2023
53 Ryan Zhang (Canada) Saratoga, Calif. 2024
54 Mark Zhou (China) San Jose, Calif. 2026
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
2 Annabelle Chan Walnut, Calif. 2025
3 Ha Young Chang (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2026
4 Bridget Chantharath Irvine, Calif. 2025
5 Katherine Gerbing Cypress, Calif. 2024
6 Jade Gruher Camas, Wash. 2023
7 Keira Howard Pleasanton, Calif. 2023
8 Olivia Jang Issaquah, Wash. 2023
9 Tina Jiang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2023
10 Una Johnson Tacoma, Wash. 2023
11 Ashley Koga Honolulu, Hawaii 2023
12 Lauren Lee Bellevue, Wash. 2024
13 Lauren Lee Los Angeles, Calif. 2023
14 Cristen Faith Legaspi Lakewood, Calif. 2023
15 Amber Li Bellevue, Wash. 2024
16 Zimo Li (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
17 Sarah Lim Saratoga, Calif. 2025
18 Luna Lu (Canada) Burnaby, British Columbia, Canada 2025
19 Zoe Newell Oro Valley, Ariz. 2023
20 Audrey Park Newcastle, Wash. 2025
21 Abbey Schutte Goodyear, Ariz. 2023
22 Sehee Sim (South Korea) San Diego, Calif. 2025
23 Nicole Tang Bellevue, Wash. 2027
24 Angela Zhang Bellevue, Wash. 2027

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Isaac Adams Longview, Texas 2024
2 Tyler Anderson Phoenix, Ariz. 2024
3 Nash Arthurs Peoria, Ariz. 2025
4 Kaden Ausen Buckley, Wash. 2024
5 Justin Bjornson (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2023
6 Zach Carter Eagle, Idaho 2023
7 Dafei Chen (China) Chino Hills, Calif. 2025
8 Daniel Choi Keller, Texas 2022
9 Daniel Edwards Chicago, Ill. 2022
10 Isaac Elaimy Seattle, Wash. 2023
11 Brady Foster Seattle, Wash. 2023
12 Ian Friederichs Eden Prairie, Minn. 2025
13 Alec Hilgers Litchfield Park, Ariz. 2025
14 Elliott Hoang Mercer Island, Wash. 2024
15 Jacob Janho Puyallup, Wash. 2024
16 Jacob Kang Mill Creek, Wash. 2025
17 Jonathan Kim Cupertino, Calif. 2026
18 Joonho Kim (South Korea) Hong Kong, 2023
19 Ryon Kim Bellevue, Wash. 2024
20 Walker Lamb Bothell, Wash. 2024
21 Andrew Chun Wei Lee (Taiwan) Arcadia, Calif. 2023
22 Cheongam Lee (South Korea) Westlake, Texas 2024
23 Dylan Lee Fullerton, Calif. 2025
24 Hyunjun Lee (South Korea) North Vancouver, British Columbia, Canada 2024
25 Colin Li San Diego, Calif. 2024
26 Ryan Liang (Canada) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
27 Andrew Ma Chico, Calif. 2024
28 Thomas Ma Chico, Calif. 2026
29 Brock Maulding Lake Tapps, Wash. 2024
30 Ryder Odem Kirkland, Wash. 2024
31 Tanner Overby Portland, Ore. 2024
32 Kitae Park (South Korea) westlake, Texas 2024
33 Jake Rodgers Mulino, Ore. 2023
34 Yevgeniy Ryoo (South Korea) Westlake, Texas 2023
35 Jeff Seong Tacoma, Wash. 2026
36 Kush Shah Chandler, Ariz. 2024
37 Kamaljit Singh Portland, Ore. 2023
38 Will Sires Seattle, Wash. 2024
39 Nathan Sok Irvine, Calif. 2026
40 Charlie Sole Houston, Texas 2023
41 Adithya Venkataraghavan Saratoga, Calif. 2025
42 Hanqin Wang (China) Diamond Bar, Calif. 2026
43 Kayden Wang San Diego, Calif. 2025
44 Katsuhiro Yamashita Kailua, Hawaii 2023
45 Jason Yang (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
46 Nathan-Connor Yocam Sammamish, Wash. 2023
47 Aidan Yu Bellevue, Wash. 2024
48 Andy Yu Rancho Cucamonga, Calif. 2024
49 Colton Zehnder Puyallup, Wash. 2023
50 Alex Zhang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2026
51 Eric Zhang (China) Bellevue, Wash. 2025
52 Mike Zhang McKinney, Texas 2023
53 Ryan Zhang (Canada) Saratoga, Calif. 2024
54 Mark Zhou (China) San Jose, Calif. 2026
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Sanjana Chalasani Tumwater, Wash. 2022
2 Annabelle Chan Walnut, Calif. 2025
3 Ha Young Chang (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2026
4 Bridget Chantharath Irvine, Calif. 2025
5 Katherine Gerbing Cypress, Calif. 2024
6 Jade Gruher Camas, Wash. 2023
7 Keira Howard Pleasanton, Calif. 2023
8 Olivia Jang Issaquah, Wash. 2023
9 Tina Jiang (Canada) Richmond, British Columbia, Canada 2023
10 Una Johnson Tacoma, Wash. 2023
11 Ashley Koga Honolulu, Hawaii 2023
12 Lauren Lee Bellevue, Wash. 2024
13 Lauren Lee Los Angeles, Calif. 2023
14 Cristen Faith Legaspi Lakewood, Calif. 2023
15 Amber Li Bellevue, Wash. 2024
16 Zimo Li (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2024
17 Sarah Lim Saratoga, Calif. 2025
18 Luna Lu (Canada) Burnaby, British Columbia, Canada 2025
19 Zoe Newell Oro Valley, Ariz. 2023
20 Audrey Park Newcastle, Wash. 2025
21 Abbey Schutte Goodyear, Ariz. 2023
22 Sehee Sim (South Korea) San Diego, Calif. 2025
23 Nicole Tang Bellevue, Wash. 2027
24 Angela Zhang Bellevue, Wash. 2027
Alternates
Alternates
Print
Boys
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ansen Tran Fresno, Calif. 2025
2 Charlie Stanton Austin, Texas 2023
3 Andrew Ferworn Houston, Texas 2023
4 Burke McFarland Auburn, Wash. 2024
5 Wilson Dicks Tacoma, Wash. 2025
6 Russell Chiu Los Altos, Calif. 2023
7 Callan Anderson Wenatchee, Wash. 2025
8 Owen Crockett (Canada) Abbotsford, British Columbia, Canada 2023
9 Spencer Smith Mercer Island, Wash. 2023
10 Ben Jones
Spokane, Wash. 2023
11 Manuel Huerta El Monte, Calif. 2023
12 Owen Davis-Piger Eugene, Ore. 2024
13 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
14 Paolo Castaneda Pleasanton, Calif. 2024
15 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
16 He(Jerry) Zhu (China) Irvine, Calif. 2026
17 Daniel Rowe Scottsdale, Ariz. 2024
18 David Gribble Yarrow Point, Wash. 2023
19 Christopher Zamani Sammamish, Wash. 2023
20 Zubin Sannakkayala Redmond, Wash. 2023
21 Reggie Xu (China) Federal Way, Wash. 2023
22 Dylan Hartanto San Diego, Calif. 2023
23 Benjamin Ramsden-Wood Denver, Colo. 2023
24 Eli McNelly Olympia, Wash. 2024
25 Tyson Arthur Auburn, Wash. 2024
26 Michael Sun (China) Bellevue, Wash. 2025
27 Zach Huang Sammamish, Wash. 2026
28 Ryan Takeshita Auburn, Wash. 2025
29 Phoebus Xiaofei Chen (China) Bellevue, Wash. 2025
30 Parker Boehne Iuka, Ill. 2024
31 Jacob McGowan Puyallup, Wash. 2022
32 Eric Joo (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
33 Brandon Suh Mukilteo, Wash. 2024
34 Aaron Cheng Mountain View, Calif. 2024
35 Ryder Conner Conner, Mont. 2022
36 Cole Wicklander Tacoma, Wash. 2024
37 Brady Dolgin Kissimmee, Fla. 2024
38 Yeho Chung (South Korea) Bellevue, Wash. 2024
39 James Huang Newcastle, Wash. 2024
40 Owen Harper Bend, Ore. 2024
41 Griffin Chiu Los Altos, Calif. 2025
42 Dillon Schrock Spokane, Wash. 2025
43 Taran Yalamanchili Kirkland, Wash. 2025
44 Rhett Nordberg Bellevue, Wash. 2025
45 Ethan Chang Portland, Ore. 2026
46 Kason Swanson Everett, Wash. 2027
47 Pin-Tsun Shih (Taiwan) Bellevue, Wash. 2026
48 Charlie Gaffney Snoqualmie, Wash. 2025
49 Thomas (Tonghe) Zhang (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2025
Girls
AJGA Leadership Links participant
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Reagan Robinson Mt. Juliet, Tenn. 2023
2 Celine Ho San Jose, Calif. 2023
3 Olivia Ty Woodinville, Wash. 2024
4 Hyun Chae Song Chino Hills, Calif. 2026
5 Khushee Mangat (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2022
6 Tori Gardner Decatur, Texas 2024
7 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
8 Yufei (Fiona) Liu (China) Ladera Ranch, Calif. 2025
9 Riley Shin La Habra Heights, Calif. 2023
10 Muzi Wei (China) San Diego, Calif. 2023
11 Carly Ikei Gig Harbor, Wash. 2025
12 Kylie McGrath
Renton, Wash. 2024
13 Francesca Tomp Eugene, Ore. 2025
14 Grace Smith Sacramento, Calif. 2024
15 Kalyn Doss Litchfield Park, Ariz. 2024
16 Mia Herendeen Bellevue, Wash. 2025
17 Ava Osborne Austin, Texas 2027
18 Rose Chen (China) Langley, British Columbia, Canada 2028

Boys
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Ansen Tran Fresno, Calif. 2025
2 Charlie Stanton Austin, Texas 2023
3 Andrew Ferworn Houston, Texas 2023
4 Burke McFarland Auburn, Wash. 2024
5 Wilson Dicks Tacoma, Wash. 2025
6 Russell Chiu Los Altos, Calif. 2023
7 Callan Anderson Wenatchee, Wash. 2025
8 Owen Crockett (Canada) Abbotsford, British Columbia, Canada 2023
9 Spencer Smith Mercer Island, Wash. 2023
10 Ben Jones
Spokane, Wash. 2023
11 Manuel Huerta El Monte, Calif. 2023
12 Owen Davis-Piger Eugene, Ore. 2024
13 Lance Hamak Sartell, Minn. 2024
14 Paolo Castaneda Pleasanton, Calif. 2024
15 Ethan Keys Wesley Chapel, Fla. 2024
16 He(Jerry) Zhu (China) Irvine, Calif. 2026
17 Daniel Rowe Scottsdale, Ariz. 2024
18 David Gribble Yarrow Point, Wash. 2023
19 Christopher Zamani Sammamish, Wash. 2023
20 Zubin Sannakkayala Redmond, Wash. 2023
21 Reggie Xu (China) Federal Way, Wash. 2023
22 Dylan Hartanto San Diego, Calif. 2023
23 Benjamin Ramsden-Wood Denver, Colo. 2023
24 Eli McNelly Olympia, Wash. 2024
25 Tyson Arthur Auburn, Wash. 2024
26 Michael Sun (China) Bellevue, Wash. 2025
27 Zach Huang Sammamish, Wash. 2026
28 Ryan Takeshita Auburn, Wash. 2025
29 Phoebus Xiaofei Chen (China) Bellevue, Wash. 2025
30 Parker Boehne Iuka, Ill. 2024
31 Jacob McGowan Puyallup, Wash. 2022
32 Eric Joo (Canada) Coquitlam, British Columbia, Canada 2024
33 Brandon Suh Mukilteo, Wash. 2024
34 Aaron Cheng Mountain View, Calif. 2024
35 Ryder Conner Conner, Mont. 2022
36 Cole Wicklander Tacoma, Wash. 2024
37 Brady Dolgin Kissimmee, Fla. 2024
38 Yeho Chung (South Korea) Bellevue, Wash. 2024
39 James Huang Newcastle, Wash. 2024
40 Owen Harper Bend, Ore. 2024
41 Griffin Chiu Los Altos, Calif. 2025
42 Dillon Schrock Spokane, Wash. 2025
43 Taran Yalamanchili Kirkland, Wash. 2025
44 Rhett Nordberg Bellevue, Wash. 2025
45 Ethan Chang Portland, Ore. 2026
46 Kason Swanson Everett, Wash. 2027
47 Pin-Tsun Shih (Taiwan) Bellevue, Wash. 2026
48 Charlie Gaffney Snoqualmie, Wash. 2025
49 Thomas (Tonghe) Zhang (China) Vancouver, British Columbia, Canada 2025
Girls
Player (Citizenship) Hometown Grad
1 Reagan Robinson Mt. Juliet, Tenn. 2023
2 Celine Ho San Jose, Calif. 2023
3 Olivia Ty Woodinville, Wash. 2024
4 Hyun Chae Song Chino Hills, Calif. 2026
5 Khushee Mangat (Canada) Surrey, British Columbia, Canada 2022
6 Tori Gardner Decatur, Texas 2024
7 Akshaya Ramakrishnan Fremont, Calif. 2024
8 Yufei (Fiona) Liu (China) Ladera Ranch, Calif. 2025
9 Riley Shin La Habra Heights, Calif. 2023
10 Muzi Wei (China) San Diego, Calif. 2023
11 Carly Ikei Gig Harbor, Wash. 2025
12 Kylie McGrath
Renton, Wash. 2024
13 Francesca Tomp Eugene, Ore. 2025
14 Grace Smith Sacramento, Calif. 2024
15 Kalyn Doss Litchfield Park, Ariz. 2024
16 Mia Herendeen Bellevue, Wash. 2025
17 Ava Osborne Austin, Texas 2027
18 Rose Chen (China) Langley, British Columbia, Canada 2028